Dieta a výživa

10 JEDNODUCHÝCH ZPŮSOBŮ, JAK SE VYPOŘÁDAT S NÁVALY HLADU

Co je největší překážkou na cestě ke štíhlé postavě? Kručení v žaludku a návaly hladu. Zpočátku se to snažíte ignorovat, ale postupem času to nezvládáte a vrhnete se na všechny oblíbené dobroty. Nejen pro vás máme deset způsobů, jak se vypořádat s návaly hladu a skutečně zhubnout!

žena má záchvaty hladu

1. Pijte vodu

Voda je nesmírně důležitá pro hydrataci těla. Když budete pít dostatek vody, přestanete mít návaly hladu. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň.

2. Pravidelně cvičte

Podle odborných studií pomáhá pravidelné cvičení potlačovat chuť k jídlu. Návalům hladu tak předejdete pravidelným pohybem.

3. Žvýkejte

Žvýkačka skvěle funguje proti tomu, abyste se přejídala nezdravými potravinami. Žvýkačkou bez cukru ošidíte mozek, a nebudete tak myslet na nezdravé pochutiny.

4. Jezte bílkoviny

Nemyslíme tím, že si máte koupit deset proteinových tyčinek a že je budete jíst každou hodinu. Proteinové tyčinky ve skutečnosti obsahují bílý cukr a umělé přísady. Konzumujte bílkoviny v přirozené formě, mimo jiné v jogurtech, kuřecím masu, ořeších nebo luštěninách.

žena má záchvaty hladu

5. Dejte si zdravou svačinu

Dopřejte si zdravou svačinu, která vám dodá energii a pomůže překlenout čas do oběda a večeře. Svačte asi 2 hodiny po snídani a po obědě, abyste měla hlad pod kontrolou.

6. Okořeňte si jídlo

Když sníte chuťově nevýrazné jídlo, dostanete brzy hlad. Každé jídlo a zeleninu si ochuťte kořením bez obsahu soli a podle potřeby jemně dosolte.

7. Vyvarujte se nadměrné dávce cukru

Pozor na cukr. Nadměrná konzumace rafinovaného cukru může vést k většímu pocitu hladu. Neumíte zkrotit své chutě na sladké? Sáhněte po potravinách s přírodními cukry, například po ovoci.

8. Nehltejte

Zaměřte se na to, jak rychle jíte. Vychutnejte si každé soustu a jezte pomalu. Sníte tak méně jídla, a i přesto se budete cítit sytá.

žena jí salát

9. Nevynechávejte snídani

Vynecháváte při dietách snídani? Od zítřka si ji s klidným svědomím dejte. Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a neměla byste si ji za žádnou cenu zakazovat. Bez snídaně můžete paradoxně začít přibírat a budete mít pocit hladu i po vydatném obědě.

10. Hledejte příčiny

Jíte podle pravidel? Pijete vodu, jíte zdravě, cvičíte, ale prostě nehubnete? Zajděte ke svému lékaři, aby vyloučil zdravotní problémy.

Dejte sbohem návalům hladu a vychutnejte si každé sousto, jako kdyby mělo být vaším posledním!

Sdílejte článek na Facebooku a povězte přátelům, jak zahnat návaly hladu.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial