Láska a vztahy

10 KROKŮ, JAK ZÁCHRANIT MANŽELSTVÍ PŘED ROZVODEM

Cítíte, že vaše manželství ztrácí dech? Uvažujete o rozvodu? Počkejte! Než uděláte tento drastický krok, zabojujte a dejte manželství ještě jednu šanci. Nabízíme vám 10 tipů, jak oživit váš manželský život a zabránit rozvodu. Za zkoušku nic nedáte.

žena trhá fotku s partnerem

1. Něco se vám nelíbí? Řekněte to!

Spousta manželství ztroskotá, protože partneři neumí spolu komunikovat a nedokážou si říct, co se jim na druhém / v manželství nelíbí (nebo ho ten druhý neposlouchá). Sepište si, co vám oběma vadí, a zkuste to společně vyřešit.

2. Nepřehlížejte varovné signály

Partner vám něco naznačuje? Nebo vám dokonce něco oprávněně vytknul, a vy jste nad tím jen mávla rukou? Pro záchranu manželství je klíčová včasná reakce a snaha vyřešit problém.

3. Mluvte narovinu

Řekněte svému partnerovi jasně, co od něj očekáváte a co je pro vás ve vztahu nezbytné. Nebojte se otevřeně mluvit o svých potřebách a naslouchejte i partnerovi. Nečekejte, že pochopí vaše náznaky nebo že vyčte z vašeho chování, co se vám nelíbí. Mluvte zkrátka narovinu.

4. Dejte si čas na rozmyšlenou

Někdy slova nestačí. Ukažte svému partnerovi, že jste se změnila. Dejte mu prostor, aby se také zkusil změnit. Udělejte si čas sami pro sebe, abyste si oba promysleli situaci.

5. Dejte mu ultimátum: Buď, anebo

Ultimáta mohou spíše uškodit, ale v některých případech mohou být tím správným krokem. Jasně sdělte svému partnerovi, jaké chcete udělat změny a v případě, že se o ně nepokusí, pohrozte mu rozvodem.

žena pláče

6. Vyhledejte pomoc odborníka

Neváhejte se obrátit na manželskou poradnu, ať už sama, nebo s partnerem. Odborník vám pomůže s komunikací a nalezením řešení, jak vyjít z manželské krize jako šťastný pár.

7. Změňte se jako první

Nečekejte, až se partner změní. Jděte příkladem a sama začněte s pozitivními změnami. I malá snaha může vést k velkým pokrokům.

8. Vytrvejte

Nečekejte zázraky přes noc. Řešení problémů v manželství vyžaduje čas, trpělivost a vytrvalost. Nevzdávejte to hned po prvním neúspěchu.

9. Zaměřte se na výsledek

Místo, abyste si neustále stěžovala na manžela, stanovte si jasný cíl a zaměřte se na jeho dosažení. Hledejte cestu k tomu, abyste měla spokojené manželství.

10. Pryč s negativitou!

Hádkami, výčitkami a pláčem obvykle nic nezmůžete. Snažte se být pozitivní a vyvarujte se negativních rozhovorů s partnerem. Zkuste být před ním v pohodě a řešit problémy v klidu.

Nezapomeňte, že i z těžkých krizí se dá s láskou, trpělivostí a odhodláním vyjít silnější a šťastnější. Nebojte se bojovat za své manželství a věřte, že s trochou snahy se vám podaří oživit váš vztah a posunout ho na novou úroveň.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial