Krása

10 KROKŮ, JAK ZÍSKAT ČISTOU PLEŤ PODLE KOREJEK

Ptáte se, jak získat čistou pleť, která je hydratovaná, vyživená a chráněná proti předčasnému stárnutí? Inspirujte se Korejkami s pověstnou krásnou pletí. Osvojte si každodenní rutinu a zbavte se černých teček, akné, vrásek a šupinek. Přinášíme vám návod, jak pečovat o pleť!

korejská žena ví jak získat čistou pleť

Korejský trend péče o pleť

Tento návod není o tom, že každý den musíte provést 10 kroků během péče o pleť. Nejde ani o to, kolik produktů použijete. Podstatou je vybrat produkty pro váš typ pleti a vrstvit je ve správném pořadí podle jejich konzistence. Jakmile pochopíte, co vaše pleť potřebuje, můžete si každodenní rutinu upravit podle ročních období nebo nároků pleti.

Ať už budete provádět hloubkové čištění a výživu pleti ráno nebo večer, jedna věc je jistá: tato rutinní péče zcela promění vaši pleť k lepšímu.

10 kroků, jak získat čistou pleť: tajemství Korejek je tu!

Projděte si tento seznam, jak pečovat o pleť. Jaké kosmetické produkty byste měla mít doma?

1. Čisticí prostředek na olejové bázi

Jako první použijte čisticí prostředek na olejové bázi. Odstraní z pleti make-up, opalovací krém, přebytečný maz a další nečistoty na olejové bázi. Olej zároveň skvěle hydratuje pleť a nedráždí ji.

2. Čisticí prostředek na vodní bázi

Tato rutinní péče se řídí filozofií dvojitého čištění pleti, což je šetrný způsob, jak získat čistou pleť. Čisticí prostředek na vodní bázi rozpouští veškeré zbytky make-upu a nečistoty na vodní bázi, jako je špína a pot.

3. Exfoliátor

Vypořádejte se s odumřelými kožními buňkami a zanesenými póry. Mějte při ruce exfoliátor pro hladší, jemnější a viditelně jasnější pleť. Exfoliátor vyberte podle typu vaší pleti. Používejte ho asi 2 až 3x týdně nebo 1x týdně, pokud jste majitelkou citlivé pleti.

4. Toner

Po důkladném vyčištění pleti musíte obnovit její hydrataci. S tím vám pomůže toner. Hydratuje a obnovuje zdravé pH pleti. Berte to jako přípravu na další produkty. Toner naneste vatovým tamponem na obličej a krk a jemně ho vklepejte prsty do pleti.

žena se snaží získat čistou pleť

5. Esence

Pleťová esence má podobnou konzistenci jako toner, ale intenzivněji hydratuje pleť. Obsahuje aktivní složky jako sérum, které pomáhají zklidnit pleť a obnovit buněčnou ochranu.

6. Sérum

Sérum obsahuje vysokou koncentraci aktivních látek pro specifické problémy pleti: hyperpigmentaci, vrásky, akné, nadměrnou činnost mazových žláz… Je to jeden z nejdůležitějších kroků ve vaší rutině v péči o pleť. Vyberte si sérum, které je vhodné pro vaši pleť a kožní problémy.

7. Pláténková maska

Pláténková maska poskytuje hlubokou hydrataci a pomáhá pleti absorbovat živiny a hydrataci z esence, kterou je nasáklá. Pleťovou masku používejte 1 až 2x týdně nebo ve dnech, kdy máte vysušenou pleť. Nenechávejte ji na sobě příliš dlouho. Pokud maska oschne, začne z pokožky vytahovat vlhkost.

8. Oční krém

Kůže kolem očí je velmi tenká a jako první se na ní tvoří vrásky. Pomocí prsteníčku jemně vetřete oční krém na oblasti, které jsou náchylné na tvorbu jemných linek. Hydratací očního okolí předcházíte vráskám, otokům a tmavým kruhům pod očima.

9. Hydratační krém

Hydratační krém uzavírá vlhkost v pleti a snižuje transepidermální ztrátu vody. Představte si ho jako ochranný plášť pro všechny nanesené produkty. Hydratační krémy mohou mít různé formy: od krémů po gely. Vyberte ten nejvhodnější pro váš typ pleti a nechte svou pleť zazářit.

10. SPF / noční krém

Pokud provádíte korejskou rutinu ráno, naneste na pleť krém s SPF. Na noc vyživte pleť nočním krémem nebo noční maskou, která vám pomůže s regenerací a hydratací pleti během noci. Ráno se probudíte se svěží a vyhlazenou pletí.

žena s čistou pletí

Nejčastější otázky

1. Musím pravidelně dodržovat všech 10 kroků?

Ne, opravdu ne. Tato 10kroková rutinní péče o pleť je neuvěřitelně flexibilní. V některých dnech si můžete vybrat 4 kroky, druhý 7 a příležitostně všech 10. Nezapomeňte, že exfoliátory a masky se doporučují maximálně 2x až 3x týdně.

DŮLEŽITÉ: Je jen na vás, jaké si vyberete produkty pro váš typ pleti. Vždy je ale vrstvěte podle jejich konzistence: od nejlehčího k nejhutnějšímu.

2. Jaké jsou nejdůležitější kroky v péči o pleť?

Závisí to zejména na vašich potřebách. Mezi nejdůležitější obecně patří dvojitý proces čištění, hydratační krém a SPF. Produkt s SPF použijte na konec, abyste nenarušila jeho účinnost jinými produkty.

Sdílejte článek na Facebooku a osvojte si s kamarádkami každodenní péči o pleť podle Korejek!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial