Bydlení

10 NÁPADŮ, KAM ULOŽIT SEZÓNNÍ OBLEČENÍ

Rozhlížíte se marně po bytě a nenapadá vás, kam uložit sezónní oblečení? Inspirujte se tímto článkem! Přinášíme vám nápady na úschovu oblečení, bot a doplňků. Odteď bude mít každá věc své místo i v malém bytě.

žena přemýšlí kam uložit sezónní oblečení

1. Udělejte si inventuru toho, co máte

Máte problém se skladováním věcí? Nevíte, kam je dát? Jako první udělejte „inventuru“ toho, co máte. Dejte veškeré sezónní oblečení na jednu hromadu a roztřiďte, co schováte na další sezónu, co darujete a co vyhodíte.

2. Oblečení vyperte

Oblečení před uskladněním vyperte. Až příště vezmete oblečení do ruky, nebude zatuchlé, ale krásně voňavé. Nezapomeňte také omýt sezónní boty a vystříkejte je dezinfekčním sprejem na obuv.

3. Sezónní oblečení složte nebo pověste

Nejprve se musíte rozhodnout, jestli sezónní oblečení pověsíte na ramínka nebo jestli ho složíte do komínků. Pokud nemáte moc místa, oblečení složte nebo ho uložte do vakuových pytlů. Oblečení z velmi mačkavých materiálů pověste na ramínka. Drahé kabáty naskládejte do úložného boxu a do vaku na oblečení, aby se neponičily a aby se k nim nedostali škůdci.

sezónní oblečení

4. Papírové krabice vs. plastové boxy: do čeho dát oblečení?

Možná vás napadlo, že byste oblečení uložila do papírových krabic. Není to ale nejlepší volba. Oblečení v papírových krabicích je náchylné na vlhkost. Do krabic se navíc mohou dostat škůdci a zničit vám oblečení. Nejlepším řešením je schovat oblečení do plastových uzavíratelných boxů. V současné době zakoupíte dekorativní úložné plastové boxy, které zapadnou do interiéru místnosti.

TIP: Kam umístit plastové boxy? Uložte je do skříně, pod postel nebo do skříňového nástavce. V malém bytě skladujte plastové boxy vertikálně na sobě nebo na skříních.

5. Investujte do skříňových organizérů

Díky skříňovým organizérům zdvojnásobíte až ztrojnásobíte úložný prostor. Úložný prostor ve skříni zvětšíte:

  • závěsnou tyčí,
  • drátěnými nebo plastovými organizéry na police a do zásuvek,
  • malými organizéry na doplňky,
  • víceúčelovými ramínky na více kusů oblečení,
  • skříňovými závěsnými organizéry s uchycením na šatní tyče.

6. Pořiďte si postel s výsuvnými zásuvkami

Není škoda, že máte postel, do které nic neschováte? Udělejte si radost novou postelí s výsuvnými šuplíky, do kterých můžete uložit sezónní oblečení a uvolnit tak prostor ve skříni. Šuplíky pod postel si také můžete dokoupit v prodejně nábytku nebo vám je vyrobí šikovný přítel.

sezónní boty v botníku

7. Vyměňte skříň za přenosný šatník

Vyměňte šatní skříň za šatník či stojany na kolečkách. Na přenosných šatnících je nejlepší to, že je můžete kamkoliv přemístit a vyměnit tak šatník se zimním oblečením za šatník s letním oblečením.

8. Zrenovujte starý dřevěný kufr

Na uložení oblečení a doplňků využijete dřevěný kufr ze starožitnictví. Staré kufry působí stylově a můžete do nich ukrýt své poklady: klobouky, kabelky a šály.

9. Postavte do předsíně úložnou lavici na boty

Uschovejte čistou sezónní obuv tak, aby vám nepřekážela na zemi nebo ve spodní části skříně. Postavte do předsíně úložnou lavici, kterou zároveň využijete při obouvání bot.

sezónní zimní doplňky

10. Využijte ostatní nábytek v bytě

Kdo říká, že musíte mít oblečení uložené v ložnici? Využijte úložné prostory v obývacím pokoji, pracovně nebo na chodbě. Buďte kreativní a naskládejte oblečení do komody pod televizí, do taburetů nebo do úložného prostoru pod pohovkou.

Sdílejte článek na Facebooku a poraďte přátelům, kam schovat sezónní oblečení na další rok!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial