Zaujalo nás

10 NEJČASTĚJŠÍCH NOČNÍCH MŮR: CO SE VÁM SNAŽÍ ŘÍCT?

Noční můry ve vás zanechávají divné pocity, zvlášť pokud se vám zdají takřka každou noc. Mohou vás noční můry před něčím varovat nebo na něco upozorňovat? Přečtěte si o nejčastějších nočních můrách a zjistěte, co znamenají. Připraveni? Článek rozhodně není pro žádné strašpytle!

noční můry v lese

Nejčastější noční můry a jejich význam

Noční můry se zdají jednou za čas každému. Nerozumíte tomu, proč je máte. Probouzíte se zalití studeným potem a bojíte se znovu usnout. Neznáte význam nočních můr.

„Pokud neznáte význam snů, mohou vás zneklidnit,“ uvádí britský psycholog Lee Chambers. „Sny však fungují jako metafory. Pomáhají vám zpracovat stavy úzkosti a vyrovnat se se stresem.“

A jaké noční můry trápí lidi? Jaké noční můry vám narušují spánek a zanechávají ve vás rozporuplné pocity? Psycholog Lee Chambers vám odtajnil nejčastější z nich:

noční můra ženy padající ze skály

1. Někdo vás pronásleduje

Pronásleduje vás někdo ve snu a cítíte úzkost a strach? Nezáleží na tom, kdo vás pronásleduje. Znamená to, že nemáte něco dokončeno. Usilujete o cíl, ale nevíte, jak ho dosáhnout. Jste z toho frustrovaní a máte strach, že váš cíl něco ohrožuje.

2. Padáte

Padáte ve snu? Nejspíš nemáte pod kontrolou, co se děje ve vašem životě. Může to být nejistota v práci, lásce nebo penězích. Pokud se při pádu bojíte, může to značit, že se cítíte ve svém životě nestabilně a nejistě. Pokud se nebojíte, může to znamenat, že se od něčeho nepříjemného osvobozujete.

3. Opustil vás partner nebo vás podvádí

Zdálo se vám, že vás partner opustil nebo vás podvádí? Odráží to pocity nejistoty ve vztahu. Možná jste k partnerovi příliš emočně připoutáni nebo vám chybí komunikace ve vztahu. Může to také souviset se strachem, že ztratíte své jistoty. Většinou to ukazuje na to, že se cítíte nejistě a nemáte uspokojené své potřeby.

žena v šatech plavající na zádech

4. Vypadávají vám zuby

Vypadávají vám zuby nebo se vám zničehonic zkazí? Tato noční můra je běžnější, než si myslíte. Často poukazuje na úzkosti. Zuby ve snu představují sílu a sebevědomí, takže vypadávání zubů ve snu může symbolizovat ztrátu důvěry, sebeúcty či něčeho, co pro vás hodně znamená.

5. Jste nazí před lidmi

Ocitli jste se ve snu úplně nazí před lidmi? Tato noční můra souvisí s pocitem zranitelnosti v některých oblastech vašeho života. Může znamenat, že se stydíte za něco, co jste udělali nebo řekli, a máte obavy, co si o vás budou ostatní myslet. Pokud se snažíte ve snu svou nahotu zakrýt, může to upozorňovat na vnitřní neklid.

6. Topíte se

Topíte se ve snu ve vodě? Tonutí znamená, že se do něčeho emocionálně zaplétáte: může jít o návrat k bývalému příteli i navazování nového vztahu. Pokud sklouznete pod hladinu, značí to, že hledáte ztracenou stabilitu. Jestliže nemůžete dýchat, souvisí to s tím, že nedokážete vyjádřit slovy své pocity.

noční můra ženy zpoždění

7. Zmeškáte něco důležitého nebo se zpozdíte

Zmeškali jste ve snu pracovní poradu, lékaře nebo kávu s přítelem? Pokud přijdete pozdě nebo zmeškáte nějakou událost, může vás to upozornit na uspěchanost či rozrušení. Symbolizuje to pocit, že vám utíká čas k dosažení určitého cíle. Může to také ukazovat na to, že nechcete zklamat ostatní.

8. Zranili jste se

Zranili jste se ve snu nebo jste měli nehodu? Sen odráží pocity slabosti ve vašem osobním životě. Tento sen se týká emočního zranění či trapasů, které se vám staly. Pokud vám zranění přináší pocit úlevy, může vás to varovat, že byste měli být opatrnější a nastavit si vlastní hranice.

9. Hoří vám dům

Zdálo se vám, že váš dům zachvátil požár nebo se přes něj přehnaly záplavy? Mohlo by to odrážet transformaci, která se odehrává ve vašem životě. Případně vás to upozorňuje na to, abyste podnikli kroky, které změní váš život. Tato noční můra se také může dotýkat pocitu, že někdo ohrožuje vaši individualitu či bezpečnost nebo že se nacházíte na pokraji vyčerpání.

podzemní tunel noční můra

10. Jste v pasti

Jste ve snu v pasti a nemůžete se dostat pryč? Pokud nemáte možnost úniku, souvisí to se základním pocitem, že nejste schopni využít svůj potenciál. Může to také znamenat, že potlačujete své pocity a neumíte je ventilovat. Znepokojují vás určité věci, které vám zasahují do života a ubírají prostor. Také to může signalizovat pocit, že neznáte řešení problémů a nemůžete uniknout ze začarovaného kruhu.

Napište nám do komentářů, jaké noční můry se zdají právě vám!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial