Osobní rozvoj

10 NEJLEPŠÍCH MOTIVAČNÍCH KNIH PRO ŽENY

V dnešním hektickém světě ženy potřebují motivovat. Stojí před různými výzvami a očekáváním společnosti. Cítíte, že potřebujete povzbudit? Přinášíme vám seznam motivačních knih pro ženy, které vám dodají inspiraci a sílu k seberozvoji a dosažení svých cílů. Jaké knihy by vám neměly uniknout?

žena si zapisuje motivační citáty z motivačních knih

Nejlepší motivační knihy pro ženy

1. Organizační porno, autor: Aneta Martinek

Čas si nekoupíte. Ale můžete se s ním naučit pracovat tak, abyste ho měla dostatek. Abyste stíhala věci, které dělat musíte, i které dělat chcete. Zní to jako nedosažitelný stav? Autorka Aneta Martinek vám ukáže, že to jde. Díky jednoduchým, srozumitelně a konkrétně napsaným tipům a technikám v této knize se naučíte:

  • Zorganizovat svůj pracovní i osobní život tak, aby odpovídal vašim představám.
  • Určit své priority a podle nich plánovat každý den v práci.
  • Pracovat efektivně se svou energií, a tak zvládat vše, co máte v plánu.
  • Znát své hranice, a díky tomu žít život plný radosti a každodenní pohody.

2. Sama a šťastná, autor: Marie Luise Ritter

Téměř vše, co děláme v páru, můžeme dělat i samy: procestovat svět, vařit gurmánská jídla nebo si kupovat řezané květiny. Tak proč se nám to zdá divné? Žijeme jen jeden pro druhého? Nebo jsou naše zážitky cennější, když je máme s kým sdílet?

Marie Luise Ritterová bere svého čtenáře na opuštěné pláže i do rušných ulic. Vypráví příběh o vzdálených místech i osamělých večerech ve svém bytě. A o štěstí, které jí tato samota přináší. Kniha je výzvou k tomu, abyste si začala naplno užívat chvíle strávené ve vlastní společnosti. Protože tento čas je důležitý k tomu, abyste lépe poznala samu sebe.

3. Kniha pro ženy, autoři: Milan Studnička, Olga Studničková Šípková

Jste často unavená a přestaly vás bavit věci, které vás dříve naplňovaly? Berou ostatní jako samozřejmost všechno, co pro ně děláte? Bouchnete někdy při hádkách jako papiňák a pak si to vyčítáte? Olga Studničková Šípková a Milan Studnička vám ukážou, jak vystoupit z tohoto začarovaného kruhu. Díky jejich tipům a zkušenostem zjistíte, jak vychovávat děti s lehkostí, jak si udržet harmonický vztah i jak s nadhledem řešit nepříjemné situace. Osvojte si nový přístup a najděte zase chuť do života!

4. Jsi úžasná!, autor: Zdeňka Jordánová

Další kniha Zdeňky Jordánové Jsi úžasná, tentokrát určená především ženám (ale i muži nepřijdou zkrátka). Je to kniha o vzájemné lásce mezi ženou a mužem, o probuzení ženské síly. Slovy autorky: „Staň se konečně bez obav tou, kterou po staletí jsi. Už nikomu nic nedokazuj, neusiluj o lásku, nezaprodávej se, jen BUĎ. Hrdá a milovaná sama sebou, neb nad tebe není.“

5. Dělej méně, autor: Kate Northrup

V této knize najdete naprosto revoluční pojetí ženského time managementu! Pomáhá ženám uvědomit si svou opravdovou hodnotu. Začít měnit pravidla hry ve vztazích, být ve větší finanční svobodě a transformovat ostatní aspekty života ke spokojenosti.

Je praktickým, s láskou tvořeným průvodcem pro všechny pracující ženy. Návodem, jak se dostat z kolotoče práce ? děti ? rodina ? nemám čas ? nestíhám ? jsem unavená ? musím… do stavu žiji a pracuji v souladu se svou přirozeností, svými touhami a potřebami. Mám harmonické vztahy, finanční svobodu a spokojený život. Poselství knihy a techniky, které se díky ní naučíte, vám ukážou, jak získat zpět vaše výsostné právo na klid, zdraví a pohodu. Zjistíte, jak pracovat v souladu s vaším tělem a svým tempem ve světě, který nás někdy tlačí do stresu a výkonu na hranici únosnosti.

V knize najdete 14 praktických cvičení, jak toho dělat méně. Jak naslouchat svému tělu podle fází měsíce, jak si říct o pomoc, jak komunikovat v partnerství a další užitečné tipy na plánování života i práce. Kniha vám otevře cestu k životu, o kterém jste se možná ještě ani neodvážila snít, protože vám to přijde nemožné.

šťastná a motivovaná žena u moře

6. Síla ženy, autor: Louise L. Hay

Největší změnou, kterou budeme prožívat, bude naše vnitřní proměna. Louise L. Hay vysvětluje ženám, jakým způsobem se mohou naučit vážit si sebe samých, získat sebevědomí a respekt a dosáhnout tak postavení ve společnosti. Slavná autorka se obrací na všechny ženy bez ohledu na jejich věk či společenské zázemí. Její knihy pomáhají tisícům žen na celém světě objevovat a rozvíjet nevyužité tvůrčí síly, najít sebe samé a žít plným, autentickým životem.

7. Ženy, které milují příliš, autor: Robin Norwood

Je pro vás v životě nejdůležitější, abyste měla koho milovat? Věříte v toho pravého a v to, že život s ním vás navždy zachrání před pocitem smutku a osamění? Že ho změníte k lepšímu silou své lásky? Nudí vás milí muži, kteří jsou otevření, laskaví a spolehliví?

Kniha Ženy, které milují příliš, napsaná pro ženy, jež na podobné otázky odpovídají ano, dnes náleží mezi nejslavnější psychologické rádce vůbec. Popisuje příběhy žen, jimž se v dětství dostalo jen málo skutečné péče a které se snaží tento nedostatek uspokojit tím, že pečují o své citově téměř nedostupné partnery. Přitom se však pravidelně zaplétají do nejednoznačných, chaotických a emočně bolestných situací. Autorka takovým ženám ukazuje, jak z jejich bludného kruhu najít cestu ven tím, že rozpoznají svou vnitřní hodnotu a začnou druhým důvěřovat.

8. Deník vděčnosti, autor: Johan Nilsson

Deník vděčnosti je jednoduchý nástroj, který vám umožní začít vnímat okolní svět jinýma očima a vnese do vašeho života více radosti a spokojenosti. Jedná se o osobní zápisník, do kterého si zaznamenáváte okamžiky, věci a lidi, za které jste v životě vděčná.

Autor společně s odborníky vytvořil několik jednoduchých cvičení a technik, které slouží jako nástroje pro spokojenější život. Cvičení provázejí celou knihu, a vy si je tak můžete postupně přidávat ke své každodenní rutině.

Nezapomeňte, že tomu, čemu dáváte pozornost, to roste. Darujte si každý den pár minut pro sebe a sledujte, jak se váš život pozitivně proměňuje a prohlubujete spojení s přítomným okamžikem.

Deník vděčnosti obsahuje celkem 90 stran na zapisování vděčnosti, takže pokud budete zapisovat poctivě každý den, tak vám vydrží 3 měsíce. Dalších 60 stran je plných jednoduchých cvičení, technik a citátů, které vás budou na cestě vděčnosti provázet.

Když každý den strávíte pouhé tři minuty tím, že si tyto momenty zaznamenáte, nejen že si vytváříte sbírku radostných vzpomínek, ale navíc trénujete svou mysl, abyste se zaměřovala na to pozitivní. To může postupem času vést ke snížení hladiny stresu, zlepšení spánku, a dokonce k celkovému vylepšení vaší duševní kondice.

9. Stíny před úsvitem, autor: Teal Swan

Taky vám celý život říkali, že štěstí druhých je přednější než to vaše? Že se máte obětovat pro jiné, jinak budete sobci? Že musíte dělat, co po vás kdo žádá, jinak vás nikdo nebude mít rád? Nejspíš ano. A je to veliká lež. Určitě jste také slýchala, že sebeláska smrdí. Tak ani tohle není pravda. Láska k sobě je klíčem ke štěstí.

10. Mít čas žít, autor: Dominika Pašková

Tato kniha je průvodcem pro všechny ženy, které se cítí lapeny ve spárech nedostatku času, energie a radosti ze života. Průvodce tím, jak skloubit život s dětmi s podnikáním, partnerstvím, péčí o sebe sama, pomocí, porozuměním druhým, a především nalezením své vlastní skryté podstaty. Tipy a triky mámy pěti dětí, podnikatelky, polyglotky, sportovkyně a šťastné manželky 5 v 1, která, věřte nevěřte, má čas žít.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial