Dieta a výživa

10 NEJLEPŠÍCH SLANÝCH A SLADKÝCH POCHUTIN NA HUBNUTÍ

Určitě víte, že zdravé jídlo je klíčem k úspěšnému hubnutí. Ale jak se popasovat s chutěmi na sladké, slané a tučné? Máme pro vás deset nejlepších pochutin na hubnutí, které uspokojí touhu po nezdravých potravinách. Zaručeně po nich nepřiberete na váze!

chia pudink jako pochutina na hubnutí

Svačiny jako klíč k hubnutí

Zařaďte do vašeho jídelníčku svačiny a zhubnete – pokud si vyberete ty správné! Studie v European Journal of Nutrition odhalila, že lidé, kteří jedí nezdravé svačiny plné průmyslově zpracovaných surovin, mají vyšší index tělesné hmotnosti a nebezpečný viscerální tuk než ti, kteří jedí zdravě a vyváženě.

Dejte si závazek, že budete svačit skutečné jídlo. Nejspíš budete muset přehodnotit pohled na to, co znamená „svačina“.

Nejlepší sladké svačiny na hubnutí

Máte chuť na sladké? Máme pro vás zdravá řešení:

1. Hořká čokoláda

Hořká čokoláda vám spolehlivě zklidní chutě na sladké, aniž byste nabrala další kila. Obsahuje nízký obsah cukru a vysokou koncentraci antioxidantů flavonoidů. Sáhněte po čokoládě, která má více než 70 % kakaa. Čím je čokoláda tmavší, tím lepší.

2. Datle Medjool

Datle Medjool jsou pro dietářky oblíbenou pochoutkou, kterou jedí samotné nebo ji přidávají do (ne)pečených dobrot. Datle obsahují vlákninu a minerály a nezpůsobují škodlivý nárůst hladiny cukru v krvi.

3. Chia pudink

Superpotravina chia semínka se dá přimíchat do vody, kokosového mléka nebo mandlového mléka. Semínka nasají vlhkost a vytvoří hustý chia pudink. Chia semínka jsou nabitá živinami a vlákninou pro zdravý střevní mikrobiom.

4. Lehké kávové nápoje

Káva obsahuje antioxidanty, které pomáhají napravit poškození buněk volnými radikály. Na svačinu si dopřejte kávu bez přidaného cukru, umělých aromat a smetany. Zpestřete si ji sirupy s nízkým obsahem cukru nebo si ji ochuťte kurkumou či skořicí.

5. Zmrazené červené hrozny

Toužíte po sladké lahůdce? Zmrazte červené hrozny vinné révy! Sníte jich o poznání méně kvůli jejich ledové konzistenci. Hrozny jsou nabité sloučeninou resveratrol, která pomáhá tělu uložit kalorie do svalů místo do tuků a podporuje tvorbu kolagenu v kůži.

pistácie jako pochutina na hubnutí

Nejlepší slané proteinové svačiny na hubnutí

Neexistuje žádná makroživina, která by dokázala zasytit lépe než bílkovina. Protein v jakékoliv formě podporuje metabolismus.

1. Tvaroh

Jeden šálek tvarohu obsahuje 25 gramů kvalitních bílkovin zvaných kasein, které se sráží v žaludku a zasytí na delší dobu. Je prokázáno, že díky tomu lidé sní až o 300 kalorií méně denně.

2. Proteinové smoothies

Potřebujete přidat do stravy bílkoviny? Zkuste proteinový prášek. V jedné odměrce je přibližně 25 gramů bílkovin. Proteinové smoothie je skvělé na snídani nebo svačinu. Může dokonce nahradit hlavní jídlo, pokud ho umícháte z proteinových přísad, jako je ořechové máslo, chia semínka nebo jogurt.

3. Pistácie

Pistácie jsou plné zdravých tuků a bílkovin a pomáhají předcházet civilizačním nemocem. Konzumace ořechů navíc snižuje BMI, a tím i riziko obezity. Pistácie obsahují tzv. komplexní bílkoviny: nachází se v nich devět aminokyselin k budování a udržení svalové hmoty.

Pistácie aktivují v těle geny, které aktivují metabolismus. Navíc blokují hormon, který se podílí na tvorbě břišního tuku.

4. Pohankové soba nudle

Soba nudle obsahují bílkoviny a komplexní sacharidy pro lepší regulaci krevního cukru. Kromě toho v nich najdeme prebiotickou vlákninu, která kultivuje dobré střevní bakterie. Zároveň vám pomohou bojovat proti tělesnému tuku.

5. Slanina

Ne, slanina se nám sem nezatoulala omylem. Masožravci si mohou pochutnat na kroucené slanině:

  • Chytněte konec plátku slaniny a otočte ji druhým koncem, aby vám vznikla kroucená slanina. Slaninu pečte na plechu s pečicím papírem a v polovině pečení ji otočte.

Jak vám slanina pomůže zhubnout? Čtyři kousky slaniny obsahují 12 gramů bílkovin a podle odhadů odborníků přijmete díky sytosti slaniny o 500 kalorií denně méně.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial