Cestování

10 NEJLEPŠÍCH TRIKŮ, JAK ZABALIT KUFR NA DOVOLENOU

Pomalu, ale jistě se blíží doba dovolených! Na vašich cestách se neobejdete se bez zavazadel. Než začnete balit věci, přečtěte si deset triků, jak zabalit kufr na dovolenou. Díky těmto užitečným radám bude cestování hračka a užijete si ho bez stresu.

kufr s oblečením na dovolenou

Jak zabalit kufr na dovolenou?

1. Použijte vakuové sáčky

Používáte vakuové sáčky na úschovu sezónního oblečení a povlečení? Zalisujte nemuchlavé oblečení do vakuových sáčků. Ušetříte tím v kufru více místa, než byste čekala!

2. Neskládejte – rolujte

Rolování oblečení do válečků je oblíbenou technikou balení, díky které využijete celý zavazadlový prostor. Až to zkusíte, nebudete skládat oblečení do kufru jinak!

3. Sbalte křehké věci do oblečení

Křehké předměty a věci zabalte do vrstev oblečení, nejlépe do svetrů, mikin a triček. Ochráníte je před rozbitím při neopatrné manipulaci se zavazadlem.

4. Pořiďte si zařízení pro sledování zavazadla

Zvažte koupi zařízení pro sledování zavazadel, které synchronizujete s vaším telefonem. Toto zařízení vám pomůže sledovat polohu zavazadla v případě, že se ztratí během vašich cest.

5. Přibalte si skládací tašku se zipem

Uložte si do zavazadla skládací tašku se zipem. Může se vám hodit pro rozšíření zavazadlového prostoru, když na dovolené nakoupíte nějaké věci. Podle potřeby ji můžete použít na špinavé prádlo nebo přenášení věcí během cest.

žena balí kufr na dovolenou

6. Nezapomeňte sáčky na boty

Než si boty zabalíte do kufru, vložte je do sáčku na boty. Zabráníte tomu, aby se podrážky bot dotýkaly čistého oblečení.

7. Vezměte si mini kosmetiku

Kupte si toaletní potřeby v cestovní velikosti nebo si nakupte malé plastové lahvičky a naplňte je vaší oblíbenou kosmetikou. Díky tomu snížíte hmotnost zavazadla a ušetříte v něm místo.

8. Přibalte si „nouzovou sadu“

Nenechte se ničím zaskočit. Přibalte si malou nouzovou sadu s nezbytnostmi, jako je mini šitíčko, zavírací špendlík, ubrousky na odstraňování skvrn a všechny potřebné léky.

9. Udělejte si digitální kopii dokladů a dokumentů

Před cestou si vyfoťte nebo naskenujte důležité doklady a dokumenty, jako je pas, občanský průkaz, cestovní pojištění a pobytová rezervace.

10. Zvažte své zavazadlo

Pokud překročíte váhový limit pro zavazadlo, bude vás to stát na letišti další peníze. Pořiďte si přenosnou váhu na zavazadla a zvažte si kufr před cestou. Zjistěte si, jaký je váhový limit dané letecké společnosti.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial