Zaujalo nás

10 NEJROZTOMILEJŠÍCH PSÍCH PLEMEN

Připravte se v tomto článku na pořádnou dávku roztomilosti! Přinášíme vám seznam nejroztomilejších psích plemen, která jsou pro lidi skvělými čtyřnohými kamarády. Tito psíci vám připomenou lidská miminka, nad kterými se tak rády rozplýváme. Jaká psí plemena patří do TOP 10?

pomeranian

1. Zlatý retrívr

zlatý retrívr

Zlaté retrívry zbožňujeme pro jejich výrazné oči a hebkou zlatou srst. Díky svému přátelskému a trpělivému přístupu jsou skvělými mazlíčky do rodin s dětmi. Jejich schopnost „usmívat se“ a něžný pohled očí jen umocňuje jejich roztomilost. Kromě toho si vás zlatí retrívři získají svou inteligencí a věrností.

2. Kavalír King Charles Španěl

Kavalír King Charles Španěl

Kavalíři King Charles Španělé jsou známí svýma velkýma, oduševnělýma očima a hedvábnou, splývavou srstí. Jsou doslova roztomilost sama – rádi vyhledávají lidskou společnost, mají mírnou povahu a často si až do dospělosti udržují vzhled štěněte.

3. Pomeranian

Pomeranian

Pomeranian ztělesňuje roztomilost svýma zářivýma očima a luxusně nadýchanou srstí. Svým malým vzrůstem připomíná spíše plyšovou hračku než živého psa. Tito psíci často zvědavě naklánějí hlavu, což lidé považují za rozkošné. Pomeranian není jen roztomilý na pohled, ale také temperamentní.

4. Sibiřský husky

sibiřský husky

Sibiřský husky je známý svýma nápadně modrýma nebo vícebarevnýma očima a hustým kožichem, který připomíná jeho vlčí předky. Jeho hravý temperament kontrastuje s jeho divokým vzhledem, a to ho činí přitažlivého a roztomilého. Husky je také proslulý tím, že je hlasitý a často legračně „mluví“.

5. Bígl

bígl

Bíglové si získali lidská srdce velkýma hnědýma očima, placatýma ušima a výraznými tvářemi. Na vizuální přitažlivosti jim přidává malá až střední velikost a tříbarevná srst. Pro bígly je charakteristický zvědavý a dobrodružný duch a očuchávání okolí.

6. Shiba Inu

Shiba Inu

Rasa Shiba Inu proslula svým vzhledem podobným lišce. Nejednoho psího nadšence uchvátí svou kompaktní velikostí, sebevědomým vystupováním, temperamentní osobností a zvědavým výrazem. Na roztomilosti mu přidává vzrušený, pronikavý štěkot a nezávislá povaha.

7. Jezevčík

jezevčík

Jezevčíky okamžitě poznáte podle dlouhého těla a krátkých nohou. Lidé je milují nejen pro jejich tvar těla, ale i loajální povahu, dlouhé uši a temperament. Jezevčíci jsou také známí svou odvahou a často štěkají tak hlasitě, až vás to překvapí.

8. Samojed

samojed

Samojedi jsou často přirovnáváni k živým plyšovým hračkám. Mohou se pochlubit nadýchanou bílou srstí a usměvavým výrazem. Lidé si je pořizují pro jejich přátelskou povahu.

9. Corgi

corgi

Kdo má nadýchaný zadeček, energické uši a krátké nohy? Nikdo jiný než plemeno corgi. Roztomilé je na nich hravé a láskyplné vystupování, které kontrastuje s podsaditou postavou. Úsměv na tváři vám vykouzlí svým během v kombinaci s jedinečnými výrazy, které při tom předvádějí.

10. Labradorský retrívr

labradorský retrívr

Labradoři jsou oblíbeným americkým plemenem psů, a to díky své přátelské a společenské povaze. K jejich roztomilosti přispívají výrazné tváře, hebké uši a nezastavitelné, nadšené vrtění ocasem. Tito psi jsou známí svou hravostí a loajalitou a také přátelským přístupem k dětem a jiným zvířatům. To z nich dělá skvělé parťáky do početnějších rodin.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial