Láska a vztahy

10 PRAVD O VZTAZÍCH, KTERÉ KAŽDÁ ŽENA POTŘEBUJE SLYŠET

O vztazích a lásce se napsaly stohy knih. Kdyby se autoři na něčem měli shodnout, co by to bylo? Zajisté na pravdě o vztazích, které každá žena potřebuje slyšet. Přitáhněte k sobě životní lásku – desatero pravd o vztazích vám v tom pomůže!

žena a muž ve vztahu si dávají polibek

Pravda o vztazích: tohle si připomínejte každý den

1. Jste krásná, ale nedovolte, aby se do vás muži zamilovali pro váš vzhled. Muži, kteří upřednostňují povrchní věci, navazují povrchní vztahy. Platí to i pro vás. Nenechte se okouzlit fyzickými vlastnostmi muže. Vzhled je dočasný.

2. Musíte být silnou osobností, abyste našla správného muže. Než si napíšete seznam, co očekáváte od partnera, zaměřte se na vlastní rozvoj. Nejde o to najít ledajakého partnera; jde o to najít pravého partnera pro vás.

Nejprve musíte vědět, kdo jste a kým jste. Naučte se milovat samu sebe a poté budete moct milovat další lidi.

3. Honba za dokonalostí je past! Nebuďte na sebe ani na ostatní příliš přísná. Soustřeďte se na pokrok, ne na dokonalost. Získat v partnerovi vše, co si přejete, je téměř nemožné. Dávejte přednost tomu, co je pro vás nejdůležitější.

4. Každý problém ve vztahu má stejné počáteční řešení: komunikaci. Jen tehdy dokážete vyřešit včas malé i velké problémy.

5. Nikdy neschovávejte, nesnižujte ani neobětujte svou osobnost a identitu. Pokud na vás bude muži záležet, bude vás milovat takovou, jaká jste. Nebude se vás snažit změnit.

Nevyměňujte to, kdo jste, za někoho, s kým budete ve vztahu.

6. Nečekejte, až se muž změní. Faktem je, že lidé se moc nemění. To, co vidíte, je to, co dostanete. Nežijte v představách, že můžete partnera změnit. Hledejte si „hotového“ partnera, ne někoho duševně nedospělého, kdo je teprve na začátku své cesty.

7. Nepoužívejte city někoho jiného k tomu, abyste se rozhodla, jestli s ním chcete zůstat. Když vás má někdo rád, je to báječný pocit. Není to ale první ani poslední muž, který vás má rád. Místo přemýšlení: „Mám být s ním, protože mě rád?“ Zeptejte se sama sebe: „Je pro mě dost dobrý? Je vhodný do vztahu?“

8. Vztahy vyžadují oběti. Tyto oběti by ale měly být vzájemné a minimální. Správný muž po vás nebude chtít, abyste obětovala něco ze svého života. A zároveň ani vy toto nebudete požadovat po partnerovi.

9. Partner by měl podporovat vaše sny, ambice a osobní rozvoj. Najděte si někoho, kdo vás donutí vystoupit z komfortní zóny a podpoří vás všemi možnými způsoby.

10. Dlouhodobé štěstí ve vztahu závisí na kompatibilitě. Váš partner by měl být vaším nejlepším přítelem. Měl by být empatický, starostlivý, podporující, zábavný, laskavý a ohleduplný. V tomto směru nedělejte žádné kompromisy.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial