Krása

10 RAD OD KADEŘNÍKŮ, JAK NA ROZTŘEPENÉ A EXTRÉMNĚ ZNIČENÉ VLASY

Osvojily jsme si všechny možné nešvary, které poškozují vlasy: od nadměrného fénování a žehlení až po laciné stylingové přípravky. To vede k suchosti a lámavosti vlasů. Profesionální kadeřníci se s vámi podělí o rady, jak opravit poškozené vlasy a získat nádhernou a zdravou hřívu!

žena s roztřepenými konečky vlasů

1. Vyberte produkty určené pro poškozené vlasy

Klíčové je najít šampon a kondicionér, který opravuje a zaceluje poškozené vlasy a posiluje je. Podívejte se na složení. Bohužel některé přísady zbavují vlasy přirozené hydratace a oleje. Mohou být natolik agresivní, že mohou zvýšit lámavost a krepatění vlasů a vyvolat alergickou reakci u lidí s citlivou pokožkou hlavy.

RADA: Vyhněte se zejména sulfátům, minerálním olejům, parabenům, alkoholu, vonným složkám a silikonům.

2. Používejte vlasový olej

Co je stejně důležité jako mytí vlasů? Vlasové sérum nebo olej, který pomáhá zacelit roztřepené konečky, zvýšit lesk, hydratovat a vyhlazovat vlasovou kutikulu.

JAK NA TO? Nakapejte si několik kapek olejíčku do dlaní a zapracujte ho do středních délek a konečků vlasů.

3. Poznejte sílu vlasové kúry

Vlasové kúry hýčkají mdlé a vysušené vlasy. Dodávají vlasům potřebnou vzpruhu, zejména chemicky ošetřeným a tepelně poškozeným vlasům. Pronikají hluboko do vlasu a opravují vlasy zevnitř.

Ženy s jemnými nebo řídkými vlasy by však neměly kúru používat, protože porézní vlasy absorbují příliš mnoho přípravku, který je zatíží.

TIP: Regenerujte vlasy kúrou jednou za dva týdny, případně jednou za měsíc, abyste posílila zdraví vlasů.

4. Ošetřete vlasovou pokožku

Mnoho žen zanedbává péči o pokožku hlavy. Přitom zdraví vlasů začíná právě u pokožky. Přidejte do vaší týdenní vlasové rutiny sérum nebo masku určenou na pokožku hlavy. Odstraní z ní nečistoty a podpoří růst vlasů.

JAK NA TO? Používejte vlasovou kúru jednou týdně a pro dosažení nejlepších výsledků nechte produkt působit na pokožce hlavy 15 až 20 minut.

5. Vyzkoušejte dvojité mytí vlasů

Kadeřníci doporučují dvojité mytí vlasů, protože prvním mytím odstraníte stylingové produkty a až druhým mytím vyčistíte pokožku hlavy.

žena s dlouhými vlasy

6. Rozčešte šetrně vlasy

Může se vám to zdát jako zbytečné. Ale způsob, jakým si češete vlasy, ovlivňuje kvalitu vlasů. Nejprve prameny rozčešte prsty a poté je přejeďte hřebenem se širokými zuby. Postupujte od konečků směrem k pokožce hlavy.

TIP: Rozčešte vlasy, dokud jsou ještě vlhké, nejlépe ošetřené kondicionérem proti zacuchání.

7. Zrelaxujte pokožku hlavy

Tento tip je pro ženy, které milují vyčesané culíky nebo si pravidelně natáčí vlasy natáčkami. Uvolněte napětí pokožky hlavy a obměňujte vyčesané vlasy s nižším ležérním culíkem.

8. Spěte na hedvábí či saténu

Hedvábné a saténové polštářové povlaky snižují lámání a krepatění vlasů. Naopak hrubé materiály mohou poškodit vnější vrstvu vlasů a způsobit na nich malé trhlinky. Vlasy pak vypadají suché a mdlé.

9. Zastřihujte konečky každé tři měsíce

Jak odstranit poškozené konečky a podpořit růst vlasů? Nechte si zastřihnout konečky vlasů každých 12 týdnů. Zastřihnutím odstraníte poškozené a ztenčené prameny a osvěžíte účes. Tato péče o vlasy vám pomůže zbavit se roztřepených konečků a zmírnit lámavost vlasů.

10. Vyměňte kartáč

Napadlo vás někdy, že kartáč může způsobit vašim vlasům více škody než užitku? Vyměňte kartáč za kartáč s jemnými štětinami a používejte ho při úpravě vlasů. Nevhodný kartáč může podráždit pokožku hlavy a polámat vlasy.

TIP: Pořiďte si kartáč s kančími štětinami nebo takový, který je ze směsi plastových a kančích štětin. Naopak se vyhněte kovovým kartáčům.

Extrémně zničené vlasy potřebují šest měsíců až rok, než se zregenerují. Důležité je důkladně vyčistit pokožku hlavy, omezit tepelný styling a nenosit vlasy v culíku.

Sdílejte článek na Facebooku a poraďte kamarádkám, co na roztřepené a zničené vlasy!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial