Osobní rozvoj

10 TIPŮ, JAK ZVÝŠIT PŘÍJEM

Také máte v této nelehké době napjatý rozpočet? Zatímco dříve jste z výplaty ušetřila nějaké ty peníze, teď vám výplata nestačí. Zvyšte svůj příjem a šetřete na horší časy. Vypátrali jsme, jak zvýšit příjem a žít důstojně. Pevně věříme, že mezi tipy najdete řešení na zlepšení vaší finanční situace.

žena si zapisuje poznámky jak zvýšit příjem

Tip č. 1: Proměňte svůj koníček ve výdělečnou činnost

Pokud jste v něčem dobrá a baví vás to, určitě najdete způsob, jak si tím přivydělat.

 • Jste kreativní? Prodejte své výrobky na online bazarech, farmářských trzích nebo jiných akcí.

Tip č. 2: Vzdělávejte se

Máte komunikační schopnosti? Píšete skvělá literární díla? Nebo umíte výborně cizí jazyk? Vzdělávejte se a vylaďte své dovednosti na profesionální úroveň. Nabídněte své služby jako obchodní zástupkyně, copywriterka nebo učitelka.

Tip č. 3: Nastupte do nového zaměstnání

Najít si novou práci? Chce to hodně odvahy, ale vyplatí se vám to. Zkuste se nezávazně poohlédnout po volných pracovních místech. Někteří zaměstnavatelé nabízejí výplatu a benefity, které v současném zaměstnání možná nemáte.

Tip č. 4: Najděte si druhou práci

Druhá práce je sice na úkor vašeho volného času a rodiny, ale pokud nemáte na výběr, najděte si práci s flexibilní pracovní dobou.

 • Pracujte po víkendech nebo po večerech jako servírka, pomáhejte v prodejně nebo si přivydělejte v call centru.
žena u vody přemýšlí jak zvýšit příjem

Tip č. 5: Hledejte způsoby, jak snížit výdaje

Nemůžete chodit do druhého zaměstnání? Hledejte možnosti, jak snížit výdaje a navýšit úspory. Sledujte osobní finance, například přes chytré aplikace. Omezte drahé potraviny, obědy v restauracích, nákup sezónního oblečení a dalších věci, které ve skutečnosti nepotřebujete. Veškeré peníze, které ušetříte, převeďte na spořicí účet.

 • Nakupujte potraviny ve slevách a oblečení v secondhandech. 

Tip č. 6: Prodejte nepoužívané věci online

Prodejte nepotřebné oblečení a věci do domácnosti na Vinted, Marketplace, Sbazar nebo Bazoš. Veškeré peníze z prodeje si dávejte stranou. Za půl roku budete mít našetřeno několik tisíc.

 • Tento tip vychází z naší vlastní zkušenosti. Naše redaktorka Anna naspořila za rok 20 tisíc, a to prodejem vyřazeného oblečení, knih, hraček, bot, šperků a kabelek.

Tip č. 7: Začněte podnikat

Podnikání není pro každého. Co si ale nechat hlavní pracovní poměr a přivydělat si vedlejší podnikatelskou činností? Přinejhorším přijdete o několik hodin volného času. Podnikejte bez investic a založte si e-shop na způsob dropshippingu, spravujte vlastní blog nebo se staňte virtuální asistentkou.

Tip č. 8: Vytvořte si pasivní příjem

Slyšela jste už o pasivním příjmu? Rozjedete nějaký projekt a čerpáte z něho peníze. Pasivním příjmem jsou například peníze z pronájmu nemovitostí, reklam na vašem webu, affiliate programů, e-knih nebo online kurzů.

Tip č. 9: Zmapujte zaměstnanecké benefity

Většina společností nabízí zaměstnancům benefity, které jim pomohou ušetřit peníze. Zjistěte na personálním oddělení, na co všechno máte nárok. Firmy dávají tyto benefity:

 • proplacení cestovních výdajů
 • příspěvek na penzijní pojištění
 • poukázky do lékáren
 • unišeky do sportovních a zábavních center
 • příspěvky na vzdělání
 • semináře a kurzy zdarma
 • odpočinkové pobyty
 • příspěvky na stravování
žena u počítače přemýšlí jak zvýšit příjem

Tip č. 10: Pracujte jako online freelancer

Buďte na volné noze a staňte se svou paní: pracujte online jako freelancer. Práce na volné noze je ideální pro ženy, které v něčem vynikají a mohou se tomu věnovat ze svého domova.

 • Nabídněte IT služby, úpravy textů nebo grafický design.

Až si navýšíte příjmy, budete se méně stresovat a stabilizujete rodinný rozpočet. Vyšší příjem vám pomůže rychleji splatit případné dluhy nebo ušetřit peníze na nenadálé výdaje.

Napište nám do komentářů vaše tipy, jak zvýšit příjem peněz. Za každou radu budeme rádi.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial