Krása

10 ZPŮSOBŮ, JAK PŘÍRODNĚ ZESVĚTLIT VLASY

Toužíte po světlejším odstínu vlasů, ale nechcete vlasy zatěžovat barvami? Naučte se, jak přírodně zesvětlit vlasy. Použijte suroviny, které máte doma a které stojí pár korun. Jak přírodně zesvětlit vlasy, aby vypadaly zdravěji a přirozeněji? Poradíme vám, jak na to!

žena s přírodně zesvětlenými vlasy

Chcete přírodně zesvětlit vlasy? Zjistěte, jaká metoda je pro vás nejlepší

Vždy záleží na tom, jakou máte barvu, strukturu a typ vlasů. Lépe se zesvětlují světlejší odstíny vlasů, ale existuje i několik způsobů, jak zesvětlit tmavé vlasy. Musíte si být ale jistá, že přírodní zesvětlovač nanesete rovnoměrně na všechny prameny.

žena s přírodně zesvětlenými vlasy

Jak přírodně zesvětlit vlasy bez chemie?

Než se pustíte do přírodního zesvětlení vlasů, zregenerujte vlasy hloubkovou maskou. Po zesvětlení používejte vlasovou masku třikrát týdně. Před zesvětlením vlasů a ani potom nevystavujte vlasy slunci. Než vyjdete ven, ošetřete vlasy bezoplachovým kondicionérem s UV ochranou.

1. přírodní zesvětlovač vlasů: citronová šťáva a kondicionér

Citronová šťáva obsahuje kyselinu citronovou, která působí jako slabé oxidační činidlo. Snižuje produkci melaninu a přirozeně zesvětluje vlasy.

JAK NA TO? Smíchejte v lahvičce 1 šálek citronové šťávy a 1/4 šálku kondicionéru nebo 1 lžičku kokosového oleje. Rozdělte vlasy na prameny a nastříkejte tekutinu od kořínků ke konečkům. Zahřívejte vlasy fénem po dobu 20 minut a poté je opláchněte.

2. přírodní zesvětlovač vlasů: med a jablečný ocet

Směs medu a jablečného octu vám vlasy jak zesvětlí, tak zjemní a vyživí.

JAK NA TO? Smíchejte 1 šálek jablečného octa s 1/2 šálku medu a 1 lžičkou kokosového oleje, případně přimíchejte malé množství kondicionéru. Naneste pastu nylonovým štětcem na vlasy a nechte působit 4 až 5 hodin nebo přes noc.

3. přírodní zesvětlovač vlasů: roztok slané vody

Roztok slané vody zesvětluje vlasy a odstraňuje lupy.

JAK NA TO? Smíchejte v rozprašovači 1/2 šálku teplé vody s 1 lžící soli. Nastříkejte roztok na vlasy a nechte působit 10 až 20 minut. Nakonec vlasy opláchněte vodou.

4. přírodní zesvětlovač vlasů: pomeranč a grep

Vitamin C účinně zesvětluje vlasy a odstraňuje z vlasů zbytky chemické barvy.

JAK NA TO? Smíchejte 1 šálek pomerančové šťávy s 1/4 šálku sody, 1/4 šálku grapefruitové šťávy a 1 kapkou šalvějového esenciálního oleje. Důkladně protřepejte. Vlasy rozdělte na čtyři části a postříkejte je citrusovým zesvětlovačem od kořínků ke konečkům. Nasaďte si gumovou sprchovou čepici a nechte působit 1 hodinu. Vlasy průběžně zahřívejte fénem. Po hodině vlasy opláchněte.

heřmánek na přírodní zesvětlení vlasů

5. přírodní zesvětlovač vlasů: Henna pasta

Zatímco blondýnky používají Hennu pastu na ztmavení vlasů, černovlásky a hnědovlásky si Hennou vlasy zesvětlují.

JAK NA TO? Smíchejte 3 lžíce Henny s 1/2 šálkem vroucí vody a nechte barvu přes noc aktivovat. Naneste ji ráno na vlasy a nechte působit 2 až 3 hodiny. Vlasy opláchněte citronovou šťávou nebo octem.

6. přírodní zesvětlovač vlasů: skořice a kondicionér

Tato voňavá směs zanechává vlasy zesvětlené, vyživené a provoněné.

JAK NA TO? Umíchejte z 1/2 šálku mleté skořice, 1 lžíce olivového oleje a kondicionéru pastu a naneste ji na vlasy. Sepněte vlasy do drdolu a nechte působit 3 až 4 hodiny. Pro ještě lepší výsledek přidejte do směsi 1 lžíci medu.

7. přírodní zesvětlovač vlasů: heřmánkový čaj, citron a jogurt

Heřmánkový čaj má tu moc, že zesvětluje přírodní cestou vlasy.

JAK NA TO? Uvařte ze 4 až 5 čajových sáčků šálek heřmánkového čaje a smíchejte ho s 2 lžičkami citronu a 1 lžičkou jogurtu. Míchejte, dokud se nevytvoří pasta. Natřete ji na vlasy, sepněte je a nechte působit 30 až 60 minut. Poté umyjte vlasy běžným způsobem.

8. přírodní zesvětlovač vlasů: měsíček, jablečný ocet a mandlový olej

Kdo by si pomyslel, že květy měsíčku zesvětlují vlasy? Zároveň vlasy hydratují, uhlazují a zbavují lupů.

JAK NA TO? Okvětní lístky měsíčku či měsíčkový čaj povařte s 1 šálkem jablečného octa. Směs přefiltrujte a do roztoku přimíchejte mandlový olej. Směs nastříkejte na suché vlasy a nechte uschnout.

9. přírodní zesvětlovač vlasů: vitamin C v tabletách

Vitamin C obsahuje kyselinu citronovou, o které již víte, že zesvětluje vlasy. Směs s vitaminem C nanášejte na vlasy každý den, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

JAK NA TO? Rozdrťte 10 až 20 tablet vitaminu C, smíchejte ho s vodou a rozprašovačem aplikujte na vlasy.

měsíček na přírodní zesvětlení vlasů

10. přírodní zesvětlovač vlasů: pivo

Pivo mírně zesvětluje vlasy a hydratuje krepaté vlasy.

JAK NA TO? Umyjte si vlasy běžným způsobem a poté je opláchněte od kořínků ke konečkům 2 až 3 plechovkami piva. Nesmývejte a nechte působit 30 minut. Vlasy průběžně zahřívejte fénem. Po půl hodině vlasy umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem.

Pozor: Než vyzkoušíte jakoukoliv metodu, ujistěte se, že nejste na nic alergická. Fén používejte na důkladně vyždímané, případně prosušené vlasy.

Sdílejte článek na Facebooku a proberte s kamarádkami, jaké znají metody na přírodní zesvětlení vlasů!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial