Krása

11 VÝHOD KOKOSOVÉHO OLEJE NA VLASY

Kokosový olej má příznivý vliv na vlasy i pokožku. Zároveň je skvělou a zdravou přísadou do pokrmů. Tentokrát se zaměříme na to, jaké účinky má kokosový olej na na vlasy. Pomůže vám na suché vlasy, lupy a pomalý růst vlasů? Odpovědi se dozvíte v tomto článku!

žena drží kokosový olej a kokosový ořech v dlaních

Výhody kokosového oleje na vlasy

1. Kokosový olej na hlubokou regeneraci vlasů

Kokosový olej proniká do vlasových folikulů rychleji než jiný olej. I tak ho nechte působit minimálně hodinu.

Co budete potřebovat?

  • Kokosový olej, hřeben, ručník na zabalení vlasů a sprchovou čepici.

1. Vlasy umyjte běžným šamponem, vysušte je ručníken a nechte uschnout na vzduchu (případně vyfénujte).

2. Pro oslnivé výsledky zahřejte olej ve vodní lázni (jako když rozpouštíte čokoládu). Jemně ho vmasírujte do vlasů a pokožky hlavy.

3. Poté vlasy pročešte a zakryjte sprchovou čepicí nebo igelitovým sáčkem, aby se olej vstřebal. Ručník namočte do horké vody, vyždímejte ho a zabalte do něj vlasy s čepicí.

4. Po 30 až 60 minutách vlasy umyjte jemným šamponem.

2. Kokosový olej pro rozčesání vlasů

Rozčesat zacuchané vlasy je pro mnohé z nás noční můra. V takovém okamžiku přichází na pomoc kokosový olej! A co je nejlepší, nezanechává ve vlasech žádné zbytky. Před kartáčováním nebo úpravou vlasů proveďte několik kroků:

Nejprve rozpusťte kokosový olej ve vodní lázni. Jemně vmasírujte teplý olej do konečků vlasů. Postupujte od konečků ke kořínkům. Vlasy rozčešte hřebenem se širokými zuby. Jakmile se olej vstřebá do vlasů, upravte je jako obvykle. Mytí vlasů není nutné, olej vlasy báječně vyživí.

TIP: Pro méně mastný pocit použijte panenský kokosový olej lisovaný za studena.

3. Kokosový olej na lupy

Lupy jsou důsledkem suché pokožky hlavy. Může za to barvení vlasů a dlouhodobé používání stylingových produktů, šamponů a kondicionérů na chemické bázi. Tyto přípravky mohou zanechávat pokožku hlavy svědivou, suchou a s lupy.

Olej má hydratační a vyživující vlastnosti. Proto ho můžete používat pravidelně proti lupům a mít pokožku hlavy pod kontrolou. Večer před spaním si vpracujte do pokožky hlavy a vlasů teplý olej a masírujte, aby se dobře vstřebal. Rozčešte vlasy, svažte si je na noc do volného culíku a ráno si vlasy umyjte běžným šamponem a upravte jako obvykle.

TIP: Tuto kúru opakujte alespoň dvakrát týdně.

žena si pokládá ruce na dlouhé vlasy

4. Kokosový olej jako ochranný štít při barvení

Kokosový olej můžete smíchat s barvou na vlasy, aby barevné pigmenty lépe pronikly do vlasů. Zároveň tím prodloužíte výdrž barvy, získáte zářivější barvu a zabráníte jejímu rychlému vyblednutí. Teplý kokosový olej smíchejte s barvou a naneste ji jako obvykle. Nechte působit po dobu uvedenou na návodu a poté vlasy umyjte vlažnou vodou.

TIP: Pro dosažení co nejlepších výsledků umyjte vlasy po barvení přírodním šamponem pro barvené vlasy.

5. Kokosový olej na podporu růstu vlasů

Pokud budete pravidelně používat kokosový olej, podpoříte tím přirozený růst vlasů. Vitaminy a esenciální mastné kyseliny obsažené v oleji vyživují pokožku hlavy a pomáhají odstraňovat nahromaděný maz z vlasových folikulů.

Na konci dne vlasy umyjte, naneste teplý olej na vlasy od konečků ke kořínkům a po dobu několika minut masírujte do pokožky hlavy. Kokosový olej můžete nechat působit přes noc.

TIP: Pro krásnou vůni vlasů můžete přidat do kokosového oleje pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

6. Kokosový olej pro ochranu vlasů na slunci

Naneste několik kapek teplého kokosového oleje na prameny vlasů, než půjdete ven na slunce. Vlasy si upravte jako obvykle.

TIP: Olej aplikujte na ručníkem vysušené vlasy a upravte podle potřeby.

7. Kokosový olej pro zkrocení kudrnatých vlasů

Máte kudrnaté nebo vlnité vlasy a bojujete s krepatěním? Pro okamžitou fixaci kudrlin smíchejte stejný díl vody a kokosového oleje a naneste na vlasy. Poté je upravte jako obvykle. Olej vám pomůže zkrotit krepatění a uhladit vlasy, které vydrží takto krásné po celý den.

TIP: Kokosový olej používejte proti krepatění alespoň 2x týdně.

rozpuštěný kokosový olej a kokosový ořech

8. Kokosový olej pro zářivý lesk vlasů

Chcete vlasům dodat okamžitý lesk, než vyrazíte ven? Naneste malé množství zahřátého panenského kokosového oleje na vlasy před finální úpravou. Pro intenzivní lesk vlasů aplikujte kokosový olej smíchaný s ricinovým olejem.

TIP: Přidejte do kokosového oleje kapku levandulového oleje, aby vaše vlasy božsky voněly.

9. Kokosový olej pro posílení vlasových kořínků

Pro posílení vlasových kořínků pravidelně masírujte do pokožky hlavy teplý kokosový olej. Masírujte krouživými pohyby. Podle potřeby ho smíchejte se sezamovým nebo olivovým olejem.

TIP: Přidejte do oleje několik kapek neemového oleje, který má antibakteriální účinky.

10. Kokosový olej jako přírodní kondicionér

Všimli jste si, že když do vlasů vmasírujete olejíček, během chvíle se vstřebá? Je to tím, že vaše vlasy potřebují okamžitou výživu. Kokosový olej funguje jako přírodní kondicionér na opravu poškozených vlasových folikulů, protože napodobuje kožní maz, který vlasy produkují pro hydrataci a ochranu.

Chcete-li ho použít jako kondicionér, opláchněte vlasy po umytí vodou s pár kapkami kokosového oleje, případně přidejte pár kapek kokosového oleje do lahvičky šamponu a používejte ho na pravidelné mytí vlasů.

TIP: Pro extra péči naneste olej přímo na prameny umytých vlasů.

11. Kokosový olej proti vypadávání vlasů

Padají vám vlasy? Zkuste kokosový olej. Vitaminy obsažené v oleji pronikají přímo do vlasových folikulů a posilují vlasy i kořínky. Vmasírujte kokosový olej do vlasů a pokožky hlavy a nechte ho působit přes noc, abyste předešla vypadávání vlasů.

TIP: Pro zacelení roztřepených konečků smíchejte kokosový olej s několika kapkami mandlového oleje a naneste na konečky vlasů.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial