Bydlení

12 TIPŮ, JAK OPTICKY ZVĚTŠIT MÍSTNOST: ZKUSTE RYCHLÉ A LEVNÉ TRIKY

Chtěla byste opticky zvětšit místnost, ale nevíte, jak na to? Chcete, aby byl malý byt útulný a zároveň vzdušný? Nenechte si ujít následující triky, jak opticky zvětšit jakoukoliv místnost v bytě. S námi budete vědět, jak proměnit malý byt ve větší díky jednoduchým a cenově dostupným trikům!

obývací pokoj zařízený podle rady jak opticky zvětšit místnost

8 tipů, jak opticky zvětšit místnost

Není nic horšího, než se vracet z práce do stísněného a věcmi přeplněného bytu. To vám nepřidá na náladě ani na celkové pohodě. Malý byt ale nemusí být noční můrou, když víte, jak ho opticky zvětšit:

1. Vpusťte do bytu přirozené světlo

V malém bytě potřebujete co nejvíce přirozeného světla. Neblokujte prostor kolem okna velkými kusy nábytku, například postelí, pohovkou nebo knihovnou. Nechte prostor kolem oken volný a ušetřete za svícení.

2. Zařiďte místnost nábytkem na nožičkách

Vybavte byt světlým nábytkem na nožičkách a naopak se vyhněte tmavému, zdobenému a robustnímu nábytku. V malém prostoru skvěle vypadá světlý nábytek s jednoduchými liniemi.

3. Zavěste na zdi zrcadla

Zrcadla v místnosti vytvářejí iluzi vzdušeného prostoru. Je to dáno tím, že se v zrcadlech odráží světlo, které opticky zvětšuje místnost. Zrcadla a jinou dekoraci zavěste nad nábytek, nikoliv vysoko nad zem.

žena v obývacím pokoji

4. Vymezte prostor koberečky

Pokud bydlíte v garsonce, rozdělte místnost na jednotlivé zóny. Oddělte koberci prostor na spaní od zbytku bytu. Vyzkoušejte různé tvary a velikosti koberečků, například běhoun a kulatý koberec.

5. Pravidelně uklízejte

Věděla jste, že nepořádek v bytě zhoršuje náladu a kvalitu spánku? Uklizený byt bez nepořádku bude vyzařovat pozitivní energii a bude vypadat větší. Vytřiďte nepotřebné věci a vše, co si chcete nechat, uschovejte do úložných prostor, košíků a boxů.

6. Vybavte byt nízkoprofilovým nábytkem

Není nad to, když máte v malém bytě nábytek s úložnými prostory, rozkládací nábytek a nízké komody. Nezaplňujte byt zbytečně nábytkem a kupujte chytré vybavení: od postele s vysouvacími šuplíky až po rozkládací stůl. Místo velkého gauče postavte do místnosti elegantní pohovku s křeslem.

7. Oživte prostor rostlinami

Co byste řekla tomu, kdybyste místnost vyzdobila rostlinami, které jsou nenáročné na světlo? Dejte na polici květináč s aloe vera nebo naaranžujte směrem k zemi liánovou rostlinu pothos.

obývací pokoj zařízený podle rady jak opticky zvětšit místnost

8. Nahraďte těžké závěsy roletami

Záclony a závěsy vám brání ve výhledu a ubírají prostoru na vzdušnosti. Zvažte místo záclon a závěsů lehké síťované či látkové rolety ve stylu „den a noc“.

9. Vymalujte místnost na bílo

Připadá vám bílá barva nudná? V malém prostoru však působí vzdušně a elegantně. Bílé zdi zjednodušují prostor a dají vyniknout vybavení. Pokud se bojíte, že místnost bude působit chladně, doplňte ji o hřejivé prvky, například o dřevo či vlněné přehozy.

10. Dejte místnosti jednotný styl

Místnost zaplněná věcmi v odlišném designu vypadá, jako by v ní vládl chaos. A co teprve, když zkombinujete několik vzorů. Řiďte se následujícím pravidlem: místnosti vdechněte jednotný styl, vyhněte se přemíry dekorace a nechte alespoň dvě stěny bez obrazů a závěsných dekorací.

11. Nahraďte klasické dveře posuvnými dveřmi

Otevíráte dveře směrem do místnosti? Získejte větší podlahovou plochu tím, že klasické dveře nahradíte posuvnými dveřmi. Tato jednoduchá změna přinese obrovský efekt.

ložnice zařízená podle rady jak opticky zvětšit místnost

12. Maximalizujte prostor

Přizpůsobte nábytek velikosti místnosti. Větší kusy nábytku přisuňte ke stěnám, abyste maximalizovala otevřený prostor a aby místnost vypadala větší. Nestavte nic do míst, kudy chodíte. Neblokujte nábytkem výhled do místnosti, jinak bude prostor působit stísněně.

Sdílejte článek na Facebooku a poraďte přátelům, jak opticky zvětšit místnost!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial