Bydlení

12 TRIKŮ SE ZRCADLY: JAK OPTICKY ZVĚTŠIT MÍSTNOST?

Bydlíte v malém bytě? Působí místnosti stísněným dojmem? Zvětšete opticky jakoukoliv místnost pomocí zrcadel! Podělíme se s vámi o 12 triků se zrcadly, jak zvětšit prostor a dodat mu hloubku.

žena zkouší triky se zrcadlem

1. Umístěte zrcadlo podél zdi v úzké kuchyni

Máte malou nebo úzkou kuchyň? Umístěte zrcadlo podél jedné stěny a vytvořte iluzi většího prostoru. Zrcadlo bude odrážet protější stěnu, takže místnost bude vypadat širší, než ve skutečnosti je. Můžete také použít zrcadlo k odrazu světel, díky čemuž bude kuchyně prosvětlenější a vzdušnější.

2. Vytvořte zrcadlem falešné okno

Pokud nemáte v nějaké části bytu okna nebo jsou malá a nepropouští dovnitř příliš světla, nahraďte okno zrcadlem. Zavěste zrcadlo na stěnu, kde chcete mít okno, a natočte ho tak, aby odráželo světlo z jiné místnosti. Díky tomu bude prostor vypadat světlejší a větší.

3. Zavěste zrcadlo nad postel

Chybí vám čelo postele nebo máte postel přisunutou ke zdi? Zavěste zrcadlo nad postel. Navodí iluzi většího prostoru a zároveň ho prosvětlí. Zrcadlo ukotvěte tak, aby se v něm odrážel další nábytek v ložnici, což vytvoří pocit většího prostoru.

4. Dejte za nábytek zrcadlo v délce podlahy

Umístěte zrcadlo za kus nábytku a vytvořte iluzi hloubky. Zrcadlo bude odrážet světlo a rozzáří místnost. Tento trik je účinný v malých místnostech s minimem denního světla.

TIP: Velké zrcadlo můžete opřít o zeď za gaučem nebo komodou.

5. Umístěte zrcadlo do blízkosti fotografie či obrazu

Milujete umění? Máte doma vystavené fotografie? Předejděte tomu, aby prostor vypadal přehlcený věcmi. Pověste zrcadlo do blízkosti obrazu, velkoformátové fotografie nebo jiného uměleckého předmětu.

TIP: Současným trendem je zavěšovat zrcadla na zdi vedle obrazových rámů a jiných uměleckých děl.

6. Nainstalujte zrcadlové dveře na šatník

Nainstalujte na dveře skříní zrcadla, která budou odrážet světlo a vytvoří iluzi většího prostoru. Je to skvělý trik do místností s omezeným denním světlem.

ložnice se zrcadlem

7. Použijte zrcadlové dlaždice

Při renovaci koupelny nebo kuchyně použijte zrcadlové dlaždice, například na stěnu za umyvadlem nebo na stěnu za dřezem u kuchyňské linky.

8. Nalepte zrcadla na zásuvky skříněk

Máte komody se zásuvkami? Nalepte na šuplíky zrcadla a vdechněte místnosti více prostoru. Zrcadla budou odrážet světlo a vytvoří dojem světlejšího a většího prostředí. Rázem se vám místnosti budou zdát prostornější.

9. Využijte zrcadlové obložení stěn

Instalujte na jednu stěnu v místnosti zrcadlové obložení stěn. Je to nejrychlejší řešení, jak dodat domovu větší prostor a hloubku.

10. Při umísťování zrcadel postupujte strategicky

Pokud chcete místnost opticky zvětšit, umístěte zrcadla strategicky. Máme pro vás několik tipů, jak na to:

  • Pověste zrcadlo naproti oknu.
  • Zavěste zrcadlo na zeď bez dekorací a obrazů.
  • Mezi sestavy nábytku pověste velké zrcadlo.

11. Nepřehánějte to se zrcadly v kuchyni

Ano, se zrcadly v kuchyni to nikdy nepřehánějte. Sice platí pravidlo, že velké zrcadlo prosvětlí a zvětší kuchyň, ale zároveň příliš mnoho zrcadel způsobí, že prostor bude vypadat nevkusně. Umístěte maximálně dvě zrcadla na strategická místa.

12. Vyhněte se stropním zrcadlům

Často ve filmech vídáme zrcadla na stropech ložnic. Ve skutečnosti to ale může mít opačný efekt, než potřebujete. Místnost může působit menší a stísněnější. Jestliže chcete zrcadly vytvořit iluzi většího prostoru, umístěte je pouze na stěny.

Zkusíte některý z těchto triků? Pokud o tom uvažujete, uvidíte, že s výsledkem budete spokojená.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial