Dieta a výživa

13 CHYB, KTERÉ DĚLÁTE PŘI HUBNUTÍ BŘICHA

Bojujete s tukem v dolní části břicha? Nejste sami. Jak zhubnout spodní část břicha – to je oříškem i pro ostřílené sportovce. Zjistěte, co vás brzdí. Povíme vám nejčastější chyby, které děláte při hubnutí břicha.

Chyby, které děláte při hubnutí břicha. Jak to napravit?

Posílené břišní svaly jsou nezbytné pro správné držení těla. Špatnou zprávou je, že posílením břišních svalů se nemusíte zbavit břišního tuku. Mnoho žen by vám potvrdilo, že je takřka nemožné se břišního tuku zbavit.

Přibírání na váze způsobuje celá řada komplexních problémů, ale tuk na břiše se obvykle tvoří z nadměrné konzumace kalorických jídel, což způsobuje nárůst hmotnosti,“ vysvětluje dietoložka Keri Gans. Dále dodává, že nemůžete ovlivnit, kde se ve vašem těle hromadí tuk.Nemáte prakticky žádnou kontrolu nad tím, kam se tuk ukládá. Obvykle se usazuje na břiše, bocích a stehnech. Vliv má na to nejen pohlaví, ale i věk a genetika.“

Jaká je příčina toho, že se nemůžete zbavit břišního tuku?

1. Nedostatek spánku

Řešení: jděte spát o něco dříve, abyste nevychýlili z rovnováhy hormony podporující chuť k jídlu. Odstraňte rušivé prvky, které vám brání usnout.

2. Špatný výběr cviků

Řešení: zaměřte se na cvičení všech partií těla. Vyzkoušejte intenzivní HIIT trénink, během kterého začnete spalovat tuk a zrychlíte tepovou frekvenci.

žena má pocukrované rty

3. Nadměrná konzumace cukrů

Řešení: hubnutí je těžší při konzumaci jednoduchých sacharidů. Jezte nutričně bohaté potraviny a jen v malé míře jídla, která máte rádi. Postupně ztratíte tuk bez jojo efektu.

4. Málo bílkovin ve stravě

Řešení: bílkoviny budují a udržují svalovou tkáň a efektivně spalují kalorie. Konzumujte dostatek bílého masa, vajec, řeckých jogurtů, tofu a luštěnin.

5. Dlouhodobý stres

Řešení: stres způsobuje nerovnováhu v těle a produkci hormonu kortizol. Ten zvyšuje chuť na sladké. Až sáhnete po jídle, všímejte si, jestli zaháníte hlad nebo stres. Nahraďte tento zvyk jiným zvykem – procházkou nebo popíjením čaje.

6. Nereálná očekávání

Řešení: nebuďte netrpěliví ani frustrovaní, že nehubnete. Trvá až 12 týdnů, než si vytvoříte nové návyky. Teprve tehdy byste měli zaznamenat změnu a hubnout.

dietní toust při hubnutí

7. Ignorace výsledků

Řešení: sledujte výsledky hubnutí a motivujte se k dalšímu úbytku tuku. Používejte různé aplikace a přes chytré hodinky si kontrolujte spálené kalorie.

8. Drastické diety

Řešení: drastickými dietami sice shodíte pár kilo, ale brzy je naberete zpět. Vyhněte se dietám a budujte zdravý životní styl. Hladověním akorát zpomalíte metabolismus a tím i hubnutí.

9. Nedostatek odpočinku

Řešení: vaše tělo potřebuje rovnováhu mezi pohybem a odpočinkem, jinak dojde ke zvýšení hladiny kortizolu a ukládání tuku na břiše. Naordinujte si bez výčitek dny odpočinku.

10. Ztráta motivace

Řešení: nejtěžší na hubnutí je udržet si motivaci a zdravý životní styl. Najděte si parťáka na cvičení nebo si uvařte s partnerem zdravou večeři.

žena pije pivo

11. Příliš alkoholu

Řešení: nadměrná konzumace alkoholu negativně ovlivňuje zdraví a obvod pasu. Játra spalují alkohol místo tuků a roste chuť k jídlu. Pijte alkohol jen minimálně.

12. Hormonální nerovnováha

Řešení: hormony hrají v distribuci tuku hlavní roli. S přibývajícím věkem dochází k ukládání tuků v oblasti žaludku a ke ztučnění jater. Objednejte se v tomto případě k praktickému lékaři.

13. Přejídání

Řešení: mozku trvá až 20 minut, než dostane signál, že jste sytí. Skončete s přejídáním a hlavně s konzumací nezdravých pochutin u televize.

Podělte se v komentářích o další tipy, jak bojovat s tukem na břiše!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial