Dieta a výživa

13 OVĚŘENÝCH RAD, JAK ZHUBNOUT DO PLAVEK

I když je teprve začátek března, nenechte se tím ukolébat. Plavková sezóna je doslova za rohem! Jen si vzpomeňte, jaké teploty bývají v květnu a jak je v červnu na koupališti hlava nehlava. Využijte tři měsíce k tomu, abyste se dostala do formy. Poradíme vám, jak zhubnout do plavek a cítit se v bikinách sebevědomě a jistě.

žena u bazénu se řídila radami jak zhubnout do plavek

1. Hýbejte se – tančete, choďte nebo posilujte

Nejlepší rada, jak zhubnout do plavek? Hýbejte se. Je jen na vás, jestli budete chodit na procházky, do posilovny nebo tančit na svou oblíbenou hudbu. Každá kapka potu vás přiblíží k vysněné postavě.

POHYB – to je jako vkládat koruny do prasátka. Každá minuta fyzické aktivity se sčítá a formuje vám postavu.

2. Dřepujte – není nic lepšího na zadeček a nohy

Pokud vám to zdravotní stav dovolí, dělejte dřepy. Ujistěte se, že máte při dřepech chodidla na šířku boků a zatáhnuté břišní svaly, kterými zabráníte prohnutí v zádech.

JAK NA TO? Udržujte úhel ve tvaru židle a dejte si 3 sady dřepů po 8 až 12 opakováních.

3. Naučte se cvičit podle Pilates

Pilates mohou cvičit i úplné začátečnice. Pro začátek byste měla docházet na Pilates lekce, abyste si osvojila postoj těla, práci se svaly a dýchání.

VÍTE, ŽE… během Pilates posilujete střed svého těla, konkrétně hluboké svaly břicha a zad?

4. Upravte svůj jídelníček

Pokud ráda jíte a neumíte si představit sledování tureckých telenovel bez chipsů, bude pro vás přechod na zdravý jídelníček těžký. Ale nezoufejte si. I malými změnami dosáhnete velkých úspěchů.

Pokuste se snížit příjem kalorií. Vynechte tučná a smažená jídla a vyměňte je za libové maso se zeleninovou přílohou. Základem je omezit jídlo s vysokým glykemickým indexem. Ze svého jídelníčku vynechte:

 • bílý cukr
 • bílou mouku
 • smažená jídla a pochutiny
 • limonády
 • cukrovinky

Zkuste jíst pravidelně a v menších porcích. Žádný univerzální návod ale neexistuje a musíte sama vypozorovat, jaké změny v jídelníčku vám pomáhají zhubnout a po kterých se cítíte dobře.

žena u moře

5. Doplňujte bílkoviny a vlákninu

Všude slýcháte a čtete, že musíte mít v jídelníčku dostatek bílkovin? Potraviny s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny vás skutečně na delší dobu zasytí a zpomalí trávicí proces. Po jídle budete déle sytá, i když jste přijmula méně kalorií.

6. Není salát jako salát: vybírejte s rozmyslem

Saláty vás zasytí, dodají vám vitaminy, minerály a vlákninu, ale často s nimi spořádáte pořádnou dávku tuku. Vyhněte se salátům, ve kterých jsou:

 • majonézové dresinky
 • krutony
 • kousky slaniny
 • smažené kousky kuřecího masa
 • příliš tučný sýr

7. Méně solte a přestanete zadržovat vodu

Ne vždy tvoří pneumatiku kolem břicha tuk. Některé ženy mají problém se zadržováním vody v těle, kvůli kterým mají více kil a zhoršenou celulitidu. Zadržování vody přímo souvisí s příjmem soli. Proto:

 • Omezte sůl v potravě a jezte čerstvé potraviny místo konzervovaných. Uvidíte, že se brzy odvodníte a nebudete tolik nadmutá.

8. Přestaňte pít alkohol

Ano, k létu patří pivo, drinky a vychlazené limonády. Jenže alkohol zhatí vaše úsilí zhubnout a zůstat fit. Věděla jste, že…

 • 0,5 litru piva obsahuje 770 kJ?
 • Pivo a perlivá vína způsobují nadýmání?
 • Alkohol zpomaluje spalování tuků?
 • Při konzumaci alkoholu sníte více jídla než obvykle?
žena v bazénu

9. Hydratujte se zevnitř

Asi jste už mnohokrát slyšela, jak moc je důležitý pitný režim. Ten by se měl skládat z neslazených čajů, minerálek a vody. Voda je královnou mezi tekutinami. Čistí tělo zevnitř, sbírá toxiny v těle a bojuje proti celulitidě.

10. Jezte porce o velikosti pěsti

Věděla jste, že prázdný žaludek je velký zhruba jako vaše pěst? Co to pro vás znamená?

 • Každá větší porce jídla způsobí roztažení žaludku a další nadýmání. Jezte proto porce o velikosti pěsti.

11. Vsaďte na optické triky

Pokud jedete na dovolenou a nestíháte už žádnou dietu, naučte se jednoduché triky, jak vypadat štíhlejší:

 • Nechte si v salonu aplikovat samoopalovací nástřik, který skryje nedokonalosti pokožky a zjemní celulitidu. Zároveň budete vypadat opticky štíhlejší a tvarovanější.
 • Narovnejte se a hned budete vypadat až o 5 kilo lehčí. Prodloužíte si linii těla a budete působit větší, štíhlejší a sebevědomější.
 • Vyčesejte si vlasy nahoru. Udělejte si ležérní drdol nebo vysoký culík a prodlužte si tím krk.
 • Kupte si střih plavek přesně pro váš typ postavy.

12. Vyspěte se dorůžova

Spíte méně, než byste měla, a od známých slýcháte, že vypadáte unaveně? Kromě toho, že máte unavený výraz, můžete přibírat na váze. Tělo totiž nemělo čas na to, aby vyprodukovalo dostatek hormonu leptinu, který potlačuje chuť k jídlu.

žena u bazénu se řídila radami jak zhubnout do plavek

13. Rada na závěr: přestaňte se honit za dokonalostí

Co si budeme vykládat: my ženy nikdy nebudeme se svou postavou spokojeny. Nehoňte se proto za dokonalostí a radujte se z každého pokroku. Nesrovnávejte se s modelkami v časopisech, ale porovnejte se s tím, jak jste vypadala před měsícem. Nemějte od sebe nerealistická očekávání. Když se rozhlédnete po koupališti, zjistíte, že většina žen nemá dokonalé tělo. A přesto jsou krásné a milované svými muži.

Sdílejte článek na Facebooku a prozraďte kamarádkám, jak zhubnout do plavek do léta!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial