Móda

14 PŘEKVAPIVÝCH MÓDNÍCH TRENDŮ PRO PODZIM 2023

Ať se nám to líbí nebo ne, podzim je za dveřmi. Nová sezóna ale znamená jednu vzrušující věc: přicházejí nové módní trendy. Jaké jsou ty nejžhavější trendy pro podzim 2023? Vypátrali jsme to za vás. Těšte se na pořádnou smršť novinek z přehlídkových mol!

1. Staromódní šarlatová barva

žena v červeně šarlatovém kabátu

Zatímco Barbiecore růžová byla barvou léta, na podzim kraluje červená šarlatová barva. Odvažte se ve výrazném červeném kabátu nebo svetru – platí heslo, že čím odvážnější, tím lepší!

2. Netradiční střihy a tvary

žena v širokých kalhotách

Lodičky s designovým podpatkem? Široké kalhoty? Asymetrické střihy kabátů, svetrů a bundiček? I na podzim 2023 vládnou avantgardní a nekonvenční střihy a tvary.

3. Business oblečení inspirované pánskými obleky

dámské business oblečení

Dámské business oblečení vypadá letošní podzim trochu jinak než v minulosti. Na módních molech jste mohla zahlédnout velké blejzry na míru, business oblečení s nápadnými proužky i kostýmky s šortkami.

4. Kolové sukně

žena v kolové sukni

Co by byla podzimní sezóna bez rozpustilých kolových sukních? Objemné sukně připomínají módu 50. let. Vyzkoušejte kombinaci kolové sukně a bílého trička nebo oversized saka.

5. Trenčkoty

žena v trenčkotu

Trenčkoty přicházejí na scénu ve velkém stylu! Oživte šatník výraznými trenčkoty, které ozvláštní váš podzimní vzhled jako nic jiného. Buďte vidět a oblékněte se do nápadného a střihově zajímavého trenčkotu.

6. Oblečení s plisováním

žena v šatech s plisováním

Jak pozvednout svůj vzhled? Nejjednodušší je obléknout si kousky s plisováním. Ať už se rozhodnete pro oblečení s měkkými, nařasenými záhyby nebo složitějším plisováním, je to způsob, jak na sebe upozornit.

7. Peplum oblečení

žena v peplum oblečení
zdroj: Zdroj: Commons.wikimedia.org, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY 2.0), autor: Zemleanichnaja

Podzimní módní trendy letos skutečně stojí za to. Důkazem je peplum oblečení, například kraťoučká sukně, která je připevněna přes jiný kus oděvu. Troufnete si na oblečení s volánem, tzv. peplum sukně nebo halenky?

8. Dlouhý černý kabát

žena v dlouhém černém kabátu

Dlouhý černý kabát, tzv. LBC (Long Black Coat) se pravděpodobně stane nejoblíbenějším svrchním oblečením. Není nutné, abyste jím „zametala“ chodník. Vyberte si takový, který sahá těsně nad kotníky.

9. Náladové květy

žena v květinovém oblečení

Napadlo by vás někdy, že květované oblečení bude na podzim tvořit základ vašeho podzimního šatníku? Do centra pozornosti se dostávají květy na syté podkladové základní barvě – ideálně černé nebo uhlově šedé.

10. Barevné punčocháče

žena v barevných punčochách

Zapomeňte tentokrát na průhledné silonky nebo funkční černé punčocháče. Na podzim nastává čas natáhnout si barevné punčocháče. Tuto sezónu neexistují žádná pravidla. Červené, modré, růžové, zelené, bílé… Jaká barva punčocháčů bude vaším favoritem?

11. Tichý luxus v máslově žluté barvě

žena v máslově žlutých šatech

Oblékněte se do oblečení v pastelově máslově žluté barvě, která je letos synonymem pro „tichý luxus“. Tento nejsnáze nositelný barevný odstín vyzařuje jemnou eleganci.

12. Široká šála na způsob ponča

široká šála na způsob ponča

Hitem letošního podzimu jsou dlouhé, široké a hřejivé šály, do kterých se zabalíte jako do ponča. Máte raději tlumené odstíny nebo zářivé barvy a potisky? V obou případech budete za módní divu!

13. Široké pásky na bocích

široký pásek přes šaty

Jedním z největších trendů letošního podzimu jsou široké pásky nošené přes boky. A nemusíte je mít jen k bokovým kalhotám a sukním. Použijte je přes šaty nebo dlouhé svetry.

14. Školní uniformy

žena ve školní uniformě

Buďte za rozpustilou školačku, a přece dámu. Pořiďte si sukni po kolena a vraťte se ke starým způsobům. Návrháři zaplavili přehlídková mola školní módou – konkrétně košilí s kravatou. Jediný rozdíl je v tom, že tentokrát ji můžete zkombinovat s jakýmkoliv spodním dílem.

Sdílejte článek na Facebooku a proberte s kamarádkami žhavé podzimní módní trendy 2023!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial