Osobní rozvoj

16 KROKŮ, JAK OCHRÁNIT SVÉ ŠTĚSTÍ, KDYŽ VÁS OBKLOPUJÍ NEGATIVNÍ LIDÉ

Cítíte se po konverzaci s některými lidmi vyčerpaná? Jen co s nimi začnete komunikovat, hned na vás vychrlí všechny své problémy? Působí jako Drama Queen? Vztahy s negativními lidmi vás mohou vysát. A to i v případě, že jste se s nimi dříve přátelila. Ale teď se zdá, že se změnili. Nebo jste se změnila vy?

usměvavá žena v modrém tílku

Pryč s negativními lidmi z vašeho života: Jak na to?

1. Odstraňte dramatické lidi ze svého života

Setkání s dramatickými lidmi vás vysiluje. Každá žena, která měla někoho takového ve svém okolí, ví, jak je to vyčerpávající. Pamatujte, že jejich dramata nejsou vašimi dramaty. Travte s nimi méně času nebo je definitivně odstraňte ze svého života.

2. Nesledujte energetické upíry na sociálních médiích

Zvyšují vám tlak politické příspěvky vašich přátel? Nesledujte je. Dráždí vás večerní zprávy? Nedívejte se na ně. Ano, přestaňte sledovat pořady a energetické upíry, kteří šíří negativní zprávy. Sledujte ty, kteří vám dodají energii a motivují vás.

3. Spojte se s lidmi, kteří vás inspirují

Jasně, dramatičtí lidé vypráví šokující příběhy, ale zároveň vysávají energii. Ano, některá témata mohou být zajímavá, ale debaty s nimi jsou vyčerpávající. Věnujte svůj čas lidem, kteří vás baví, působí pozitivně a inspirují vás.

4. Méně si stěžujte

Když si stěžujete, zaměřujete se na problém, místo toho, abyste hledala řešení. Čím víc si budete stěžovat, tím víc bude váš mozek pod palbou negativních myšlenek. Výsledek? Budete se cítit mizerně a bez energie.

5. Říkejte častěji „NE“

Nic vám nevezme energii víc, než když děláte to, co nechcete. Nesnažte se vtěsnat do nabitého denního programu požadavky druhých. Naučte se říkat ne a poznejte, kdy jste dosáhla své kapacity.

Naučte se šetřit energií a nenarážet na své limity.

6. Mějte kvalitní spánek na prvním místě

Vaše tělo potřebuje dostatek odpočinku, aby mohlo regenerovat. Spánkový dluh skutečně existujte a spousta žen s tím má problém – problém, který vede k celé řadě zdravotních potíží a celodenní únavě. Dospělí lidé by měli spát sedm až devět hodin denně.

Neznamená to, že budete spát v týdnu každý den pět hodin a zbytek doženete o víkendu. Spěte sedm až devět hodin každý den.

7. Buďte vděčná

Šťastní lidé jsou vděční za život, jaký žijí. Než půjdete večer spát, zapište si alespoň tři věci, za které jste vděčná. Připomeňte si, co je ve vašem životě skvělé. Pokud půjdete spát pozitivně naladěna, probudíte se s dobrou náladou do nového dne.

Vděčnost přeprogramuje váš mozek na radost – a veselí lidé mají více energie.

8. Nezapomínejte na intimitu

Ženy, které mají dostatečnou partnerskou intimitu, se cítí lépe. Váš mozek při tom uvolňuje nejrůznější chemikálie, které způsobují slastné pocity. Díky tomu vám životní výzvy přijdou snáze překonatelné.

9. Dodržujte večerní rutinu

Je něco horšího, než když ráno hledáte klíče před odchodem do práce? Odkládejte klíče na stejné místo, připravte si oblečení na další den a přichystejte si další věci, které vám usnadní ráno.

10. Začněte den ranní rutinou

Nezáleží na tom, zda jste introvertka nebo extrovertka. Musíte se spojit sama se sebou. Jak na to? To záleží, co vás těší. Uvařte si ráno šálek kávy, meditujte před sprchou nebo si před odchodem do práce přečtete něco povzbuzujícího.

Rituály jsou zdrojem energie. Když začnete ráno něčím, co vás baví, povzbudíte svou mysl i tělo a každý den vám bude dávat smysl.

usměvavá žena drží balónek smajlík

11. Pokračujte každodenní rutinou

Rutinami řídíte svou energii a směřujete ji ke svým touhám a cílům. Rutiny zlepšují váš den a vyživují vašeho ducha. Když převezmete kontrolu nad tím, jak trávíte svůj čas, přestanete stát na mrtvém bodě. Do svého dne vnesete uklidňující energii.

12. Ukliďte nepořádek

Také se cítíte divně a vyčerpaně, když nemáte uklizený byt nebo máte místnost zacpanou věcmi? Chcete-li mít ve svém životě více energie, ukliďte prostor kolem sebe. Příliš mnoho věcí a nepořádku vám bude vyčerpávat energii.

13. Načerpejte energii v přírodě

Cítíte-li se vyčerpaná, jděte se projít do přírody, která vám dodá novou energii. Studie časopisu Journal of Environmental Psychology ukázala, že pobyt v přírodě skutečně nabíjí lidi energií.

14. Hýbejte se

Nejlepší způsob, jak se povzbudit k dalším úkolům? Hýbejte se. Cvičením si urovnáte myšlenky, uvolníte do krve endorfiny a snížíte míru stresu a úzkosti. Po pohybu se budete cítit šťastnější, produktivnější a energičtější.

Nemusíte chodit do posilovny nebo zvedat těžké váhy. Jděte na procházku, tancujte doma, skákejte na trampolíně, hrajte si se svým psem – prostě se hýbejte!

15. Jezte zdravé potraviny

Nespoléhejte na cukr a kofein jako na palivo pro vaše tělo. Jak rychle vám energie vyletí vzhůru, tak rychle vám klesne. Jezte vyváženou stravu složenou z čerstvých potravin a pijte dostatečné množství vody, abyste měla energii na celý den.

16. Hrajte si, bavte se

Jak žít plnohodnotný život? Hrajte si! Hra nemusí být přehnaně formální, nemusí to být míčové hry, nemusíte hrát v týmu a nemusí být vítězové a poražení. Hra může být téměř cokoliv, co vás baví. Něco, při čem ztratíte pojem o čase a bavíte se u toho.

Inspirujte se lidmi, kteří vyzařují pozitivní energii

Všichni známe lidi, ze kterých vyzařuje pozitivní energie. Jsou plní vitality a těší se na nové výzvy. Když je potkáte, mají šmrnc a úsměv na tváři. Možná tyto lidi obdivujete a nechápete, kolik toho zvládnou během dne. Pravděpodobně se těmto lidem chcete podobat – lidem, kteří energii spíše rozdávají, než berou.

Naučte se rozdmýchat oheň produktivity, efektivity a pozitivity, abyste měla šťastný a plnohodnotný život. Když to uděláte, budete lépe hospodařit s energií a vyhnete se pocitu zahlcení a vyhoření, i když toho máte zrovna nad hlavu.

Nezapomeňte, že jen vy sama jste zodpovědná za své štěstí. Pusťte se do toho a žijte šťastný život, jaký jste vždy chtěla. Nezáleží na věku, záleží jen na odhodlání.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial