Krása

16 RAD DERMATOLOGŮ, JAK VYPADAT MLADŠÍ

Zdá se vám, že s přibývajícím věkem je těžší a těžší vypadat mladě? Je to namáhavý boj. Pokud se nedokážete smířit se stárnutím a chcete zpomalit jeho proces, přečtěte si rady od dermatologů, jak vypadat mladší.

žena pečující o pleť

Základem je správná péče o pleť a zdravý životní styl

Jak stárneme, pleť vypadá sušší a vrásčitější. Tváře se propadají a rty ztrácejí svou šťavnatost. S nostalgií si prohlížíme fotky, na kterých je naše mladší . Nezoufejte: správnou každodenní rutinou a zdravým životním stylem omládnete nejen na pohled, ale i na duchu! Ve skutečnosti to není tak těžké, jak se může zdát. Stačí udělat malé změny ve vašem životním stylu, které pozitivně ovlivní vaše zdraví a vitalitu.

Co vám radí nejlepší dermatologové?

1. Používejte kolagenový krém proti stárnutí pleti

Kvalitní krém je hlavní zbraní v boji proti stárnutí pleti. Zeptejte se svého dermatologa na krém s tretinoinem (derivát vitaminu A), který pomáhá zlepšit texturu pleti, podporuje tvorbu kolagenu a vyhlazuje jemné linky.

2. Aplikujte na pleť krém s SPF

Chraňte pokožku před sluncem a aplikujte na pleť v každém ročním období krém s SPF a vitaminy pro krásnou pleť.

3. Chraňte pleť před opálením

Ochrana pokožky znamená víc než jen SPF. Nezapomeňte nosit klobouky a oblečení, které vás ochrání před tvorbou pigmentových skvrn a zvrásněním pokožky.

4. Řešte akné, abyste snížila podráždění pleti

Akné není záležitostí dospívajících. V důsledku kolísání hormonů nebo nesprávné péči o pleť se s ním můžete potýkat i v dospělosti.

5. Nechoďte na slunce v poledne

Pokud je to možné, naplánujte si aktivity před 11. hodinou nebo po 15. hodině, kdy je sluneční záření mírnější. Sledujte, jaký je venku UV index.

6. Vyživujte vlasy, aby byly zdravé a hydratované

S přibývajícím věkem vlasy ztrácejí objem a lesk. Nakupte si vlasovou kosmetiku pro váš typ vlasů, případně se poraďte se svou kadeřnicí, která zná dobře vaše vlasy a doporučí vám vhodné produkty.

7. Dopřejte si více spánku

Bylo prokázáno, že spánek podporuje celkové zdraví a pomáhá vám udržet jiskru v očích. Dodržujte spánkovou hygienu – choďte spát a vstávejte ve stejnou dobu. Pozor na modré světlo z displejů, které oddaluje pocit únavy.

8. Hydratujte vlasy u kořínků

Jaké je tajemství hebkých vlasů? Výživa a hydratace vlasových kořínků. Udělejte si jednou za čas vlasový zábal z hydratační masky, kterou naneste i na pokožku hlavy.

9. Stravujte se zdravě

Všechny víme, že jsme to, co jíme. Potraviny s nízkým glykemickým indexem zpomalují proces glykace. Znamená to, že zpomaluje stárnutí kolagenových a elastinových vláken v pleti.

žena pečující o svou pleť

10. Každý den si důkladně vyčistěte pleť

Odstraňte z pleti večer make-up, maz a nečistoty z okolního prostředí. Pořiďte si kosmetiku pro svůj typ pleti: hydrofilní olej pro prvotní vyčištění pleti a hydratační gel pro dočištění pleti. Dvoufázové čištění pleti bude mít brzy své výsledky.

11. Provádějte jemný peeling

Peeling je důležitou součástí vaší pleťové rutiny – nikdy ale pleť peelingem nedělejte na sílu. Používejte jednou až dvakrát týdně peeling s AHA nebo BHA kyselinami.

12. Osvojte si korejskou péči o pleť

Korejské ženy mají krásnou a bezchybnou pleť díky správné péči. Inspirujte se v tomto článku, jak pečovat o pleť a vrátit jí zdravý vzhled.

13. Naplánujte si každodenní procházky

Může se zdát, že byste měla kvůli UV paprskům a znečištěnému životnímu prostředí zůstat doma – ale není tomu tak. Nic se nevyrovná pobytu v přírodě, kde se zbavíte stresu, který urychluje stárnutí organismu. Již 20 minut v přírodě pomáhá snížit hladinu stresového hormonu kortizolu.

14. Reagujte na trendy v péči o pleť

Produkty pro péči o pleť se neustále vyvíjí. Zajímejte se o novinky v kosmetickém průmyslu a o procedury pro omlazení pleti. Zároveň péči o pleť přizpůsobte svému věku a potřebám pleti. To, co vám stačilo ve dvaceti letech, nebude fungovat ve čtyřiceti .

15. Hýbejte se

Kůže je největším orgánem těla. Cirkulace a okysličení buněk jsou pro naši krásu klíčové. Navíc pocením vyplavíte toxiny z těla. Hýbejte se pro krásu, fyzické zdraví i dobrý psychický stav.

16. Pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu

Postavte do místnosti zvlhčovač vzduchu nebo zvlhčující pokojovou rostlinu – palmu s názvem Areca. Kromě zvlhčení vzduchu dojde ke snížení chemických toxinů v místnosti.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial