Láska a vztahy

16 TIPŮ ZE ŽIVOTA, JAK UDRŽET JISKRU VE VZTAHU

Cítíte, že jste s partnerem zabředli do stereotypu a vašemu vztahu chybí náboj? Každý pár se potýká s problémy, ale jedno mají společné: přemýšlí, jak vrátit jiskru do vztahu. Jak na to? Inspirujte se šestnácti tipy ze života!

žena s mužem ví jak udržet jiskru ve vztahu

16 tipů, jak udržet jiskru ve vztahu

Ztráta intimity vede k odcizení s partnerem. Začíná to nevinně: jste vyčerpaná, ve stresu, musíte po práci pečovat o děti – a partnerský život jde do pozadí. Říkáte si, že je to jen přechodné období. Jenže jak plynou dny, nic se nemění a zjišťujete, že jste s partnerem odsunuli sex na druhou kolej. Zažehněte jiskru ve vztahu – inspirujte se tipy párů, kterým jiskra ve vztahu nevyhasla!

1. Zažijte dobrodružství: vystupte ze své komfortní zóny a zkoušejte nové věci. Koneckonců máte vedle sebe partnera, který vás v tom nenechá samotnou.

2. Buďte chvíli od sebe: čas strávený bez partnera je klíčem k tomu, aby vám to dlouhodobě klapalo.

3. Udělejte životní krok: odstěhujte se spolu do jiné země, vezměte se nebo si adoptujte dítě. Ve dvou to zvládnete.

4. Mluvte o svých emocích: komunikujte nad rámec „miluji tě“. Povězte partnerovi, jak jste na něj pyšná a jak moc pro vás znamená.

5. Řešte problémy na neutrálním místě: vymezte doma místo, kde budete probírat nepříjemná témata nebo kde povedete náročné rozhovory.

žena s mužem ví jak udržet jiskru ve vztahu

6. Jděte na rande: pamatujete, jak jste s partnerem v minulosti randili? Obnovte to a jednou týdně vyrazte na rande!

7. Všímejte si malých gest: važte si maličkostí, které pro vás partner dělá. Někdy mají maličkosti větší váhu než velká gesta.

8. Podívejte se na partnera jinýma očima: vyrazte s přáteli na sklenku nebo na výlet a podívejte se na partnera jejich očima. Hledejte vlastnosti, které na něm obdivují.

9. Mluvte o sexu: fyzická intimita je součástí každého vztahu. Mluvte o sexu, i když ho zrovna z nějakého důvodu nemůžete provozovat. Udržujte mezi sebou sexuální napětí a flirtujte.

10. Cestujte: upevněte vztah na cestách. Vydejte se do neznámých končin a prožijte nečekaná dobrodružství, spontánnost a kulturní rozmanitosti.

žena s mužem ví jak udržet jiskru ve vztahu

11. Každý rok hledejte způsoby, jak posílit vztah: na začátku nového roku si stanovte plán, jak zlepšit vztah a jak se na sebe zase těšit. Buďte si nejlepšími přáteli a milenci.

12. Stanovte si společný cíl: pusťte se do outdoorových aktivit a vytyčte si cíl, čeho chcete dosáhnout: uběhnout maraton? Zvládnout rakouské ferraty?

13. Odložte telefony: trávíte čas spolu, ale spíše se díváte do telefonů než na sebe? Odložte telefony a soustřeďte se jeden na druhého.

14. Svěřte se: pokud vás něco trápí, mluvte o tom. Povězte partnerovi, co vám vadí. Koneckonců jak může partner vědět, že se vám něco nelíbí, když o tom nemluvíte?

15. Zpestřete si sex: okořeňte sex a zabraňte tomu, aby se stal sex rutinní a stereotypní. Když to neklape v posteli, dříve či později to přestane klapat ve vztahu.

muž a žena ruku v ruce

16. Udělejte z lásky vědomou volbu: až se ráno probudíte, podívejte se na partnera a rozhodněte se pro to, že ho ten den budete milovat, ať se děje, co se děje.

Sdílejte článek na Facebooku a podělte se s přáteli o tipy ze života!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial