Láska a vztahy

20 TIPŮ, JAK UDRŽET VZTAH NA DÁLKU

Jste zamilovaná, ale váš partner bydlí desítky nebo dokonce stovky kilometrů daleko? Vztah na dálku zvládnete pouze tehdy, když oba budete dodržovat pravidla. Přečtěte si dvacet nejlepších tipů, jak si udržet vztah na dálku a nesklouznout k nevěře a rozchodu.

zamilovaný muž a žena v objetí

Vztah na dálku je snazší díky technologiím

Zdá se, že online doba přeje vztahům na dálku. Již si s partnerem nemusíte posílat dopisy a čekat, kdy vám přijde odpověď. Díky chytrým telefonům můžete být v těsném kontaktu, i když jste daleko od sebe. Moderní technologie ale nemohou nahradit osobní kontakt. Pravdou je, že vztahy na dálku bývají emocionálně obtížné a vaši blízcí vás od takového vztahu odrazují.

Nikdo vám nemůže slíbit, že to bude snadné. Ale není to nemožné. Pokud si chcete udržet vztah na dálku, vyzkoušejte tyto tipy:

1. Stanovte si pravidla

Ujasněte si oba, co oba očekáváte od vztahu na dálku. Nastavte si vlastní pravidla a nedělejte věci, které by mohly partnerovi ublížit. Buďte k sobě otevření a ujasněte si, jaký máte mezi sebou vztah.

2. Berte to jako zkoušku

Pokud chcete žít spolu, musíte se nejprve naučit žít odděleně. Vztah na dálku berte jako zkoušku. Je to pro vás příležitost, jak si dokázat vzájemnou lásku. Přestaňte věřit tomu, že vás vztah na dálku rozdělí. Věřte naopak tomu, že díky této zkušenosti posílíte vztah.

3. Pravidelně komunikujte, ale s rozmyslem

Každý den si napište na dobré ráno a dobrou noc. Informujte partnera, co se děje ve vašem životě, jakkoliv se vám to může zdát nedůležité. Pro posílení vztahu si posílejte fotky, zvukové nahrávky a krátká videa. Partner ocení, že mu věnujete pozornost.

4. Stáhněte si dobrou aplikaci pro zasílání zpráv

Textové zprávy jsou nejčastějším a nejběžnějším způsobem komunikace. Stáhněte si do telefonu aplikaci pro zasílání zpráv, přes kterou můžete posílat emotikony a GIFy.

5. Posílejte si pohledy a dopisy

Pošlete si jednou za čas pohlednici z cest nebo ručně psaný milostný dopis. Čas od času k tomu přidejte malý dárek. Nechte partnerovi doručit dárek v den narozenin, výročí či na Valentýna.

6. Udržujte sexuální napětí

Sexuální napětí je jednou z nejdůležitějších součástí vztahu. Díky sexuálnímu jiskření se nebudete od sebe duševně vzdalovat. Posílejte si škádlivé a provokativní zprávy a večer si vyprávějte o svých vzájemných touhách.

muž objímá ženu a překvapuje ji růží

7. Buďte upřímní

Pokud jdete se skupinou přátel do klubu, ale vašemu partnerovi se to nelíbí, máte dvě možnosti: nechodit nebo to říct partnerovi předem, aby se uklidnil. Nedrážděte partnera schůzkami s jinými muži ani bývalými milenci.

8. Dělejte společné věci

I na dálku můžete dělat spoustu věcí společně. Zahrajte si online hru, sledujte zároveň film na Netflixu nebo partnerovi zavolejte a jděte „spolu“ na procházku.

9. Věnujte se podobným činnostem

Nejlepší je, když máte s partnerem společné zájmy. Doporučte si knihy, televizní pořady, filmy nebo hudbu. Když sledujete a posloucháte stejné věci, získáte témata k hovoru.

10. Navštěvujte se navzájem

Jakmile to bude možné, navštivte se. Jen si to představte, jaké to bude, až po tom všem čekání a toužení budete spolu! Užijete si líbání, držení za ruce a intimní chvilky, jako by to bylo poprvé.

11. Mějte plány do budoucna

Jak dlouho budete od sebe? Co vaše společná budoucnost? Na tyto otázky si s partnerem odpovězte co nejdříve. Vztah na dálku nefunguje napořád. Sestavte si časovou osu, jak dlouho budete od sebe a kdy se spolu sestěhujete. Mějte před sebou společný cíl.

12. Užijte si čas o samotě, se svými přáteli a rodinou

I když jste sama, neznamená to, že jste osamělá. Váš život se nemusí točit kolem partnera – nezanedbávejte rodinu a přátele. Věnujte se svým koníčkům a relaxaci.

zamilovaný muž a žena v objetí na procházce

13. Buďte k sobě upřímní

Mluvte s partnerem o svých pocitech, nejistotě a žárlivosti a neskrývejte před ním žádné pocity. Dovolte mu, aby vám na dálku pomohl a podpořil vás.

14. Sdělte si své každodenní plány

Je dobré vědět, kdy je partner zaneprázdněn a kdy má volno. Není nic horšího, než když mu zavoláte, když má pracovní schůzku. Tento bod je nesmírně důležitý, pokud žijete v různých časových pásmech.

15. Sledujte se na sociálních sítích

Sledujte se na sociálních sítích a označujte se navzájem u příspěvků. Zveřejňujte společně strávený čas na svých zdech. Dejte všem vědět, jak si chybíte. Ale pozor – nešpehujte se!

16. Darujte něco od srdce

Darujte partnerovi osobní předmět, kterým mu ho budete připomínat. Dejte mu na cestu svůj přívěsek, prsten, sbírku videí, fotku nebo flakonek parfému. Při pohledu na dárek si vybaví společný čas s vámi.

17. Zůstaňte pozitivní

Buďte pozitivní za každé situace. Ano, čekání bývá bolestivé a někdy se můžete cítit osaměle. Ale musíte si připomínat, že se zanedlouho shledáte. Buďte oba vděční, že máte někoho, koho můžete milovat a kdo vás také miluje.

18. Povídejte si o svých rodinách a přátelích

Pokud jste kulturně rozdílní, poznávejte na dálku kulturu a hodnoty přítelovy rodiny. Na oplátku ho informujte o své rodině a přátelích. Získáte nová témata, o kterých můžete mluvit.

19. Spojte se přes videohovor

Někdy potřebujete slyšet hlas svého partnera a dívat se mu při tom do očí. V takovém okamžiku budete mít pocit, že je všechno v pořádku.

muž a žena v objetí v přírodě

20. Komunikujte řečí milenců

Oslovujte se sladkými přezdívkami a komunikujte spolu řečí milenců, které rozumíte jen vy. Až vás partner osloví „miláčku“, „koťátko“ nebo „pizizubko“, zahřeje vás to u srdce. Jen on vám tak smí říkat.

Láska bývá mimo vaši kontrolu a ani vzdálenost ji neuhasí. Netrapte se, když partner odjede na několik měsíců do ciziny za prací. Pokud se skutečně milujete a máte zdravý vztah, prohloubí vztah na dálku vaši vzájemnou lásku.

Napište nám do komentářů vaše zkušenosti se vztahem na dálku!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial