Zdraví

3 ESENCIÁLNÍ OLEJE, KTERÉ POMÁHAJÍ S HYGIENOU A ZÁPACHEM Z INTIMNÍCH PARTIÍ

Každá z nás někdy zažila ono podivné svědění nebo neobvyklý zápach z intimních partií. Naštěstí to nemusí být důvod k panice. Čas od času se s tím můžete setkat, a tehdy vám pomohou tři esenciální oleje, které vám navrátí pocit čistoty a svěžesti.

ženu trápí zápach z intimních partií

Co způsobuje zápach z intimních partií?

Zápach z intimních partií může souviset s menstruačním cyklem, změnou intimní kosmetiky nebo se sexuálními aktivitami. Pokud ale zpozorujete výraznou změnu vůně, neměla byste to ignorovat. Signalizuje to, že s intimními partiemi není něco v pořádku.

Prozradíme vám, jak udržet vůni intimních partií pod kontrolou díky správné hygieně a esenciálním olejíčkům.

Jak na intimní hygienu?

Správná hygiena je základem zdravé vagíny. Omyjte pokožku stydké oblasti jemným intimním gelem, kterým odstraníte nečistoty, pot a odumřelé kožní buňky. Nikdy nepoužívejte klasické sprchové gely. Obsahují agresivní chemikálie a přísady, které mohou narušit přirozené pH pochvy.

Po umytí utřete klín dosucha. Vlhké prostředí je živnou půdou pro bakterie a plísně způsobující infekce.

fík podobný ženským intimním partiím

Esenciální oleje vhodné pro vaše intimní partie

1. Tea tree olejíček

Tea tree olejíček je oblíbeným esenciálním olejem s antibakteriálními vlastnostmi. Ne nadarmo produkty na kvasinkovou infekci obsahují tento olejíček. Gynekologové doporučují tea tree olej jako prevenci proti výskytu kandidózy.

2. Levandulový olej

Levandulový olej obsahuje antibakteriální látky s protizánětlivými vlastnostmi. Tento přírodní deodorant provoní váš klín. Kromě toho pomáhá při léčbě bakteriální vaginózy.

3. Kokosový olej

Některé páry používají kokosový olej místo lubrikačního gelu. Kokosový olej má ale mnohem více využití: pomáhá v boji proti infekcím močových cest a kvasinkovým infekcím.

POZOR: Než začnete používat jakýkoliv olejíček, poraďte se se svým gynekologem.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial