Bydlení

3 JEDNODUCHÉ NÁPADY, JAK OŽIVIT ÚSTŘEDNÍ ZDI MÍSTNOSTI

Vytvořte v každém pokoji ústřední bod. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je zvýraznit a ozdobit zdi v interiéru. Tímto promyšleným tahem oživíte každý pokoj. Inspirujte se našimi tipy, jak zkrášlit každou místnost a dodat jí jedinečnou atmosféru. Nápady na tři jednoduché způsoby, jak oživit zdi pokoje, jsou tu!

ložnice s tapetou na zdi

1. Vyberte ústřední zeď

Ústřední zeď v místnosti nemusí být nutně ta, kterou vidíte jako první, když vejdete do pokoje. Můžete změnit a ozdobit jakoukoli stěnu. Možná chcete zvýraznit zeď tam, kde máte nástěnné svítidlo, pohovku nebo knihovnu. Udělejte ze zdi za těmito prvky ústřední zeď.

POZOR: Vždy by to měla být zeď bez dveří a oken.

2. Zvolte vhodnou barvu

Vyberte barvu, která vynikne na ústřední stěně. Ujistěte se, že vkusně kontrastuje s ostatními stěnami a zároveň ladí se stávajícím dekorem. Nevíte, jak začlenit do místností kontrastní barvy, jako je černá, tmavě modrá, červená nebo oranžová? Právě tyto barvy můžete integrovat do interiéru prostřednictvím ústředních stěn.

obývací pokoj s ústřední zdí

3. Vyzkoušejte vzory a textury

Zářivě barevný květinový vzor, geometrický vzor nebo neutrální pruhy na ústřední zdi mohou zcela změnit vzhled vašeho pokoje. Vyberte si klasické tapety nebo fototapety, případně použijte květinové šablony nebo malujte od ruky. Můžete také ponechat ústřední stěnu ve stejné barvě jako ostatní zdi a oživit ji texturou stěn. Pokud rádi experimentujete, nalepte na ústřední zeď dřevěnou dýhu nebo kamenné desky.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial