Krása

3 TAJEMSTVÍ VIZÁŽISTŮ: JAK NA ZARUDNUTÍ, TMAVÉ KRUHY POD OČIMA A BLEDOST?

Zamaskujte vady na kráse barvami! Profesionální vizážisté radí, jak použít barevné krémy, primery a korektory na zarudlou a nažloutlou pleť a na tmavé kruhy pod očima. Neutralizujte nežádoucí tóny pleti: jak na barevnou korekci pleti?

krásná žena zná tajemství vizážistů

1. Zelený korektor: zarudlá, načervenalá a skvrnitá pleť

Mnoho žen trápí tzv. růžovka, která způsobuje zanícenou a zarudlou kůži hlavně na tvářích. Pokud je to i váš problém, měla byste se vyhýbat červenému vínu a kořeněným jídlům, aby se růžovka nezhoršila.

Překvapivě vám pomůže zelený korekční krém a korektor.

Zelená barva neutralizuje rudé zabarvení pleti a zakryje akné a popraskané žilky.

Jak na to?

Naneste zelený korekční krém na celou pleť nebo zelený korektor na oblasti se sklonem k zarudnutí, jako jsou tváře a špička nosu. Důkladně rozetřete. Krém vám dodá natolik svěží a zářivý odstín, že nebudete muset použít podkladový make-up.

TIP: Vyzkoušejte v klidu domova, kolik zeleného krému budete muset nanést a zda ho nebudete muset vrstvit.

2. Fialový primer: bledá pleť se žlutým podtónem

Žlutý podtón pleti mají většinou ženy s bledou pletí. Tuto pleť má například herečka Nicole Kidman. V kombinaci s jejími blond vlasy může vypadat bledě až nezdravě – a ani tvářenka to nezachrání.

POZOR: Nažloutlá kůže může ukazovat na zdravotní problém, proto byste měla navštívit svého lékaře, aby vyloučil zdravotní potíže. Někdy za žlutý podtón pleti může konzumace velkého množství beta karotenu (obsaženého v mrkvi, mangu, červené řepě…)

Jak na to?

Máte podobnou pleť jako Nicole Kidman? Nejprve naneste na celý obličej fialový korekční krém nebo primer. Okamžitě vám rozzáří pleť. Podle potřeby naneste podkladový make-up.

žena maskuje tmavé kruhy pod očima

3. Broskvový či pomerančový primer: kruhy pod očima

Zajímá vás, proč vám korektor nezamaskuje tmavé, modře zbarvené kruhy pod očima? Chybí vám tato tajná zbraň: primer v oranžovém odstínu (pro střední až tmavé tóny pleti) nebo v broskvovém odstínu (pro světlou až bledou pleť).

Jak na to?

Naneste primer pod oči a rozetřete houbičkou na make-up. Poté aplikujte podle potřeby lehkou vrstvu vašeho korektoru.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial