Osobní rozvoj

3 VĚCI, KTERÉ 60LETÉ ŽENY VZKAZUJÍ MLADÝM ŽENÁM

Každá žena stárne trochu jinak: tělesně i duševně. Všechny nás ale v životě ovlivní zkušenosti. Starší ženy si přejí, aby se mohly vrátit v čase a dát svému mladšímu rady. Co radí 60leté ženy mladým ženám, které mají život před sebou a chtějí si splnit své sny a plány?

starší žena

1. Rada: Prohlubte kontakt s přáteli a rodinou

Navazování přátelství je lehčí, když jste mladé a máte rušný společenský život. S přibývajícím věkem je ale těžší udržet sociální vazby se svými vrstevníky.

Přibližně jedna čtvrtina lidí starších 65 let má málo sociálních vazeb. To má za následek zdravotní problémy včetně vyššího rizika úmrtí a 50% pravděpodobnost rozvoje demence.

Ve stáří je skutečně těžší navázat sociální spojení. Po odchodu do důchodu ztrácíte kontakt s lidmi ze zaměstnání a jste osamocenější než kdy jindy. Snažíte se komunikovat s kolegyněmi, se kterými jste přátelila, ale čím déle jste v důchodu, tím jste si vzdálenější.

Starší ženy vám radí, abyste si jako mladá žena uvědomila, že je důležité zůstat ve spojení s rodinou a přáteli. Ujistěte se, že váš vztah s blízkými lidmi je skutečný a posilujete ho. Pevné sociální vazby se vám v budoucnu zúročí: budete se cítit méně osamělá, a to znamená delší a plnohodnotnější život.

2. Rada: Udělejte si čas na splnění svých snů

Přemýšlela jste někdy nad tím, čeho chcete dosáhnout? Pokud ano, jděte si za svými sny a cíli. Zužitkujte v mládí čas a buďte produktivní. Až se dostanete do určitého věku, uvědomíte si, kolik času jste promarnila lenošením u televize nebo prohlížením sociálních sítí. Najednou vám bude 40 let a zjistíte, že jste nic nevybudovala a nic si nesplnila.

Výzkumy ukazují, že plánování cesty k dosažení cílů má pozitivní vliv na vaši celkovou pohodu. Po dosažení snů a cílů se budete cítit spokojenější.

Najděte svůj smysl života: kromě většího pocitu štěstí budete fyzicky zdravější, a tím budete mít na dosah kvalitnější a delší život. Až dojdete do své pomyslné poloviny, odpovězte si na otázku: „Co budu dělat s druhou půlkou života?“

starší žena

3. Rada: Přijměte změny s grácií

Někdy se musíte přizpůsobit nečekaným okolnostem, které vás změní. Některé věci musíte nechat jít. A některé věci vám pomohou zvednout se ze dna. Je to boj, ale musíte si tím v životě projít. Důležité je, abyste byla schopná přizpůsobit se novým okolnostem – v práci i osobním životě. Díky tomu budete spokojenější a nebudete se zabývat malichernostmi, které nemůžete změnit.

Připravte se na to, že ne vždy všechno půjde podle vašich představ. Zasáhne vás to psychicky i fyzicky a v některých případech to může být spouštěčem depresí. I tak se snažte osobnostně růst a buďte na sebe hrdá, když překonáte změny a nové výzvy. Nebičujte se za to, když se vám něco nepodaří, a vezměte si z toho ponaučení.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial