Streamování

47 NEJLEPŠÍCH FILMOVÝCH NOVINEK V ROCE 2024: DRAMA, SCI-FI I ODDECHOVKY

Filmový průmysl přináší v roce 2024 nabídku nových filmů: od dobrodružství až po sci-fi. Podívejte se na přehled filmových novinek, na které můžete jít v průběhu roku do kina nebo si je pustit na streamovacích platformách. Na jaké filmy se můžete těšit v roce 2024?

popcorn do kina na filmové novinky 2024

OBSAH ČLÁNKU

Nejlepší filmové novinky v roce 2024

1. Premiantka (premiéra v USA leden 2024)

Talentovaná spisovatelka dostává od svého charismatického profesora úkol, který je náhle oba zaplete do složité sítě vášní a intrik. Zatímco veškeré hranice postupně mizí, profesor a jeho žákyně se musí postavit svým nejtemnějším stránkám.

Hrají: Martin Freeman, Jenna Ortega, Bashir Salahuddin, Gideon Adlon, Dagmara Dominczyk, Christine Adams

2. Jeden život (premiéra 1. února 2024)

Jeden život je britský životopisný film o britském humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi. Film sleduje Wintona, který se ohlíží za svou minulostí, kdy pomáhal skupinám židovských dětí v Němci okupovaném Československu.

Hrají: Anthony Hopkins, Helena Bonham Carter, Johnny Flynn, Jonathan Pryce

3. Zóna zájmu (premiéra 15. února 2024)

Rudolf, Hedwiga a jejich čtyři děti žijí ve velkém domě s krásnou, udržovanou zahradou. Každý den slaví společnou večeří, vzpomínají na milovanou Itálii, užívají si víkendové výlety k vodě a procházky s přáteli. Zpoza zdí jejich domova se však ozývají znepokojivé zvuky a občas něčí zoufalý křik. Rudolf Höss je totiž velitel koncentračního tábora v Osvětimi.

Hrají: Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth, Freya Kreutzkam

4. Sucho (premiéra 15. února 2024)

Dva sousedské klany a dva různé přístupy k životu. Co se stane, když do napjatých vztahů dvou dominantních otců zasáhne láska vlastních dětí? Naději na uzdravení na poli mezilidských vztahů i vyprahlé krajiny přinese do života několika hrdinů až mezní událost.

Hrají: Martin Pechlát, Magdaléna Borová, Marek Daniel, Judit Pecháček, Bolek Polívka

5. Bob Marley: One Love (premiéra 15. února 2024)

Marley trochu naivně sní o obřím koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele. Doufá, že pomocí hudby je přiměje zakopat válečnou sekeru. Než sen stačí zrealizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu. Odstěhuje se s rodinou do Anglie a paradoxně právě tady se jeho kariéra rozjede tak, že ho to vynese mezi nejvlivnější muzikanty dvacátého století.

Hrají: Kingsley Ben-Adir, James Norton, Lashana Lynch, Michael Gandolfini, Anthony Welsh

6. Duna: Část druhá (premiéra 29. února 2024)

V druhém pokračovaní epické ságy se Paul Atreides (Timothée Chalamet) spojí s Chani (Zendaya) a Fremenmi, aby se pomstil spiklencům, kteří zničili jeho rodinu, a snaží se zabránit hrozné buducnosti, kterou může předpovídat jen on.

Hrají: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Javier Bardem

7. Manželé Stodolovi (premiéra 29. února 2024)

Jaroslav a Dana Stodolovi jsou mladý pár, který žije v poklidné vesnici. S vidinou snadno získaných peněz se rozhodnou okrást jejich osamělého starého souseda, kterého Jaroslav zabije. K jejich překvapení policie přijme násilnou smrt důchodce skoro automaticky jako nešťastnou náhodu a dál se o případ nezajímá. To manžele přivede k myšlence, že senioři jsou snadnými obětmi nejen pro drobné krádeže, ale i vraždy.

Hrají: Jan Hájek, Lucie Žáčková, Jelena Juklová, Petr Motloch, Dana Syslová, Barbara Lukešová, Martina Jindrová

8. Kosmonaut z Čech (premiéra na Netflixu 1. března 2024)

Kosmonaut se vrátí na Zemi a zjišťuje, že v manželství, které tu nechal, ho už nejspíš nic pěkného nečeká. V zoufalé snaze napravit pochroumaný vztah se ženou mu pak pomáhá tajemné prastaré stvoření, které se ukrývá v hlubinách jeho lodi.

Hrají: Adam Sandler, Carey Mulligan, Paul Dano, Isabella Rossellini, Kunal Nayyar, Sinead Phelps

9. Krotitelé duchů: Říše ledu (premiéra 28. března 2024)

Callie a Gary se s dětmi po událostech z roku 2021 usadili v New Yorku a naplno pomáhají lidem, které trápí nepříjemní duchové a přízraky. Když však město uprostřed léta náhle zamrzne, je jasné, že mají co dočinění s hrozbou, s jakou se ještě nesetkali…

Hrají: Mckenna Grace, Finn Wolfhard, Paul Rudd, Carrie Coon, Ernie Hudson, Annie Potts, Dan Aykroyd

10. Mickey 17 (premiéra 28. března 2024)

Kdykoliv je nějaká mise příliš nebezpečná, vyšlou Mickeyho. Když zemře, vyrobí nové tělo a do jeho paměti se nahraje většina Mickeyho starých vzpomínek. Po šesti zmrtvýchvstáních už Mickey7 dobře ví, co bude následovat. Jednou se ale ztratí – a než se vrátí na základnu, je již ve službě Mickey8. Souběžná existence duplicitních lidských bytostí je zakázána, a tak musí Mickey svého dvojníka před zbytkem kolonie tajit.

Hrají: Robert Pattinson, Steven Yeun, Mark Ruffalo, Toni Collette, Naomi Ackie

11. Godzilla x Kong: Nové impérium (premiéra 11. dubna 2024)

Epická bitva pokračuje! Filmový Monsterverse společnosti Legendary Pictures navazuje na explozivní souboj Godzilla vs. Kong zcela novým dobrodružstvím, které postaví všemocného Konga a obávanou Godzillu proti kolosální neobjevené hrozbě ukryté v našem světě, která ohrožuje jejich existenci – a také naši vlastní.

Hrají: Dan Stevens, Alex Ferns, Brian Tyree Henry, Rebecca Hall, Rachel House, Fala Chen, Kaylee Hottle

12. Rivalové (premiéra 25. dubna 2024)

Film sleduje tři hráče, kteří se znali jako teenageři a nyní soupeří na tenisovém turnaji, zatímco znovu rozdmýchávají starou rivalitu na kurtu i mimo něj.

Hrají: Zendaya, Josh O’Connor, Mike Faist, Faith Fay, A.J. Lister

13. Lesní vrah (premiéra 25. dubna 2024)

Minimalistické krimidrama sleduje poslední rok života jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů, Viktora Kalivody. Ten v roce 2005 zavraždil v lese tři náhodné kolemjdoucí. Lesní vrah, jak se mu přezdívá, pracoval jako policista, vyhrál v soutěži Chcete být milionářem a měl nadprůměrně vysoké IQ. Film vychází ze skutečných událostí.

Hrají: Michal Balcar, Jaroslav Mendel, Tomáš Drápela, Marie Horáčková-Turková, Andrei Toader

14. Občanská válka (premiéra 26. dubna 2024)

USA zachvátila občanská válka. Vláda nařizuje letecké nálety proti vlastním občanům a popravuje novináře u Kapitolu. Dystopický snímek se odehrává v blízké budoucnosti, kdy se 19 amerických států oddělilo od zbytku unie. Kirsten Dunst si ve filmu zahrála válečnou fotografku.

Hrají: Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Nick Offerman, Cailee Spaeny, Wagner Moura

15. Kaskadér (premiéra 2. května 2024)

Hrdinou filmu je kaskadér (Ryan Gosling), který se snaží zachránit unesenou akční hvězdu. Čerstvě po nehodě, která téměř ukončí jeho kariéru, musí hlavní hrdina vystopovat ztracenou filmovou hvězdu, vyřešit spiknutí a pokusit se získat zpět lásku svého života.

Hrají: Ryan Gosling, Aaron Taylor-Johnson, Emily Blunt, Hannah Waddingham, Winston Duke, Stephanie Hsu

16. Starý dub (premiéra 9. května 2024)

Starý dub je příběh vesnice na severovýchodě Anglie, kde se zavřel důl. Domy jsou tu levné a dostupné. Díky tomu je vesnice ideálním místem pro syrské uprchlíky, které Británie v posledních letech přijala. Jak budou Syřané přijati? A jaká bude budoucnost Starého dubu – poslední hospody ve vesnici?

Hrají: Dave Turner, Ebla Mari, Debbie Honeywood, Trevor Fox, Rob Kirtley, Laura Lee Daly

žena a muž se dívají na nejlepší filmové novinky 2024

17. Back to Black (premiéra 16. května 2024)

V očekávaném snímku Back to Black ztvárnila Marisa Abela zpěvačku Amy Winehouse, která zemřela v roce 2011 ve věku pouhých 27 let. Její příběh zfilmovala Sam Taylor-Johnson, režisérka Padesáti odstínů šedi.

Hrají: Marisa Abela, Jack O’Connell, Lesley Manville, Eddie Marsan, Juliet Cowan, Bronson Webb

18. Furiosa: Sága Šíleného Maxe (premiéra 23. května 2024)

Svět se rozpadá a mladá Furiosa (Anya Taylor-Joy) je unesena z Green Place a končí v rukou velkého motorkářského gangu vedeného Dementem (Chris Hemsworth). Když si prorazí cestu Pustinou, dorazí k Citadele, ve které velí Immortan Joe. To způsobí bitvu mezi oběma vůdci a v této válečné zóně bude muset Furiosa přežít mnoho zkoušek při hledání cesty domů…

Hrají: Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth, Tom Burke, Nathan Jones, Angus Sampson, Charlee Fraser

19. Království Planeta opic (premiéra 23. května 2024)

Strhující příběh Planety opic se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí.

Hrají: Freya Allan, Peter Macon, Owen Teague, William H. Macy, Kevin Durand, Sara Wiseman

20. Ballerina (premiéra 6. června 2024)

Mladá vražedkyně se snaží pomstít lidem, kteří zabili její rodinu. Hlavní roli nájemné vražedkyně ztvární Ana de Armas Ballerina. Ve vedlejší roli se objeví Keanu Reeves jako John Wick.

Hrají: Ana de Armas, Norman Reedus, Gabriel Byrne, Anne Parillaud, Anjelica Huston, Catalina Sandino Moreno, Keanu Reeves

21. Mizerové 4 (premiéra 13. června 2024)

Čtvrtý příběh ze série „Mizerové“ režírují autoři Adil El Arbi a Bilall Fallah. O čem film bude, to prozatím zůstává v utajení. 

Hrají: Will Smith, Martin Lawrence, Gabriel ‚G-Rod‘ Rodriguez, Alexander Ludwig, Vanessa Hudgens

22. Horizon: An American Saga (premiéra 28. června a 16. srpna 2024)

Film je kronikou patnáctiletého období expanze a osídlování amerického západu před občanskou válkou a po ní. Dvojdílný western natočil Kevin Costner. Napsal k němu scénář a sám ztvárnil hlavní roli. 

Hrají: Kevin Costner, Sam Worthington, Isabelle Fuhrman, Sienna Miller, Abbey Lee, Jamie Campbell Bower, Jena Malone

23. Zahradníkův rok (premiéra 25. července 2024)

Na úpatí kopce žije již dlouhá léta zahradník se svou ženou, kde provozují své malé zahradnictví. Nikomu neškodí, nikdo neškodí jim. Ovšem na kopci stojí zámek. A v zámku se hodlá usadit nový majitel. Chce to tu přetvořit k obrazu svému, a když chce zahradnictví odkoupit, neuspěje. Když to tedy nejde po dobrém, přikročí se k razantnějšímu „vyjednávání“.

Hrají: Oldřich Kaiser, Dáša Vokatá, Štěpán Kozub, Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek, Alena Mihulová, Michal Isteník

24. Deadpool 3 (premiéra 25. července 2024)

Hlavní hrdina hraný Ryanem Reynoldsem se setká s Wolverinem v podání Hugha Jackmana.

Hrají: Ryan Reynolds, Hugh Jackman, Leslie Uggams, Morena Baccarin, Matthew Macfadyen

25. Borderlands (premiéra 8. srpna 2024)

Příběh Borderlands nás zavede na opuštěnou planetu Pandora, kde se nacházejí pozůstatky dávné mimozemské civilizace. Hlavní hrdina se vydává na výpravu za nalezením velmi cenného trezoru plného pokročilých mimozemských zbraní a mocné technologie. Tito mimozemšťané jsou však stále naživu a jsou nesmírně nebezpeční.

Hrají: Cate Blanchett, Jamie Lee Curtis, Kevin Hart, Florian Munteanu, Haley Bennett, Gina Gershon

26. Vlny (premiéra 15. srpna 2024)

Skutečný příběh skupiny korespondentů mezinárodní redakce Československého rozhlasu. Film pojednává o jejich odhodlání přinášet koncem 60. let minulého století nezávislé zprávy. Nový film vznikl pod taktovkou režiséra a scenáristy Jiřího Mádla.

Hrají: Vojtěch Vodochodský, Táňa Pauhofová, Vojtěch Kotek, Marika Šoposká, Matyáš Řezníček

27. Alien: Romulus (premiéra 15. srpna 2024)

Mladí lidé ze vzdáleného světa musí čelit nejděsivější formě života ve vesmíru.

Hrají: Cailee Spaeny, Isabela Merced, Archie Renaux, David Jonsson, Spike Fearn

28. Tiché místo: První den (premiéra 28. června 2024)

Postapokalyptický horor, který napsal a režíroval Michael Sarnoski. Jedná se o film dějově předcházející prvnímu a celkově třetí pokračování filmové série Tiché místo.

Hrají: Lupita Nyong’o, Djimon Hounsou, Joseph Quinn, Alex Wolff, Denis O’Hare, Elijah Ungvary

29. Lovec Kraven (premiéra 29. srpna 2024)

Lovec Kraven je strhující příběh o tom, jak a proč vznikl jeden z nejzajímavějších a nejvýraznějších zločinců filmového vesmíru Marvel. Titulní roli thrilleru, který se odehrává před osudovým střetem Kravena se superhrdinou Spidermanem, ztvárnil Aaron Taylor-Johnson.

Hrají: Aaron Taylor-Johnson, Russell Crowe, Ariana DeBose, Fred Hechinger, Alessandro Nivola

30. Beetlejuice 2 (premiéra 5. září 2024)

Jedná se o pokračování komedie Beetlejuice (1988), o duchovi, který je naverbován, aby pomáhal strašit v domě.

Hrají: Michael Keaton, Winona Ryder, Jenna Ortega, Monica Bellucci, Justin Theroux

31. Konec světa

Konec světa je originálním příběhem dědy Igora, syna ruských šlechticů, a jeho devítiletého vnuka Tondy. Silný příběh se odehrává kolem roku 1968.

Režie: Bohdan Sláma

32. Joker: Folie à deux (premiéra 3. října 2024)

Film odhalí další kouty pomatené mysli Jokera, který si užívá společnosti stejně šílené Harley Quinn.

Hrají: Joaquin Phoenix, Lady Gaga, Zazie Beetz, Brendan Gleeson, Catherine Keener

33. Venom 3 (premiéra 7. listopadu 2024)

Předpokládaný děj: Novináři v podání Toma Hardyho se postaví do cesty hlavní záporák Orwell Taylor, bývalý generál, jehož syn byl zavražděn Venomem. Smutkem zničený Taylor pak následně sestaví údernou jednotku, jejímž jediným cílem je zastavit Venoma.

Hrají: Tom Hardy, Juno Temple, Chiwetel Ejiofor

34. Pyšná princezna (premiéra 7. listopadu 2024)

Král Miroslav se zamiluje do princezny Krasomily, která ale dosud své nápadníky odmítá. Proto se panovník převlékne za zahradníka a dá se do služeb princeznina krále, aby byl princezně blíž. Jednoho dne se potkají a král Miroslav zjistí, že je Krasomila velice pyšná. Proto se rozhodne princeznu její pýchy zbavit…

Režie: Radek Beran

filmová klapka

35. Teorie Tygra II (premiéra 14. listopadu 2024)

Sedm let po premiéře divácky úspěšné komedie „Teorie tygra“ se znovu vracíme k jejím hrdinům. Jejich životy se za ta léta docela výrazně posunuly…

Režie: Radek Bajgar

36. Gladiátor 2 (premiéra 21. listopadu)

Film pojednává o synu Maximovi a jeho lásky Lucilly. Děj se odehrává po smrti Maxima. Russell Crowe v druhém Gladiátorovi již neúčinkuje.

Hrají: Paul Mescal, Denzel Washington, Pedro Pascal, Connie Nielsen, Djimon Hounsou, Joseph Quinn

37. Dlouhý, Široký a Bystrozraký (premiéra 28. listopadu 2024)

České diváky letos pravděpodobně čeká zpracování pohádky Karla Jaromíra Erbena o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém.

Scénář: Marek Epstein

38. The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim (premiéra 12. prosince 2024)

Nevyřčený příběh Helmova žlebu, stovky let před osudnou válkou, vyprávějící o životě a krví zalitých dobách jeho zakladatele Helma Kladiva, krále Rohanu.

Hrají: Brian Cox, Miranda Otto, Shaun Dooley, Luke Pasqualino, Lorraine Ashbourne, Janine Duvitski

39. Franz (premiéra na konci roku 2024)

Film je koláží scén a příběhů ze života a knih Franze Kafky.

Režie: Agnieszka Holland

40. Karate Kid (premiéra 12. prosince 2024)

Děj zatím nezveřejněn.

Hrají: Jackie Chan, Ralph Macchio

41. The Shrouds

Karsh, inovativní obchodník a truchlící vdovec, sestrojí zařízení pro spojení s mrtvými.

Hrají: Vincent Cassel, Diane Kruger, Guy Pearce, Sandrine Holt, Jennifer Dale, Ingvar Sigurðsson

42. The Electric State

Příběh se odehrává v postapokalyptické alternativní realitě, kde ve Spojených státech došlo k absolutnímu kolapsu. Hlavní hrdinkou je sirota Michelle, teenagerka, které se do rukou dostává roztomilý robot Skip. Když si uvědomí, že jí robota poslal její ztracený mladší bratr, rozhodne se jej najít. Při tom rozkrývá velké spiknutí…

Hrají: Chris Pratt, Millie Bobby Brown, Stanley Tucci, Ke Huy Quan, Giancarlo Esposito

43. Limonov: The Ballad of Eddie

Pobuřující příběh Eduarda Limonova, radikálního sovětského básníka, který se stal vrahem v New Yorku, senzací ve Francii a politickým antihrdinou v Rusku.

Hrají: Ben Whishaw, Sandrine Bonnaire, Viktorija Mirošničenko, Louis-Do de Lencquesaing, Ivan Ivaškin

44. Megalopolis

Sci-fi Megalopolis se odehrává ve futuristické verzi New Yorku a zároveň volně odkazuje na Římskou říši.

Hrají: Adam Driver, Nathalie Emmanuel, Shia LaBeouf, Aubrey Plaza, Jon Voight, Dustin Hoffman

45. Hit Man

Gary Johnson je nejhledanější profesionální zabiják v New Orleans. Pro své klienty je ideálním nájemným vrahem. Ale pokud mu zaplatíte, aby odstranil nevěrného manžela, měli byste si dát pozor – pracuje pro policii. Když ovšem poruší pravidla protokolu, aby pomohl zoufalé ženě, která se snaží utéct od násilnického přítele, stane se jednou z jejich nastrčených postav.

Hrají: Glen Powell, Adria Arjona, Austin Amelio, Retta, Molly Bernard, Ritchie Montgomery

46. Frankeinsten

Oscarový režisér Guillermo del Toro adaptuje klasický příběh o Victoru Frankensteinovi, brilantním, ale egoistickém vědci, který přivede k životu nelidské monstrum. To nakonec vede ke zkáze stvořitele i jeho stvoření.

Hrají: Oscar Isaac, Mia Goth, Jacob Elordi, David Bradley, Christoph Waltz, Lars Mikkelsen

47. Nosferatu

Gotický příběh o posedlosti mezi mladou ženou a děsivým upírem, který se do ní zamiloval… Jedná se o novou filmovou verzi slavného hororu Upír Nosferatu (1922).

Hrají: Bill Skarsgård, Nicholas Hoult, Lily-Rose Depp, Aaron Taylor-Johnson, Emma Corrin, Willem Dafoe

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial