Zdraví

5 PŘÍRODNÍCH TIPŮ, JAK SE DOBŘE VYSPAT

Když jdete spát, jste unavení. Když vstáváte, jste unavení. Celý den jste unavení. Zní vám to povědomě? Marně se snažíte vyspat dorůžova? Známe tipy, jak se dobře vyspat a probudit se čilí a usměvaví.

Nevzdávejte to!

Většina lidí spí málo, ale ne vždy si uvědomují, jaké škody to může napáchat na jejich těle a psychice. Během spánku se tělo opravuje a obnovuje na buněčné úrovni. Díky tomu můžete dělat, co chcete – fyzicky i duševně. Nedostatek spánku (méně než 7 hodin) může narušit mozkové funkce a dochází k poklesu pracovního výkonu. Připojují se k tomu změny nálad, psychické obtíže, problémy se soustředěním a výpadky paměti.

žena spí na gauči

Přírodní pomoc pro kvalitní spánek

Prášky na spaní nejsou řešením. Pokud už jste vyzkoušeli různé triky, ale nefungovaly, mohou vám pomoct přírodní doplňky. Mají skvělé výsledky a usnete s nimi během chvilky. Navozují hluboký regenerační spánek a podporují zdravý spánkový cyklus.

Tip č. 1: Hořčík

Hořčík je jedním z nejvýznamnějších minerálů v lidském těle. Podílí se na více než 300 biochemických procesech a pojí se i se spánkem. Hořčík podporuje relaxaci a pomáhá regulovat neurotransmitery regulující spánek. Podle zahraničních studií hořčík skutečně zlepšuje kvalitu spánku, prodlužuje jeho délku a urychluje usínání.

Tip č. 2: Houby reishi

Tyto medicinální houby patří mezi adaptogeny, které pomáhají tělu vyrovnat se se stresem. Užívání těchto hub zkracuje dobu potřebnou k usnutí a zvyšuje celkovou dobu spánku.

Tip č. 3: L-theanin

Aminokyselina L-theanin se nachází v zeleném a černém čaji. L-theanin snižuje úzkosti, stres a podporuje spánek. Pravidelným popíjením těchto čajů zrelaxujete své tělo.

žena se dobře vyspala

Tip č. 4: Kyselina gama-aminomáselná (GABA)

Tento neurotransmiter pomáhá zlepšit kvalitu spánku tím, že přispívá k relaxaci. Z výsledků 14 studií vyplývá, že doplňky GABA po jednom týdnu urychlují usínání, eliminují poruchy spánku a regulují ranní únavu.

Tip č. 5: Melatonin

Hormon melatonin je zodpovědný za spánkový cyklus. Vyrovnává přirozené cirkadiánní rytmy těla, podporuje zdravý spánek, zkracuje dobu potřebnou k usnutí a odstraňuje poruchy spánku. Melatonin se prodává ve formě doplňků stravy.

Sečteno a podtrženo

Nekvalitní spánek způsobuje otupělost, zhoršení paměti, náladovost a tělesné potíže. Udělejte všechno proto, abyste se dobře vyspali – ať už s pomocí přírodních doplňků nebo lékařů.

Dejte nám vědět do komentářů, co vám pomáhá usnout!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial