Krása

6 CHYB, KTERÉ DĚLÁTE PŘI ŽEHLENÍ VLASŮ

Ani rovné, ani vlnité. Nebo naopak až moc kudrnaté. A vy zrovna tolik toužíte po rovných a uhlazených vlasech. Co teď? Jako první vás napadne žehlička na vlasy. Jenže při nesprávném používání vám vlasy zničí. Přečtěte si o šesti chybách, které děláte při žehlení vlasů.

žena s rovnými vlasy po žehlení vlasů

Největší prohřešky při žehlení vlasů

Žehlička na vlasy vám pomůže uhladit vlasy a narovnáním opticky prodloužit jejich délku. Možná ale po čase začnete pozorovat, že se vám zhoršila kvalita vlasů. Neděláte při žehlení vlasů jednu z těchto chyb?

1. Žehlíte mokré nebo vlhké vlasy

Jistě jste slyšeli o tom, že byste si neměli česat mokré vlasy. Mokré vlasy jsou totiž nejzranitelnější: vlasové proteiny tvoří v mokrých vlasech slabší vazby. Kartáčováním a následným působením tepla slabé vlasy zatížíte a nastává doslova katastrofa.

2. Používáte žehličky s velkou plochou

Vlasy bývají nejvíce krepaté u kořínků a příliš velkými žehličkami se nedostanete k vlasům u pokožky hlavy. Na vyžehlení vlasů použijte úzkou nebo turmalínovou žehličku na vlasy. Vlasy vyžehlíte po celé délce a nezůstanou vám u pokožky hlavy krepaté.

žena si žehlí vlasy žehličkou

3. Nahříváte žehličku na vysokou teplotu

Vlasy si můžete spálit jako svou pokožku – ale rozdíl je v tom, že spálené vlasy nebolí. Silně nahřátá žehlička může vlasy nevratně poškodit. Kadeřníci radí, abyste používali žehličku s tepelnou regulací do 180 stupňů. Taková žehlička vyhladí každý typ vlasů.

4. Několikrát přejíždíte žehličkou po vlasech

Žehlení vlasů způsobuje, že vlasy ztrácí přirozenou vlhkost a ochranný obal z přírodních olejů. Důsledkem toho jsou vlasy slabé a lámavé. Čím méně vlasy zatěžujete žehlením, tím lépe. Naneste na vlasy intenzivní sérum pro narovnání vlasů. Před žehlením vlasy důkladně pročešte a dorovnejte žehličkou na vlasy.

5. Zapomínáte na tepelnou ochranu

Přípravky s tepelnou ochranou vlasů nejsou marketingovým tahem. Skutečně chrání vlasy při žehlení a zamezují krepatění. I ve vlhkém počasí budete vypadat pořád skvěle. Tepelnou ochranu aplikujte před a po narovnání vlasů.

žena s rovnými vyžehlenými vlasy a piercingem

6. Žehlíte vlasy rovně dolů

Sice je to nejjednodušší způsob, jak vyžehlit vlasy, ale budete mít vlasy splihlé. Jděte na to jinak: natočte žehličku při žehlení vlasů o 90 stupňů pro efekt podtočených vlasů. Vlasy budou působit vzdušněji a přidáte jim na objemu.

Žehlení vlasům neprospívá, ale chytrými vlasovými produkty uchováte jejich krásu a lesk. Nežehlete si vlasy každý den a aplikujte na vlasy přípravky. Podle potřeby do vyžehlených vlasů vetřete výživný olejíček.

Napište nám do komentářů, jestli si žehlíte vlasy a jaké používáte přípravky!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial