Láska a vztahy

6 NEJČASTĚJŠÍCH PROBLÉMŮ VE VZTAHU, KTERÉ ŘEŠÍTE I VY

Každý, kdo byl někdy v dlouhodobém vztahu, ví, že to není procházka růžovým sadem. A to ani tehdy, když se vše zdálo na začátku perfektní. Ruku na srdce, co vás ve vztahu nejvíce trápí? Čím vás partner vytáčí? Pojďme se podívat na nejčastější problémy ve vztahu.

žena a muž doma debatují

Problémy ve vztahu: poznáváte se v tom?

1. Problémy s důvěrou: Kdo mu volá v noci a proč má zaheslovaný mobil?

Důvěra je velmi křehká. Problémy s důvěrou má spousta žen a mnohdy se topí v pochybnostech. „Proč mu píše kolegyně takhle pozdě v noci? Co asi dělá tak dlouho v práci? Proč má zaheslovaný mobil, když přece nemá co skrývat?“ Tyhle otázky dokážou pořádně potrápit. A přitom stačí obyčejný rozhovor a ujištění, že ten druhý opravdu jenom řeší problémy své kolegyně (i když zrovna v deset večer).

2. Sex: Odlišné sexuální potřeby a očekávání

Sex je důležitou součástí vztahu, o tom žádná. Ale co když jeden partner sní o vášnivých nocích plných experimentů a druhý by si po náročném dni nejraději pustil Netflix a usnul dříve, než partner stihne říct „Dobrou noc“? Odlišná sexuální očekávání mohou vést k frustraci a pocitu odmítnutí na obou stranách. Je to delikátní téma, o kterém se těžko mluví, ale bez upřímnosti se to nevyřeší. Možná zjistíte, že dokážete oba dělat kompromisy a najít uspokojení v klidném i divokém sexu.

3. Peníze: Neshodnete se na výdajích a úsporách

Peníze, věčné téma všech diskuzí (a hádek). Kdo zaplatí nájem? Kdo jídlo? A proč ten druhý utrácí tolik za věci, které nepotřebuje? Rozdílný přístup k penězům bývá ve vztahu velkým kamenem úrazu. Jeden šetří na horší časy, druhý žije tady a teď. Sedněte si spolu a nastavte si jasná pravidla hospodaření.

Pamatujte, společná dovolená se platí lépe ze společného než z mého a tvého.

4. Změna priorit: Když se vaše cesty rozcházejí

Čas plyne a s ním se mění i vaše priority. To, co vám připadalo důležité na začátku vztahu, už nemusí platit po pěti, deseti nebo dvaceti letech. Jeden touží po kariéře a cestování, druhý sní o klidném životě na venkově. Tyto změny mohou vést k pocitu odcizení, jestliže o nich otevřeně nemluvíte. Uvědomte si, že růst je přirozený. Snažte se, aby váš růst probíhal alespoň částečně synchronizovaně s partnerem. Jinak se může stát, že se jednoho dne probudíte a zjistíte, že jste každý na jiné planetě.

smutná žena se drží za hlavu

5. Výchova dětí: Odlišné názory

A pak přijdou děti… Malé uzlíčky štěstí (a občas i nervů), které obrátí váš život vzhůru nohama. A s nimi přichází i milion a jeden názor na výchovu. Jeden je pro přísnou disciplínu, druhý pro volnou výchovu. Jeden chce dítěti kupovat všechny hračky, druhý preferuje minimalistický přístup. Neshody ve výchově dětí vyvolávají konflikty. Bez kompromisu a vzájemném respektu k názorům to nepůjde. A občas je dobré si připomenout, že i ty nejlepší rady od babiček a kamarádek je třeba brát s rezervou.

6. Podíl na chodu domácnosti: Kdo vynese ten zatracený koš?!

A na závěr to nejpalčivější téma: kdo se bude starat o hromady prádla, neumyté nádobí a prach, který se objevuje úplně všude? Nerovnoměrná účast na chodu domácnosti patří mezi evergreeny partnerských hádek. Jeden se cítí jako otrok domácnosti, zatímco druhý si blaženě hoví na gauči s pocitem, že se to nějak udělá samo. Rozdělte si povinnosti spravedlivě a oceňte snahu toho druhého. Protože upřímné „Děkuji, že jsi vynesl koš.“ dokáže zázraky.

Našla jste se v některém z těchto bodů? Nebojte, nejste v tom sama. Většina párů se potýká s podobnými problémy. Mluvte o nich, hledejte kompromisy a neztrácejte smysl pro humor. Protože na konci dne, i přes všechny ty drobné komplikace, je partner pořád ten člověk, se kterým chcete sdílet svůj život.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial