Krása

6 PŘÍRODNÍCH ZPŮSOBŮ, JAK SE ZBAVIT CELULITIDY

Jak na celulitidu? Otázka, na kterou by ženy chtěly znát odpověď. Zkuste sílu přírody. Přinášíme vám šest přírodních způsobů, jak se zbavit nenáviděné celulitidy před létem. Co účinkuje na pomerančovou kůži?

žena přemýšlí, jak se zbavit celulitidy

Celulitida? Není nebezpečná, ale snižuje sebevědomí

S celulitidou se potýká mnoho žen. Nezáleží na tom, jestli jste štíhlá nebo žena s křivkami. Trápí ženy bez ohledu na hmotnost. Celulitida naštěstí nepředstavuje riziko pro vaše zdraví. Jenže to bychom nebyly my ženy, aby nám celulitida nesnižovala sebevědomí. Pokud ovlivňuje celulitida vaši sebedůvěru, přečtěte si o přírodních možnostech, které vám vyhladí pokožku.

FAKTA: Celulitida vzniká jako důsledek nerovnováhy v pojivové tkáni a tuku v těle. Hlavní roli hraje strava, životní styl, genetika a hormony. I v takovém případě ale můžete vyhladit pokožku přírodní cestou.

Nejlepší přírodní způsoby, jak se zbavit celulitidy

1. Suché kartáčování

Kartáčováním suché pokožky rozproudíte lymfatický systém a otevřete póry. Suché kartáčování také pomáhá odstranit toxiny z těla, které mohou za rozvoj celulitidy. Vyzkoušejte suché kartáčování ráno před sprchou a uvidíte téměř okamžité zlepšení struktury a vzhledu pokožky.

TIP: Začněte kartáčováním nohou a masírujte pokožku směrem nahoru k srdci.

2. Kávový tělový peeling

Vyrobte si domácí kávový tělový peeling, který pomáhá na celulitidu. Káva zpevňuje pokožku a stimuluje lymfatický systém. Tento peeling zanechá vaši pokožku hedvábně jemnou.

TIP: Umíchejte si domácí kávový peeling na celulitidu. Smíchejte 3 lžíce rozmletých kávových zrnek 3 až 4 lžícemi kvalitního třtinového cukru. Promíchejte s 2 lžícemi rozpuštěného kokosového oleje.

žena s nohama bez celulitidy

3. Masáž těla pomocí Gua Sha

Masážní kámen Gua Sha je v posledních letech nesmírně populární. Masírováním těla tímto kamenem zlepšíte stav celulitidy. Stimuluje průtok krve, což napomáhá k odstranění celulitidy. Rozpohybuje lymfatický systém, který vyloučí odpadní látky z těla ven.

4. Hormonální rovnováha

Hormony mohou hrát obrovskou roli při vzniku celulitidy, zvlášť pokud je nemáte v rovnováze. To se odráží na celkovém zdraví a psychické pohodě. Vyrovnáním hormonů se můžete zbavit celulitidy. O problematice hormonální rovnováhy se informujte u svého gynekologa.

5. Pohyb

Nedostatek pohybu a sedavý způsob života prokazatelně urychluje tvorbu celulitidy. Pokud se budete intenzivněji hýbat alespoň 20 minut denně, rozpohybujete lymfatický systém.

6. Epsomská solná koupel

Detoxikační koupele jsou skvělé pro relax a detoxikaci těla. Přidejte do koupele epsomskou sůl, která vám pomůže zmírnit projevy celulitidy tím, že odstraní toxiny z tkání. Vaše pokožka bude mnohem pevnější.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial