Bydlení

6 RAD, JAK ODSTRANIT MAKE-UP Z OBLEČENÍ

Dámy, nosíte make-up? Pro některé z nás je líčení stejně přirozené jako čištění zubů. Jenže když se vám make-up dostane na oblečení, radost z krásného líčení je pryč. Jak odstranit make-up z oblečení? Jaké triky platí na voděodolný make-up? Poradíme vám, jak šikovně odstranit skvrny od líčidel.

rtěnka způsobující skvrny na oblečení

Skvrny od make-upu nemusí být noční můrou

Řasenka, oční linky, sypký pudr, podkladový make-up, rtěnka… tím vším můžete sobě nebo svému partnerovi umazat oblečení.

PAMATUJTE, ŽE… Při odstraňování make-upu z oblečení musíte brát v potaz složky v líčidlech. Pokud je make-up voděodolný, musíte odstranit skvrnu jiným přípravkem než běžná líčidla. Odstraňte skvrny hned, jak si jich všimnete a nenechte to na jindy.

1. Odličovací přípravky na skvrny od make-upu

Odstranit skvrny od make-upu z oblečení odličovacími přípravky? Zní to logicky, viďte? Zkuste jako první odstranit skvrny tekutými odličovacími přípravky nebo odličovacími ubrousky. Zkrátka použijte to, co byste použila na odlíčení make-upu. Ujistěte se, že odličovač je bez oleje. Kdybyste skvrnu vyčistila odličovačem na olejové bázi, skvrnu byste jen rozmazala.

Jak na to?

Nechcete zničit oblečení nešetrným čištěním? Vezměte si na pomoc čistý štěteček od řasenky, vatový tamponek a bílý ručník. Umyjte si ruce a oblečení napněte na ručník. Obalte kartáček řasenky vatovým tamponkem a namočte ho do odličovače. Nanášejte malé množství odličovače na skvrnu jemným pohybem tam a zpět po dobu 10 sekund. Poté nechte přípravek působit. Pokud se vám nepodařilo skvrnu odstranit, postup opakujte.

líčidla způsobující skvrny na oblečení

2. Krém na holení pro odolné skvrny od make-upu

Pronikl make-up do látky a nevíte si s tím rady? Vyzkoušejte na hluboké a odolné skvrny krém na holení, který uvolní nečistoty v látce.

Jak na to?

Navlhčete skvrnu studenou vodou a naneste na ni krém na holení. Jemně ho vetřete prsty do látky a nechte 10 minut působit. Poté setřete holicí krém studenou vodou a vyperte oblečení v teplé vodě.

3. Lak na vlasy na skvrny od rtěnky

Místo, abyste měla neslíbatelnou rtěnku na rtech, máte ji na halence. A co je k vzteku, rtěnky obsahují olejové přísady, které na látce zkrátka drží. V tomto okamžiku se vyzbrojte lakem na vlasy.

Jak na to?

Nastříkejte na skvrnu od rtěnky trochu laku na vlasy, nechte 10 minut působit a pak rtěnku lehce oklepejte nebo jemně odstraňte zubním kartáčkem a vyperte v pračce.

Lak na vlasy s extra silnou fixací (na bázi alkoholu) je také skvělý pro zafixování skvrn, které se tak dále nerozpíjí. Nastříkejte lak na skvrnu a nechte zaschnout. Potom vezměte jemnou utěrku na obličej a skvrnu jemně promačkejte. Uvolníte tím nečistoty a odstraníte z látky lak.

žena s rtěnkou

4. Líh na odolné skvrny od rtěnky, očních linek a konturovacích tužek

Líh funguje na podobné bázi jako lak na vlasy. Výrobky na bázi alkoholu skvěle odstraníte líčidla s obsahem olejů a vosků. Nakapejte líh na vatový tamponek a opatrně skvrnu stírejte.

5. Fén na skvrny od sypkého pudru

Sypký make-up je nepraktický v tom, že práší. Snadno vám tak napadá na oblečení. A když ho setřete, prášek rozmáznete a pohroma je na světě. Pudr na oblečení nikdy nestírejte rukou ani hadříkem. Vezměte do ruky fén a odfoukněte prášek proudem vzduchu.

žena s make-upem

6. Obyčejné žlučové mýdlo na odolné skvrny

Kdo by doma neměl obyčejnou kostku mýdla? Navlhčete skvrnu studenou vodou a přetřete ji vlhkým žlučovým mýdlem. Mýdlo na skvrně jemně promněte a nechte působit. Poté mýdlo vypláchněte studenou vodou a případě potřeby postup opakujte.

Líbí se vám naše tipy? Sdílejte je na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial