Bydlení

6 TIPŮ, JAK NA LOŽNICI V PODKROVÍ

Snila jste odjakživa o ložnici v podkroví? Nyní se vám sen splnil a máte ji vybavit nábytkem a dekorací? V tomto článku vám poradíme, jak maximálně využít omezený prostor. A jako bonus vám prozradíme několik tipů, jaký vybrat nábytek!

ložnice v podkroví

1. Postel? Jedině na míru

Do ložnice v podkroví je nejlepší postel na míru. Díky tomu můžete zužitkovat každý centimetr plochy. Nechte si vyhotovit postel s úložným prostorem, v kterém můžete skladovat povlečení nebo sezónní oblečení.

TIP: Postel byste neměla umisťovat pod šikminu. Pokud je to možné, postavte postel do prostoru, abyste neměla stísněný pocit.

2. Nízký nábytek pro vzdušné podkroví

Kvůli omezené výšce stropu v podkroví zvolte nízký nábytek. Nižší postel, nízké noční stolky a nízké komody vám pomohou vytvořit vzdušnější prostor, v kterém se budete cítit dobře.

TIP: Slaďte barvu skříní s odstínem stěn a dosáhněte tím opticky většího prostoru.

3. Osvětlení půdního prostoru

Věnujte pozornost také osvětlení. Kvůli šikmému stropu může být rozložení světla složitější. Zvažte stropní osvětlení, závěsné lampy, noční stolky se zabudovanými lampami a půdní okna s roletami, abyste mohla regulovat světlo.

TIP: Do nejvyššího bodu stropu zavěste centrální světlo. Do zákoutí a k šikmým stěnám dejte lampičky a další dekorativní osvětlení.

4. Praktické úložné prostory

V podkroví najdete několik míst pro skryté úložné prostory. Zkuste do místnosti zakomponovat vestavěné police od podlahy po šikminu. Pod nejnižší bod stropu postavte nízkou komodu nebo malou knihovnu.

ložnice v podkroví

5. Světlé barvy a dekorace

S ohledem na omezený prostor a šikmé stěny dejte přednost světlé výmalbě. Opticky zvětší místnost a prosvětlí ji. Pokud milujete barvy, vneste barevný akcent do dekorace nebo povlečení. Barvy přidají ložnici na osobitosti a útulnosti.

TIP: Dodejte ložnici v podkroví romantický ráz. Ozvláštněte ji o rustikální prvky – pletený koš, truhlu na prádlo nebo cihlový obklad stěn. Kdo chce, ten může zdi potáhnout tapetami s přírodním motivem nebo jednobarevnými tapetami.

6. Podlaha izolující hluk

Podkroví vypadá úchvatně s podlahou v dekoru dřeva. Pokud ale potřebujete izolovat hluk, zvolte korkovou podlahu. Dobrou zprávou je, že i tato podlaha se prodává v dekorech imitujících dřevo.

Sdílejte článek na Facebooku a poraďte přátelům, jak vybavit a zařídit ložnici v podkroví!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial