Láska a vztahy

7 DŮKAZŮ, ŽE SEZNAMOVACÍ APLIKACE ŠKODÍ PSYCHICKÉMU ZDRAVÍ

Online seznamování je součástí navazování nových vztahů. Je to nejpohodlnější způsob, jak poznat nové lidi. Online seznamky a seznamovací aplikace ale mají své nevýhody: mohou negativně ovlivnit vaše psychické a fyzické zdraví. Na co se připravit, když se budete seznamovat přes aplikace?

žena a muž přes seznamovací aplikaci

7 důvodů, proč seznamovací aplikace škodí duševnímu zdraví

Seznamky mohou být pro váš život přínosné, když k nim přistupujete s rozumem. V opačném případě se můžete potýkat s negativními pocity. Podívejme se na to, proč jsou seznamovací aplikace škodlivé pro vaše psychické zdraví:

1. Příčina stresu a úzkostí

Na seznamce najdete stovky až tisíce potencionálních partnerů. Pro některé z nás to může být stresující. Můžete se cítit pod tlakem z toho, že nevíte, co vás tam čeká. Musíte odpovídat na zprávy nebo se potýkat se sexuálními nabídkami . Tento tlak může způsobit stres až úzkosti.

2. Důraz na fyzickou přitažlivost

Na seznamovacích aplikací hodnotíte protějšky hlavně podle jejich fotek. I vy zveřejňujete své fotky a obáváte se, jestli jste pro muže dostatečně přitažlivá. Srovnáváte se s ostatními ženami a pochybujete o tom, že se někomu budete líbit s pár kily navíc.

3. Nedostatek sebeúcty

Odmítnutí je na seznamovacích aplikacích běžná věc. Není možné padnout do oka každému, kdo se vám líbí. Některé ženy ale mohou kvůli tomu o sobě pochybovat a brát si každý neúspěch osobně. Nezapomínejte na reálný svět, kde se za vámi muži otáčejí a kolegové lichotí.

4. Fyzická bolest z odmítnutí

Odmítnutí nezpůsobuje jen pokles sebevědomí. Ve skutečnosti aktivuje stejné dráhy v mozku jako fyzická bolest, což ovlivňuje vaše emocionální, kognitivní a fyzické zdraví. Pocit odmítnutí je o to bolestivější, když se s mužem setkáte dvakrát nebo třikrát a odmlčí se.

5. Emoční utrpení a frustrace

Ženy, které používají seznamovací aplikace, mohou být více nešťastné, úzkostné a depresivní. Tyto pocity stoupají s tím, kolik času trávíte seznamováním. Pokud hledáte na těchto aplikacích ujištění, že jste atraktivní nebo chcete zvýšit sebevědomí, jste zranitelnější na odmítnutí. To vede až k emočnímu utrpení, frustraci a velké ztrátě sebehodnoty.

6. Ztráta lidské důstojnosti

Časté odmítnutí může vést ke zpochybnění sebe samé. Pochybujete o svém vzhledu, nevěříte si v konverzacích a nedůvěřujete mužům. Stáváte se součástí „společnosti, která se dá zahodit“. Uživatelé mohou současně posílat zprávy dalším lidem, což vede k povrchnosti než ke skutečnému spojení.

Uživatelé seznamek si také často kladou otázku: „Co když najdu někoho lepšího?“

7. Anonymita a podvodné jednání

Dříve se lidé setkávali v práci, prostřednictvím přátel nebo ve společnosti. Bylo o dost lehčí věřit lidem. Ve světě seznamovacích aplikací ale důvěra vymizela, protože podporují anonymitu a podvodné jednání. Muži lžou o své osobnosti, věku, povolání i představách o vztahu.

Zkušenost s podvodníky vede k bolestivým emocím, absolutní ztrátě důvěry i pochybnostem.

klávesa Love

Jak se vyhnout nástrahám seznamovacích aplikací?

1. Udělejte si jen 15 minut volného času na prohlížení profilů místo 1 hodiny bezmyšlenkovitého přejíždění z profilu na profil.

2. Před otevřením seznamovací aplikace se ujistěte, že jste správně naladěná. Pokud máte špatný den, raději aplikaci ani nespouštějte.

3. Přerušte konverzaci, pokud se začínáte cítit nepříjemně nebo dotyčný ignoruje vaše hranice. Zdvořilost musí jít stranou.

4. Padla jste si s někým do oka? Zavolejte si nebo se spojte přes videochat. Pomůže vám to rychle zjistit, s kým mluvíte a jestli máte něco společného.

5. Pokud jste frustrovaná nebo bez nálady, s nikým nechatujte. Dotyčný by ze zpráv vycítil, že jste špatně naladěná a udělala byste špatný dojem.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial