Zaujalo nás

7 EMOCÍ, KTERÉ SE MĚNÍ ŽENÁM S VĚKEM

S přibývajícím věkem se mění nejen vaše tělo, ale i životní priority, myšlení a emoce. Zároveň reagujete na určité věci jinak než ve dvaceti letech. Ukažme si na 7 emocí, které se mění s věkem a které vás nechávají najednou „chladné“.

žena má emoce, které se jí mění s věkem

Jak se emoce mění s věkem?

1. Vidíte štěstí v maličkostech

Kdysi jste považovala za vrchol štěstí, když jste zažila bláznivé dobrodružství, stanovala u řeky nebo vyrazila na party s přáteli.

Postupem času si všímáte toho, že je pro vás vrcholem štěstí, když si po náročném dni napustíte horkou vanu nebo pustíte oblíbený romantický film. Užíváte si toho, co už máte a ceníte si zdánlivých maličkostí.

2. Láska je méně vášnivá

Od určitého věku již necítíte pověstné motýly v břiše ani teplo, které se vám rozlévá klínem. Lásku vnímáte vícerozměrně: jako starost o někoho, kdo vás obejme, pohladí a vyslechne. Hledáte si klidného partnera a společníka pro život a nikoliv vášnivého rebela, který láme srdce na potkání.

3. Přestanete se starat o to, co si o vás myslí ostatní

Když jste byla mladší, záleželo vám na tom, aby vás lidé měli rádi. Chtěla jste se jim zalíbit. A najednou se to s věkem mění. Znáte svou sebehodnotu a ani za mák vám nezáleží na tom, co si o vás myslí lidé, na kterých vám nezáleží a kteří nejsou součástí vašeho života.

žena má emoce, které se jí mění s věkem

4. Zjistíte, že být single má výhody

V minulosti jste se cítila bez chlapa velmi osamocená a možná jste se těchto pocitů úplně nezbavila. Je tu ale jeden podstatný rozdíl: čím déle jste single, tím méně chcete partnera, natož se s někým sestěhovat. Ano, v koutku duše pořád po někom toužíte, ale obětujete na hledání partnera méně času a úsilí.

Proč tomu tak je? Zvykla jste si na svůj život a na svou každodenní rutinu, kterou by vám muž „naboural“ a obrátil by vám život vzhůru nohama. Dáváte přednost vztahům, kdy oba bydlíte ve svém a scházíte se podle chuti.

5. Začnete se cítit skvěle

Také cítíte, že sebevědomí získáváte až s věkem? Že jste konečně v bodu, kdy víte, co od života chcete? Ve svých 20 letech jste se nechala ovlivnit tím, kým byste měla být, než kým jste chtěla skutečně být. Přestáváte být tzv. hodnou holkou a umíte říkat NE.

6. Nuda jako vítaný pocit

Když vám bylo 18 let, nuda vás doslova zabíjela. Potřebovala jste k životu dobrodružství, abyste cítila, že žijete. S přibývajícím věkem se ale jen tak nenudíte. Je to částečně tím, že máte málo volného času a přestává vás bavit „akční život“. Každý pocit nudy je pro vás tak trochu vzácností.

žena má emoce, které se jí mění s věkem

7. Méně soucítíte s lidmi, kteří si to nezaslouží

Nejspíš jste si všimla toho, že čím jste starší, tím méně soucítíte s jinými lidmi. Vidíte, že se lidé dostávají do prekérních situací kvůli chybám, za které si mohou sami. Když potkáte člověka, který je dlouhodobě nezaměstnaný a odmítne práci v obchodě s potravinami, protože je to pod jeho úroveň, nesoucítíte s ním.

Naši rodiče měli pravdu, když říkali, že nás nebudou v pozdějším věku bavit večírky a budeme radši sedět doma nebo spát. Nebo že se změníme a pochopíme jejich názory. Je fascinující sledovat, jak přibývající roky formují naše „JÁ“ a jak vidíme svět ve dvaceti a ve čtyřiceti.

Sdílejte článek na Facebooku a přidejte k němu komentář, co ve svých letech vidíte jinak než ve dvaceti!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial