Bydlení

7 RAD, JAK VYBRAT MANŽELSKOU POSTEL

Výběr manželské postele neberte na lehkou váhu, protože může mít dopad na kvalitu vašeho spánku, sexuální život a celkovou pohodu v manželství. V tomto článku se dozvíte, jak vybrat manželskou postel a na co se konkrétně zaměřit.

manželská postel v ložnici

Tipy, jak vybrat manželskou postel

Pravdou je, že postel je místem, kde strávíte skoro třetinu svého života. To je již pořádný důvod, abyste investovala do kvalitní postele, která bude vyhovovat vám i vašemu partnerovi. Na co byste se měla zaměřit?

1. Velikost postele: klasika nebo king size?

V prvním kroku si ujasněte, jak chcete velkou postel. Velikost postele byste měla vybrat podle místa v ložnici a vašich potřeb. Manželské postele pořídíte v různých rozměrech, včetně velikostí king size a queen size, kam se vejdete i s dětmi. Postel by měla být dostatečně široká, aby se oběma spalo pohodlně a abyste oba měli prostor pro nerušený spánek.

2. Typ matrace

Matrace hraje klíčovou roli v tom, jak se vyspíte a jak se budete cítit po ránu. Ve specializovaných obchodech seženete několik typů matrací, včetně pěnových, pružinových, paměťových a latexových. Každý typ matrace má své výhody a nevýhody.

Pokud má jeden z vás problémy se zády, pořiďte matrace s paměťovou pěnou. Nemusíte však mít s partnerem stejný typ matrace, pouze zachovejte stejnou výšku.

3. Tuhost matrace

Tuhost matrace je dalším důležitým faktorem při výběru matrací. Někteří z nás upřednostňují měkkou matraci, zatímco jiní tužší. Některé matrace mají na každé straně jinou tuhost, a vy si tak můžete vybrat mezi měkčí a tužší stranou.

4. Pohlcení pohybu

Máte partnera, který se v noci převaluje? Pak zpozorněte: na trhu seženete matrace, které pohlcují pohyb. Tyto matrace jsou navržené tak, aby minimalizovaly přenos pohybu z jedné strany postele na druhou. A vy se tak v klidu vyspíte.

5. Materiál rámu postele

Rám postele vybírejte podle celkového vzhledu ložnice. Nejčastěji narazíte na dřevěné, kovové nebo polstrované rámy a čela. Rám manželské postele musí být dostatečně pevný a stabilní, aby udržel matraci a vydržel vaše sexuální hrátky. Není nic horšího než vrzající manželská postel, která upozorní sousedy, že máte milostnou chvilku.

manželská postel v ložnici

6. Úložný prostor

Máte v ložnici omezený úložný prostor? Zvažte manželskou postel s vestavěným úložným prostorem. Výhodou je, že do něj uschováte ložní prádlo, oblečení a další věci, které by vám jinak zabraly místo v šatníku.

7. Design a styl

My ženy hledíme hlavně na design a styl manželské postele. Pokud máte v tomto směru volnou ruku, inspirujte se v obchodech s nábytkem nebo fotografiemi manželských postelí na internetu. Vaším úkolem bude vybrat barvu, materiál a tvar postele.

Při výběru manželské postele byste měla myslet na partnera. Má radši vyšší postel kvůli komfortnějšímu vstávání? Tvrdší matraci? Dřevěný rám? Dohodněte se s partnerem na kompromisu a společně si postel v obchodě vyzkoušejte.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial