Bydlení

7 ZPŮSOBŮ, JAK VNÉST RADOST DO VAŠEHO DOMOVA

Co dělá domov radostným útočištěm? Každý z nás by odpověděl jinak, ale jedno máme všechny stejné: chceme vytvořit prostor, kde se budeme cítit dobře a kde si užijeme život s lidmi (nebo se svými čtyřnohými mazlíčky), které milujeme. Inspirujte se 7 tipy, jak vnést radost do vašeho domova!

obývací pokoj s kuchyní

Jak vnést radost do vašeho domova?

I malými změnami můžete zútulnit domácnost. Přinášíme vám 7 tipů, jak na to:

1. Oživte domov čerstvými květinami

Víte, co je skvělé? Že v každém roční období zakoupíte čerstvé řezané květiny. Ozdobte domov kyticí tulipánů nebo naaranžujte do mísy zimní květiny.

2. Buďte hravá

Váš domov by měl být odrazem vaší duše. Pokud milujete hravé doplňky nebo barvy, oživte jimi interiér. Jednou za čas přeskládejte nábytek a dekoraci. Koneckonců výzdoba vašeho domu nemusí být pořád stejná.

TIP: Kdykoliv budete potřebovat osvěžit prostor, vyzkoušejte zkombinovat zdánlivě nesourodou dekoraci. Nebojte se experimentovat!

3. Mějte prostor pro své zájmy

Váš domov by měl být prostorem, kde se můžete věnovat svým oblíbeným koníčkům. Jste vášnivou čtenářkou? Vytvořte si čtenářský koutek s knihovnou. Milujete hudbu? Proměňte část obývacího pokoje na místo, kde můžete poslouchat desky nebo hrát na hudební nástroj.

4. Přineste domů kus přírody

Příroda má uklidňující vliv na naši psychiku. Osvěžte prostor rostlinami v květináčích nebo polepte volnou zeď fototapetou s motivem přírody. Uspořádejte sezení tak, abyste se mohla kochat zeleným koutem.

5. Zaneste do svého domova osobní vzpomínky

Nashromáždila jste během svého života fotografie, obrázky a sošky z exotických dovolených? Najděte pro tyto věci vhodné místo a začleňte je do interiéru. Pokaždé, když se na věci podíváte, vzpomenete si na krásné okamžiky z dovolené.

ložnice s dekorací

6. Udržujte pořádek

Nepořádek a hromada věcí mohou způsobit, že se budete cítit v prostoru neklidně až stísněně. Zjistěte, jestli nebudete doma šťastnější, když svůj domov uklidíte a přebytečné věci vyhodíte nebo darujete. Co si budete chtít nechat, to schovejte do úložných a dekorativních krabic.

7. Zútulněte ložnici

Naše domovy jsou naším bezpečným útočištěm. Proto je důležité, aby byly co nejútulnější. Investujte do hebkých prostěradel, polštářů a kvalitní matrace, abyste se skvěle vyspala. Vytvořte si z ložnice relaxační prostor s uklidňujícími barvami, kde budete daleko od všech starostí.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial