Krása

7 ZPŮSOBŮ, JAK ZMENŠIT PÓRY NA OBLIČEJI

Trápí vás široké póry? Snažíte se je maskovat, ale nepomáhá ani silnější vrstva make-upu? Pokud přemýšlíte, jak zmenšit póry, nejste sama. Přečtěte si tipy od dermatologa, který vám poradí, jak stáhnout póry a získat mladistvý vzhled.

žena si dává masku na zmenšení pórů

Co způsobuje rozšířené póry?

Již od puberty mají póry tendenci se rozšiřovat. U každé ženy je to však jiné. Zatímco jedna je má viditelné od puberty, další až ve stáří. Závisí to na genetických dispozicích i typu pleti. Majitelky mastné pleti se potýkají s rozšířenými póry po celý život. Stejně tak pokud mají vaše rodiče široké póry, pravděpodobně je budete mít také. Víte, co dalšího rozšiřuje póry?

  • Nadměrná produkce mazových žláz
  • Ztráta kolagenu v pleti
  • Poškození pleti sluncem
  • Hormonální změny
  • Menstruační cyklus

7 rad, jak zmenšit póry a získat krásnou pleť

Pokud máte rozšířené póry z důvodu genetiky, máme pro vás špatnou zprávu. Nemůžete je trvale stáhnout. Jejich vzhled však můžete minimalizovat tím, že je zbavíte mastnoty a nečistot a podpoříte tvorbu kolagenu. Pleť se širokými póry potřebuje šetrnou péči. Víte, jakou? To vám prozradí dermatolog Dr. Wu:

1. Pečujte správně o pleť

Ráno a večer si umyjte obličej jemným čisticím přípravkem. Ujistěte se, že používáte produkty a make-up označený jako bezolejový a nekomedogenní. Takové kosmetické výrobky vám nebudou ucpávat póry.

2. Aplikujte ochranu proti slunci

Při každodenní rutinní péči o pleť ošetřete obličej širokospektrálním opalovacím krémem SPF 50. Konzistenci a hutnost vyberte podle typu pleti.

3. Používejte peeling s AHA a BHA kyselinami

Pořiďte si volně prodejný peeling s AHA nebo BHA kyselinami, který šetrně odstraňuje vrchní vrstvu odumřelých kožních buněk. Používejte ho jednou za týden či jednou za 14 dní.

TIP: Hledejte produkty, které obsahují kyselinu glykolovou (AHA) nebo kyselinu salicylovou (BHA). Podle potřeby doplňte každodenní rutinu o tonery a séra, která obsahují tyto kyseliny v menších dávkách.

4. Vyzkoušejte retinol

Retinol je univerzální složka v kosmetice, která bojuje proti akné a vráskám. Jedná se o derivát vitaminu A, který odstraňuje odumřelé kožní buňky, uvolňuje póry a omlazuje pleť produkcí kolagenu.

TIP: Aplikujte sérum či krém s retinolem na noc, protože zvyšuje citlivost pleti na sluneční záření. Aplikujte ho v tenké vrstvě dvakrát týdně. Pokud ho budete dobře snášet, používejte ho každý večer.

5. Zvažte léky na předpis

Nezabírají volně prodejné přípravky? Navštivte kožního doktora. Dermatolog vám může předepsat silnější retinoidní produkty (tretinoin), které jsou účinnější než volně prodejné kosmetické produkty.

ženy si dávají masku na zmenšení pórů

6. Podstupte microneedling

Microneedling neboli mikrojehličkování je procedura, která vyhlazuje pokožku a zmenšuje póry. Stimuluje produkci vlastního kolagenu a nastartuje omlazující procesy v pleti. Právě kolagen tvoří podpůrnou strukturu kolem pórů.

7. Domluvte se na laserovém ošetření

Dermatologové provádějí ošetření laserem k obnovení povrchu vaší pleti. Tato procedura vám pomůže s různými kožními problémy včetně rozšířených pórů. Laser exfoliuje svrchní vrstvu pleti a podporuje tvorbu kolagenu.

Doktor Wu bez nadsázky říká: „Lidé mají tendenci sledovat své póry a dívat se na ně lupou. Pak mají dojem, že jsou jejich póry gigantické. Moje rada je: zbavte se zvětšovacího zrcátka. Nikdo se nedívá na vaši tvář tak zblízka.“

Rada nad zlato, nemyslíte?

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial