Ze života

8 INSPIRATIVNÍCH VÁNOČNÍCH PŘÍBĚHŮ, ZE KTERÝCH VÁM BUDE BĚHAT MRÁZ PO ZÁDECH

Také vám přijdou Vánoce příliš komerční? Nepodléhejte tlaku obchodníků a připomeňte si, čím jsou Vánoce výjimečné. Pomáhejte nezištně druhým a potěšte je svou laskavostí. Vánoce jsou o tom, abychom naplnili srdce lidí klidem a radostí. A o obdarování těch, kteří nemají v životě tolik štěstí. Inspirujte se 8 pravdivými příběhy, které vystihují pravý význam Vánoc.

vánoční kočka

1. Vánoční příběh: Tajemný Santa

Je to jako když najdete stovku v zimním kabátě, který jste vytáhla po roce ze skříně – ale ještě mnohem lepší: tajemný bohatý obchodník z Kansas City posledních 12 let rozdává peníze potřebným. Za pomoci tamní městské policie rozdává každé Vánoce 100dolarovky v celkové hodnotě 100 až 200 tisíc dolarů. Tajemný Santa se svěřil, že hledá lidi, kteří nemají v životě příliš štěstí. Chce jim vrátit naději, že se jejich život může změnit.

„Posláním lidí je dělat dobré skutky. Laskavost je pomyslným mostem mezi všemi lidmi,“ uvedl anonymní obchodník.

2. Vánoční příběh: Anděl z Michiganu

Obyvatel Michiganu Chad Rose měl dva vánoční stromky a jeden se rozhodl darovat. Zveřejnil inzerát, že někomu daruje stromek. Pro většinu lidí je vánoční stromek nedílnou součástí svátků. A zároveň pro některé lidi dalším výdajem, který si nemohou dovolit. Jakmile Chad Rose zveřejnil inzerát, obdržel na email dojemné příběhy, proč si konkrétní rodiny zaslouží jeho stromek.

Chad Rose pochopil, jak vánoční stromek může někomu udělat radost a pozvednout vánoční atmosféru. V jednom emailu mu přišla tato zpráva: „Bylo by pro nás požehnáním, kdybychom letos měli skutečný vánoční stromek. Obvykle stromek nakreslíme na velký plakát a zavěsíme ho do rohu místnosti.“

Chad si uvědomil, že 25 dolarů za stromek je pro některé rodiny příliš peněz. A tak šel ven a koupil 40 stromků, aby je daroval dalším lidem. Druhý den procházel emaily a hledal rodiny, které si stromek skutečně zaslouží.

Tím ale vánoční příběh nekončí. Anna z East Grand Rapids si přečetla Chadův inzerát a kontaktovala ho, že daruje na všech 40 stromků vánoční ozdoby. Chad je nesmírně velkorysý a tento vánoční příběh vypovídá o tom, jaký má báječný charakter. To vás inspiruje k tomu, abyste také pomáhali,“ uvedla Anna.

dítě o Vánocích

3. Vánoční příběh: Štědrý den

Vysokoškolačka Jackie Turner měla obavy, že jako jediná stráví Vánoce v areálu univerzity poblíž města Sacramento.

„Vánoční období je psychicky náročné,“ posteskla si Jackie. „Každý mluví o svých rodinách, sestřenicích a všech těch vánočních věcech…“ Jackie se svěřila, že nikdy nic z toho neprožila. Měla těžké dětství a neprožila nic z toho, co její kamarádky.

Jackie se ale nechtěla litovat a zveřejnila inzerát, že někomu pohlídá o vánočních prázdninách děti. Na svůj inzerát dostala desítky odpovědí – polovinu od rodičů, kteří potřebovali pomoct, ale zdarma, a polovinu od mladých lidí, kteří na tom byli stejně jako ona. Jackie tedy uspořádala štědrovečerní večeři.

„Lidé jsou vnitřně zraněni a zlomeni. Navzájem se potřebujeme. Musíme stát při sobě a mít se rádi. O tom přeci Štědrý večer je,“ uvedla Jackie. Od té doby pořádá každoroční setkání u štědrovečerní večeře, kde se setkávají lidé, kteří se cítí osamoceni jako ona.

4. Vánoční příběh: Splněné sny

Kanadská letecká společnost WestJet rozveselila a obdarovala 250 cestujících na letu do Calgary. Letecká společnost umístila na letišti digitálního Santa Clause a zeptala se cestujících, co si přejí k Vánocům. Zatímco lidé letěli do Calgary, 175 pracovníků WestJet nakoupilo v obchodech vše, co si cestující přáli od Santy: od ponožek až po velkoplošné televizory. Když cestující dorazili do Calgary, každý dostal vysněný dárek u výdeje zavazadel.

Není to poprvé, kdy letecká společnost WestJet přichystala pro cestující vánoční překvapení. V předešlém roce se do vánočních oslav zapojilo přímo na letišti 150 lidí, kteří oslavili tancem nadcházející Vánoce. Nechyběl mezi nimi Santa, který měl vánoční punčochy plné nových iPodů.

vánoční pes

5. Vánoční příběh: Vánoční koncert

Pětiletá Claire Koch použila během svého vánočního vystoupení znakovou řeč, aby její neslyšící rodiče nepřišli o vánoční atmosféru.

„Claire použila znakovou řeč, protože chtěla, abychom porozuměli textu písně,“ uvedla její matka. Díky své dceři si užili ducha Vánoc a porozuměli příběhu o sobu Rudolphovi s červeným nosem.

6. Vánoční příběh: Hvězdná nadílka

Královna popu Beyonce překvapila zákazníky obchodního domu Walmart. Na cestě do Bostonu si udělala zastávku v Massachusetts, aby na Vánoce potěšila lidi v obchodním domě Walmart. Zpěvačka oceněná cenami Grammy rozdala všem návštěvníkům Walmartu dárkové karty v celkové hodnotě 37 500 dolarů, aby měli peníze na dárky pro rodinu a přátele.

vánoční stromek

7. Vánoční příběh: Poslední dárek

Bezdomovec Glen McCarthy z Colorada věděl, že mu kvůli rakovině zbývá jen pár měsíců života. Jednoho dne šel do obchodního domu Walmart pro šálek kávy a uviděl, že se lidé skládají na dárky pro osiřelé děti. Koupil z toho mála, co měl: Barbie a sadu Hot Wheels. Nemohl ale přestat myslet na nablýskané dětské kolo, které tam viděl. Na kole byla cena 59 dolarů, ale na štítku pod ním 44 dolarů.

Pro některé to možná není moc peněz. Ale pro Glena to bylo skoro všechno, co měl. V noci si představoval, jakou radost by mělo dítě, které by našlo pod stromečkem nablýskané kolo. Vrátil se do Walmartu a zeptal se prodavače na cenu, která byla na dvou štítkách rozdílná. Jakmile si to prodejce uvědomil, řekl bezdomovci, že může mít kolo za 44 dolarů.

„Myslel jsem jen na to, že to jsou pravděpodobně moje poslední Vánoce. Nic po mně nezůstane, tak jsem chtěl aspoň udělat radost nějakému dítěti. Až když jsem přišel o všechno, uvědomil jsem si, že jsem teď šťastnější než kdy jindy. Tedy v době, kdy jsem měl dost peněz,“ svěřil se Glen.

vánoční sova

8. Vánoční příběh: Jídlo pro chudé

Šestnáctiletý Jordan Cox nemá na růžích ustláno. Pomáhá matce, aby vyšli s penězi a jídlem. Sbírá kupóny, za které si mohou nakoupit jídlo. O minulých Vánocích se důvtipný Jordan rozhodl, že využije svého talentu a pomůže rodinám v nouzi. Sesbíral stovky kupónů na potraviny a nakoupil jídlo v hodnotě asi 935 dolarů za méně než cent. Vše pak daroval neziskové organizaci Doorstep, která distribuuje jídlo do chudých rodin.

„Chtěl jsem pomoct co největšímu počtu lidí a také ukázat, že je možné nakoupit levně. Pokud víte, jak,“ poznamenal Jordan.

Sdílejte článek na Facebooku a potěšte své přátele těmito hřejivými vánočními příběhy ze života.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial