Láska a vztahy

9 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE PROBRAT S PARTNEREM PŘED SVATBOU

Když se vdáte, v podstatě podepisujete smlouvu, že s NÍM budete do konce života. Je proto nezbytné, abyste si promluvili o klíčových tématech. Ano, stavebním kamenem šťastného manželství je láska. Existuje ale seznam témat, která byste měla probrat s partnerem před svatbou.

svatba žena a muž

O čem si musíte promluvit před svatbou?

1. Děti: chcete děti? A jak je budete vychovávat?

Než si nasadíte prstýnky, proberte s partnerem, jestli chcete děti, případně kolik. Promluvte si, jak byste chtěli děti vychovávat – zda jim stanovíte přísnější hranice nebo jim dáte více svobody. Pokud se na tom neshodnete před svatbou, mohou být děti později důvodem k hádce.

2. Peníze: víte o všech dluzích?

Finanční problémy mohou rozbít vaše manželství. Než si partnera vezmete, zjistěte, jaký má vztah k penězům, jestli má dluhy a jak by řešil, kdybyste neměli dost peněz. Určete si, kdo bude mít pod kontrolou rodinný rozpočet a kolik budete každý přispívat na společné výdaje.

3. Domácí práce: kdo bude dělat to či ono?

V moderní společnosti se ženy vrací do práce. Jestliže oba pracujete, měli byste si rozdělit úkoly v domácnosti. Dobrou zprávou je, že to tak dělá stále více párů, ale existují muži, kteří uvízli myšlením v minulém století a chtějí, aby se o domácnost starala žena.

4. Domov: v pronájmu nebo ve svém?

Místo, kde žijete, ovlivňuje každou oblast vašeho života – vztah, děti i kariéru. Proberte s přítelem, kde se usadíte, jak velký si pořídíte byt a jestli si vezmete hypotéku nebo půjdete do pronájmu.

svatba žena a muž

5. Návyky: dokážete je akceptovat?

Každý máme dobré a špatné návyky. Proberte je se snoubencem a odpovězte si, jestli vás nebudou návyky partnera rozčilovat. Jsou pro vás skutečně akceptovatelné nebo ne?

6. Pauza: co dělat po hádce?

Je jasné, že dříve či později se pohádáte tak, že budete mít chuť sbalit manželovi kufry. Stanovte si, co budete dělat, když se pohádáte. Urovnáte to před tím, než půjdete spát? Nebo si dáte hodinu pauzu a pak se k tématu vrátíte?

7. Sociální média: sdílet či nesdílet?

Někteří lidé rádi sdílejí svůj život na sociálních sítích, zatímco jiní si střeží své soukromí. Ve vztahu musíte vědět, jestli partner souhlasí s tím, když budete chtít zveřejnit něco z vašeho života.

8. Práce: na prvním místě?

Někteří lidé odsunou po svatbě práci do pozadí a soustředí se na manželský život. Jiní naopak upřednostňují práci před vším ostatním. Zjistěte, do jaké kategorie partner patří, abyste později nebyla zklamaná, že jste věčně sama doma nebo že nemáte klid.

svatební boty a květina

9. Intimita: jaké chcete projevy lásky?

Intimita je nedílnou součástí manželství, ale každý ji potřebuje jiným způsobem. Někteří dávají přednost emocionálním projevům, jiní potřebují hlavně fyzickou intimitu nebo slovní ujištění. Vyjasněte si s partnerem, jak to máte, abyste znali své potřeby.

Sdílejte článek na Facebooku a inspirujte snoubence k rozhovoru o důležitých tématech!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial