Slavné ženy

BARBORA MUDROVÁ: ZAPOJILA SE DO HOSTITELSKÉ PÉČE

Barbora Mudrová je sympatická herečka, kterou můžeme vídat v nekonečném seriálu Ulice. Kromě herectví se Barbora věnuje charitativním projektům, které ji inspirovaly k hostitelské péči. Co uvedla k celému procesu a jaké dítě se stane šťastnou duší, která u ní najde nový domov?

Barbora Mudrová
Zdroj: TV Nova Ulice

Projekt „Dobré víly dětem“

Barbora Mudrová se účastní projektu „Dobré víly dětem“. Na webových stránkách Dobré víly se můžeme dočíst, že v České republice je více než 6 000 dětí v ústavní péči. Většina z nich je citově deprivovaná, proto potřebují lásku a objetí. Víc než kdo jiný.

Jakým způsobem Barbora Mudrová pomáhá? „V roce 2020 jsem s @dobrevilydetem začala jezdit za dětmi z dětských domovů – jako vedoucí na tábory, přes rok učitelka dramaťáku nebo jen jako kamarádka. Většina dětí byla fajn, pak se ale objeví to ,,vaše dítě” – tenkrát malý kluk, zajímalo ho divadlo, na všechno se ptal a v očích mu hrály jiskřičky radosti,“ svěřila se, jak ji malý hoch přirostl k srdci.

„Byl nesmírně tvůrčí a vtipný. Netušila jsem, jak velké přátelství právě začíná.“

Před krátkým časem se mu životní situace dramaticky změnila, najednou nebyl blízký člověk, který by za ním stál, a já během pár sekund věděla, že to musím být já a Martin.“ Barbora se vůbec nemusela rozmýšlet.

Co je to hostitelská péče?

Herečka prozradila, v čem spočívá hostitelská péče. „Jsme v procesu zřizování hostitelské péče, což je podobné jako pěstounská, jen na dítě nedostáváte příspěvky a bydlí u vás přechodně ve dnech domluvených s dětským domovem. Jinak jste tu pro něj naplno jako rodina, berete ho na výlety, podporujete v kroužcích, dáváte pozornost i lásku a jste jeho jistotou v jinak tak nejistém zázemí.

„Je to velký závazek, ale v srdci vím, že jsem přesně tam, kde mám být.“

Barbora Mudrová dává tip lidem, kteří o tom také uvažují: „Pokud by vás téma hostitelské péče zajímalo, má velká kamarádka @tereza_sindlerova rozjela krásný projekt @spoluzivot ♥️. Dozvíte se víc, jak být takovou dobrou duší pro někoho, pokud byste cítili tu potřebu.“

Zdroj: Instagram Barbora Mudrová

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial