Streamování

CAN YAMAN: CO VÍME O CHARISMATICKÉM HERCI Z TURECKÝCH TELENOVEL?

Can Yaman se stal symbolem tureckých telenovel. Tento herec má nepopiratelné charisma; není jen pohledný, ale také inteligentní. Nejedna žena po něm touží ve svých představách. Kdo je vlastně Can Yaman a co právě teď chystá pro své věrné divačky?

turecká telenovela zasněná láska

Can Yaman a život

Can Yaman se narodil 8. listopadu 1989 v Istanbulu. V současné době je to nejžádanější turecký herec, který je zároveň model a právník. V roce 2019 se umístil na sedmém místě v časopisu Gentlemen’s Quarterly v kategorii „Muž roku“.

Do srdcí českých divaček se zapsal díky romantické komediální telenovele „Zasněná láska“.

Can Yaman má v sobě divokou krev: jeho dědeček pocházel z Kosova a babička ze Severní Makedonie. Rodiče Cana se potýkali s finančními potížemi, a tak ho vychovávaly babičky. Rodiče se rozvedli, když mu bylo pouhých pět let.

Can Yaman byl nadané dítě a postupně vystudoval:

  • Základní a střední školu Bilfen Kolej
  • Italské lyceum v Istanbulu
  • Právnickou fakulta na Yeditepe University

Can Yaman měl hned dvě zaměstnání:

  • Advokát v advokátní kanceláři PricewaterhouseCoopers
  • Novinář finanční rubriky novin Dunya

Can Yaman a herecká kariéra

Časopis Hello! zveřejnil roce 2018 rozhovor s Canem: „Cítil jsem, že se mi otevírá svět, zatímco já sedím v kanceláři v obleku, který mě neskutečně vytáčí. Když mi dali roční dovolenou, odešel jsem a už se nevrátil. Příště mě kolegové viděli až v televizi.“ To léto se stalo něco neuvěřitelného, co mu změnilo život. Odcestoval za babičkou do Bodrumu, kde navázal spolupráci se dvěma současnými manažery.

Can Yaman se jako první objevil v seriálu „Gönül İşleri“. České divačky se s ním setkaly v turecké telenovele „Příchuť lásky“. Pokračovalo to telenovelou „Zasněná láska“ po boku Demet Özdemir a telenovelou „Recept na lásku“. Naposledy se blýsknul v seriálu „Barvy Palerma“, kdy momentálně točí druhou řadu.

Can Yaman rozhodně nezahálí. V roce 2021 podepsal smlouvu na natáčení seriálu „Sandokan“.

V současné době Can Yaman bydlí v Itálii. Kromě toho:

  • Vydal vlastní biografii „Sembra strano anche a me“ v italském jazyce.
  • Stal se tváří oděvní značky Tudors.
  • Navrhl vlastní značku parfému Can Yaman Mania.
  • Hovoří plynně turecky, italsky, anglicky a německy.

Can Yaman a láska

Canu Yamanovi se v lásce nedaří. V minulosti měl údajně tvořit pár s kolegyní ze seriálu „Lásce navzdory“ Açelyou Topaloğlu a spekuluje se, že měl mít románek i s Demet Özdemir. Doslova na spadnutí byla svatba se sportovní moderátorkou Dilettou Leottovou. Bohužel se nakonec rozešli a momentálně je herec single.

Can Yaman
Autor: Brucruz97, licence: CC BY-SA 4.0 DEED

5 telenovel, kde Can Yaman hraje hlavní roli

1. Barvy Palerma (2022)

Viola Vitale je okouzlující módní novinářka. Její život se od základů změní, když se přestěhuje z romantické francouzské Paříže zpátky do rodného Palerma. Vybavena pouze bezbřehým optimismem a důvěrou hledá otce, jehož nikdy nepoznala. Violet začne psát o místních kriminálních případech. Přitom se seznamuje s charismatickým a pohledným policejním inspektorem. Francesco Demir (Can Yaman) je skvělý detektiv, ale na rozdíl od Violet nikomu nevěří. Nechává se strhnout svými instinkty a temperamentem… A zatímco Viola odhaluje tajemství jiných, své vlastní si pečlivě střeží: skutečný důvod jejího návratu do Palerma je totiž úplně jiný, než tvrdí.

Hrají: Can Yaman, Francesca Chillemi, Simona Cavallari, Mario Scerbo, Romano Reggiani

2. Recept na lásku (2020)

Recept na lásku je příběh bohatého majitele restaurace Özgüra, kterému se sice daří ve všech ohledech skvěle, ale na lásku nevěří. Jeho nová sousedka Ezgi by naopak po nedávném vztahovém karambolu ráda konečně našla pravou lásku a šťastně se vdala. Série náhodných setkání obou hrdinů pak vyústí v praktickou dohodu: on ji naučí, jak získat muže, který se jí líbí. Ona ho na oplátku doprovodí na svatbu jeho sestry a bude předstírat, že jsou pár. Jenže i tahle zdánlivě jednoduchá dohoda se pro oba pěkně zamotá.

Hrají: Can Yaman, Özge Gürel, Fatma Toptaş, Cemre Gümeli, Gürgen Öz, Serkay Tütüncü

3. Zasněná láska (2018 – 2019)

Když Sanem zjistí, že ji rodiče chtějí provdat za jejího neúnavného nápadníka, rozhodne se osamostatnit a najít si práci. Začne pracovat v reklamní agentuře, a její sestra doufá, že jí zde nešikovná dívka neudělá ostudu. Ani jedna netuší, že zde Sanem potká svou osudovou lásku… Setkává se majitelem firmy Azizem a jeho syny Emrem a Canem. Can je pohledný, charismatický a sebevědomý muž. Sanem se naneštěstí nechá přesvědčit, že Can je zlý. Přesto jí tenhle „zloduch” padne do oka. Když se jejich životy střetnou, Sanem ukáže Canovi něco, co nikdy nepoznal – pravou lásku. Začíná dobrodružství, které změní nejen jejich životy, ale i životy všech ostatních.

Hrají: Can Yaman, Demet Özdemir, Birand Tunca, Zeynep Kızıltan, Öznur Serçeler, Özlem Tokaslan

4. Příchuť lásky (2017)

Ferit je bohatý, úspěšný businessman, který si až chorobně potrpí na pořádek. Nejen v pracovním, ale i v soukromém životě. Nazli je chudá studentka gastronomie a zručná kuchařka, jejíž život je jeden velký chaos. Jejich náhodné setkání oběma obrátí život vzhůru nohama. Možná z toho bude i láska…

Hrají: Özge Gürel, Can Yaman, Necip Memili, İlayda Akdoğan, Alihan Türkdemir, Aliona Bozbey

5. Lásce navzdory (2015 – 2016)

Defne je mladá, půvabná, úspěšná a podnikavá dívka. Má šanci získat skvělou práci, ale když má přijít na pracovní pohovor, zdrží ji hádka s bratrem. Siláckému Çınarovi se nelíbí její „příliš odvážné” šaty. Aby měla klid, Defne si na sebe vezme konzervativnější oblečení. Ale během převlékání na parkovišti narazí na cizího mladíka. Defne si myslí, že je to jenom sekuriťák. Jenže ve skutečnosti se jedná o ředitele celé technologické firmy. Yalin neprozradí, kým opravdu je, a jenom si z dívky utahuje. Když na to Defne konečně přijde, situace se rychle komplikuje. Nečekaně se objevuje i Defnin bratr Çınar a rozzuřeně se na Yalina vrhne. Horší už to nebude? Omyl! Když Çınar náhodou poznává Yalinovu sestru Yeşim, teprve začíná to pravé romantické peklo.

Hrají: Açelya Topaloğlu, Can Yaman, Nilay Duru, Eren Vurdem, Cem Belevi, Yeşim Dalgıçer

Českého dabingu se zhostili Marek Holý, Michal Holán a Viktor Dvořák.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial