Dieta a výživa

CO JE REVERZNÍ DIETA A JAK FUNGUJE PŘI HUBNUTÍ?

Reverzní dieta je také známá jako obrácená dieta. Že jste o této dietě ještě neslyšeli? Přečtěte si o ní to nejdůležitější a zjistěte, jak vám reverzní dieta pomůže při hubnutí. Vysvětlíme vám, proč je důležitá a jakým způsobem pomáhá s přechodem na vyvážený jídelníček.

žena konzumuje zeleninový salát

Co je reverzní dieta?

Reverzní dieta je skutečně dieta naruby. Zatímco většina diet je postavena na omezení příjmů kalorií, reverzní dieta funguje opačně: postupně přidáváte kalorie a zvyšujete příjem potravy. Tato dieta je oblíbená u sportovců a u lidí, kteří zhubli a chtějí pokračovat v hubnutí zdravým životním stylem.

  • Reverzní dieta není ani tak o rychlém hubnutí, ale o zvýšení přijatých kalorií.
  • S touto dietou nastartujete svůj metabolismus a předejdete nežádoucímu jo-jo efektu.
  • Díky reverzní dietě budete rychleji spalovat kalorie a i nadále budete pomalu hubnout.
  • Tato dieta je takovým pomyslným restartem pro váš líný metabolismus.
  • Opětovně do svého jídelníčku zařazujete důležité skupiny potravin.

žena jí zdravý toust

Pro koho je reverzní dieta vhodná?

Reverzní dietu by měli podstoupit lidé, kteří byli nějakou dobu v kalorickém deficitu, přestali hubnout a chtějí v hubnutí pokračovat, případně si chtějí udržet sníženou váhu. Dodáte tělu potřebné živiny, zbavíte se bolestí hlavy, přestanete mít chuť na nezdravé pokrmy a pocítíte nový příliv energie.

Některé ženy si ale stěžují, že na ně obrácena dieta nefunguje. Nejčastější příčinou je věk ženy. Metabolismus přirozeně klesá s věkem, proto většina žen přibere v období menopauzy. Znamená to, že reverzní dieta nebude fungovat stejně na 20letou a 50letou ženu.

zdravý dietní zeleninový špíz

Reverzní dieta: jak začít?

Začátky diet jsou vždy nejtěžší – to ale neplatí pro reverzní dietu. Naopak se můžete těšit na více jídla a další úbytek hmotnosti. Zní to pohádkově? A to ještě nevíte, že jediné, co pro to musíte udělat, je zvýšit příjem kalorií o 50 až 100 nad výchozí hodnotu. Díky tomu si udržíte svou vysněnou váhu. Začněte se zdravým životním stylem a zařaďte do jídelníčku kvalitní bílkoviny, sacharidy a tuky.

V současné době existují různé aplikace na počítání kalorií a sestavování jídelníčku. Reverzní dietu držte 4 až 10 týdnů nebo dokud nedosáhnete počtu kalorií, které jste přijímali před zahájením diety.

štíhlá žena odpočívá na houpačce

Jakmile začnete dodržovat reverzní dietu, je možné, že něco málo přiberete. Nenechte se tím ale odradit. Tělo si po čase uvědomí, že již nehladoví a pomalu se začne zbavovat tukových zásob. Pokud jste dlouhodobě přijímali málo kalorií, bude chvíli trvat, než metabolismus nastartujete.

Sdílejte článek na Facebooku a podělte se s přáteli o tajemství hubnutí bez jo-jo efektu!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial