Zaujalo nás

CO SE STANE S VAŠÍM MOZKEM, KDYŽ PŘESTANETE NOSIT MAKE-UP?

Nemůžete se na sebe podívat do zrcadla, když jste nenalíčená? Vadí vám pohled na rozšířené póry, kruhy pod očima a bledou pleť? Cítíte se nejistá, když se nenamalujete? Prozradíme vám, co se stane s vaším mozkem, když přestanete nosit veškerý make-up. Budete překvapená!

žena bez makeupu

Cítíte se bez make-upu jako nahá?

I když jste doma, dáváte si podkladovou bázi a tvářenku? Nejste sama. Bez make-upu se cítí nahá většina žen. A přitom z této „nahoty“ můžete mít dobrý pocit. Nepoužít ani kapku podkladové báze a cítit se skvěle. Akceptovat svou tvář. Uvědomit si, že i bez make-upu vypadáte výborně.

Najednou budete mít pocit, že je vaše pleť zdravější bez každodenní zátěže líčidly. Jak je to možné? To se jen změnilo vnímání vašeho přirozeného vzhledu.

Co se děje s vaším mozkem, když nosíte každý den make-up?

Když se nalíčíte, vysíláte do svého podvědomí zprávu, že jste nedokonalá a že tyto nedostatky musíte zakrýt. V podstatě jste šťastnější se svým vyladěným vzhledem a ztotožňujete se se s ním. To ovlivňuje to, jak se vnitřně cítíte.

Když vidíte svůj obličej bez make-upu, pravděpodobně zareagujete podobně jako ostatní ženy a pomyslíte si: „To nejsem já.“ Představa vašeho mozku o tom, jak vypadáte, je svázaná s vaší „upravenou a vylepšenou“ verzí.

Nesmíme opomíjet ani rutinu, kterou máte spojenou s líčením. Pokud byste v každodenní rutině vynechala líčení, způsobilo by to, že se budete cítit nekomfortně a v nerovnováze. To má za důsledek nižší sebevědomí. V tomto okamžiku to není jen reakce vašeho mozku na váš sebeobraz, ale i na přerušení určitého vzorce každodenní rutiny.

žena bez makeupu

Co se tedy stane s vaším mozkem, když přestanete nosit make-up?

Jakmile porušíte tuto rutinu, mozek pozná, že přeskakujete jednotlivé kroky. Ale stejně jako si vytvoříte rutinu s líčením, můžete si vytvořit rutinu bez líčení. Čím více něco děláte, tím lépe se cítíte. Díky tomu se můžete odpoutat od názoru ostatních. To vysvětluje, proč se dobrý pocit z „nahé pleti“ nedostaví přes noc.

Pamatujte: Čím častěji jste vystavena něčemu, co je vám nepříjemné, tím je to snazší.

Buďte trpělivá, váš mozek si musí na nový sebeobraz zvyknout. Když se rozhodnete jít někam bez make-upu nebo ho začnete nosit příležitostně, pochopíte svůj vztah k make-upu: „Líčím se pro ostatní nebo pro sebe?“ Jakmile si toto uvědomíte, můžete svému mozku pomoci upravit vnímání sebe samé.

Mluvte se sebou láskyplným způsobem. Vyšlete do svého podvědomí, že stojíte za víc než jen za svůj vzhled. Už jen to samo o sobě udělá velké zázraky s vaší sebeláskou a vaším životem obecně.

Líčení je na jednu stranu společenským požadavkem. Když vidíme ženu bez make-upu, zpochybňujeme její krásu. Redefinujme nejen představu krásy, ale i naši kulturu.

Co se stane s pletí, když se nebudete líčit?

Podle kosmetické ředitelky Jenny Jin není make-up pro pleť špatný. Ale delší pauza od líčidel pleti jen prospěje. Pleť bude lépe „dýchat“ a zjistíte, co vaše pleť skutečně potřebuje – možná bez podkladové báze a korektoru uvidíte, že nemáte tolik suchou nebo mastnou pleť, jak jste si dosud myslela. Ale co je nejdůležitější, pomůže vám to vidět vaši přirozenou krásu a milovat se i se svými nedokonalostmi.

Sdílejte článek na Facebooku a šiřte ho dál mezi svými kamarádkami!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial