Zdraví

CO SE STANE S VAŠÍM TĚLEM, KDYŽ VYSADÍTE ANTIKONCEPCI?

Chystáte se vysadit hormonální antikoncepci? Pravděpodobně pocítíte několik změn. Co se stane s vaším tělem, když vysadíte antikoncepci? Zmapovali jsme, jak se budete cítit a jestli je pravda, že se vám vrátí akné.

nahá žena přemýšlí nad riziky hormonální antikoncepce

Jakákoliv hormonální antikoncepce může změnit to, jak se cítíte. Vysazením antikoncepce navnímáte svoje tělo a necháte menstruační cyklus na přírodě. Jak tělo na vysazení hormonální antikoncepce zareaguje?

1. Rozhozený menstruační cyklus

Může trvat až několik měsíců, než se vám srovná menstruační cyklus. Pokud jste dříve měla nepravidelný menstruační cyklus, můžete ho mít po vysazení antikoncepce opět nepravidelný.

2. Silnější a bolestivější menstruace

Trápily vás v minulosti menstruační křeče a silná menstruace? Připravte se na to, že se vám oboje může vrátit.

3. Nepříjemné PMS

PMS nebo premenstruační syndrom zmizel díky antikoncepci jako mávnutím kouzelného proutku. Po vysazení může nastat ve vašem těle hormonální chaos a vyvolat deprese, úzkosti a podráždění.

4. Píchnutí v polovině měsíce

Většina hormonální antikoncepce funguje tak, že vám zastaví ovulaci. Jakmile začne tělo znovu ovulovat, můžete cítit mírné křeče na jedné straně pánve a pozorovat vaginální výtok.

5. Pokles váhy

Ženy užívající antikoncepci mohou nečekaně přibrat. Když ji ale přestanou užívat, může jim váha klesnout. Pokud chcete zhubnout, pravděpodobně dosáhnete lepších výsledků zdravou stravou a pohybem.

hormonální antikoncepce

6. Akné a nežádoucí ochlupení

Antikoncepce navrací tělu hormonální rovnováhu. Po vysazení se můžete potýkat s akné, větší produkcí kožního mazu a růstem chloupků na nechtěných místech. Děsivá představa, viďte? Některé ženy v diskuzích uvádí, že tyto problémy ustaly po roce až dvou letech od vysazení antikoncepce.

7. Zvýšené libido

Ženy si stěžují, že jim tlumí antikoncepce chuť na sex. Po vysazení antikoncepce se jim libido vrátí. Spokojení jsou zejména muži, kteří již nemusí ženu k sexu přemlouvat.

8. Ústup bolestí hlavy

Bolela vás z antikoncepce hlava nebo jste dokonce měla migrény? Pravděpodobně se vám uleví, když vysadíte pilulky.

9. Riziko těhotenství

Každá žena je jiná. Zatímco jedna má po vysazení antikoncepce rozhozený menstruační cyklus a neovuluje, druhá otěhotní, jen co se „otře muži o trenky“. Vyvrací to tak mýtus, že vaše tělo potřebuje čas, aby začalo ovulovat a pravidelně menstruovat.

10. Padání vlasů

Po vysazení pilulek vám mohou více padat vlasy. Naštěstí je to dočasný stav, který odezní do šesti měsíců. Většina žen nezaznamenala výrazný úbytek vlasů.

žena na zemi přemýšlí nad riziky hormonální antikoncepce

11. Pokles hladiny vitaminu D

Po skončení užívání antikoncepce může ve vašem těle klesnout hladina vitaminu D. Zejména v období těhotenství doplňujte vitamin D, který je důležitý pro vývoj dítěte.

12. Citlivá a menší prsa

Některým ženám se zmenší prsa o jednu velkosti. Navíc vás mohou bolet před menstruací prsa, protože dochází k nárůstu progesteronu, který stimuluje mléčné žlázy.

13. Stabilizace krevního tlaku

Hormonální antikoncepce může zvyšovat krevní tlak. Po vysazení některé ženy zpozorovaly, že jim krevní tlak klesl na normální hodnoty.

šťastná žena na louce

Ženy vysazují antikoncepci kvůli tomu, jak se cítí a jak pilulky negativně ovlivňují jejich zdraví. Stěžují si u pilulek na změny nálad a pokles sexuální touhy. Je těžké určit, zda jsou tyto změny způsobeny antikoncepcí nebo jinými vnějšími faktory. Přesto tu může existovat přímá souvislost. Pokud máte nežádoucí účinky, po vysazení antikoncepce se vám uleví.

Napište nám do komentářů, jaké změny jste pocítila po vysazení antikoncepce!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial