Dieta a výživa

DIETA 2+1: ZHUBNĚTE RYCHLE NEJEN PŘED VÁNOCI

Chcete rychle zhubnout, ale nechcete ohrozit své zdraví a zpomalit metabolismus? Vyzkoušejte dietu 2+1, která patří mezi nejjednodušší diety, jak rychle a trvale zhubnout. Již nemusíte počítat kilojouly, abyste se vešla do svého oblíbeného oblečení. Jaký je princip diety?

žena drží dietu 2+1

Jednoduchá a účinná dieta 2+1

Ano, dieta 2+1 je skutečně jednoduchá, že ji budete doporučovat i svým kamarádkám. Zhubnout můžete až 4 kg za 2 týdny, a to se vám může hodit před dovolenou, Vánocemi nebo firemním večírkem.

Na základě rozsáhlého výzkumu výživy je dieta 2+1 nastavena tak, abyste upřednostňovala rostlinné potraviny. Nemusíte se vzdát masa, ryb ani mléčných výrobků. Jde o to, aby rostlinná strava měla ve vašem jídelníčku převahu.

Znamená to, že budete jíst více výživné zeleniny a celozrnných výrobků a méně cukrů, soli a tuku. Právě zvýšený podíl rostlinné stravy v jídelníčku je klíčem ke snížení přijatých kilojoulů a tím i k efektivnímu hubnutí. A co je nejlepší?

 • Budete jíst více jídla, ale přijímat méně kilojoulů.
 • Během hubnutí nebudete mít hlad.

Jaké jsou zdravotní přínosy diety 2+1?

Dieta 2+1 vás odkloní od potravin, které jsou kalorické a nabité kilojouly, například maso, mléčné výrobky a jiné živočišné potraviny. Nahradíte je rostlinnými potravinami s nižším podílem kilojoulů, jako je zelenina, obiloviny, luštěniny a některé ořechy. Rostlinná strava je plná antioxidantů, vitaminů, minerálů a vlákniny, která vás udrží déle sytou.

svačina pro dietu 2+1

Jak na to?

Rostlinná strava by měla zabírat dvě třetiny talíře a živočišná pouze jednu třetinu. Zaměřte se na menší porce ryb, libového masa, vajec a mléčných výrobků.

POZOR: Dodržte maximálně 80 g živočišné stravy na 1 porci.

Vyzkoušejte nejprve 14denní plán a inspirujte se nápady na jídla a svačiny, které najdete níže. Pokud budete plán dodržovat, budete se hýbat a nebudete pít alkohol, můžete skutečně zhubnout 4 kg za 14 dnů.

Podle chuti snídejte stejnou snídani každý den, ale obědy a večeře zkuste obměňovat. Není nic horšího, než nudný a jednotvárný jídelníček. Po dvou týdnech můžete s dietou skončit nebo v ní pokračovat.

Naplánujte si svačiny

Ano, můžete jíst mezi jídly (dopoledne a odpoledne), ale vyhněte se kalorickým koláčům, chipsům a sušenkám. Díky zdravým svačinám si udržíte stabilní hladinu cukru v krvi a pomůže vám to kontrolovat porce jídla.

Chutě po večeři

Máte večer neodolatelnou chuť na chipsy nebo slané oříšky? Nahraďte to zdravějšími variantami:

 • 1 hrstí obyčejného popcornu
 • 50 g nesolených ořechů a pražených semínek
 • 25 g hummusu s nakrájenou zeleninou

Zdravá snídaně

Pokud chcete, snídejte každý den to samé, nebo to obměňujte podle našich tipů:

 • müsli se sójovým mlékem a bobulovitým ovocem
 • kaše z mandlového mléka a zdobená nasekanými sušenými meruňkami a mandlemi (nebo jablkem a skořicí)
 • celozrnný toust s arašídovým máslem
 • smoothie ze sójového mléka, banánu, jahod a slunečnicových semínek
 • sázené vejce s restovanými špenátovými listy s houbami
 • vegetariánský kotlík: vegetariánský párek, fazole, rajčata, žampiony a volské oko na kapce oleje

TIP: Mléčné výrobky se počítají jako živočišná strava. Pokud je to možné, přejděte na rostlinné verze – na chuť si brzy zvyknete.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial