Cestování

DOSTUPNÁ DOVOLENÁ NA ZANZIBARU: PŘÍMÝM LETEM ZA EXOTIKOU

Zanzibar je exotická, letecky a finančně dostupná destinace, která změní váš pohled na cestování. Tento ostrov u pobřeží Tanzanie je klenotem východní Afriky. Proč letět na Zanzibar? V jakém ročním období? A na jaké přírodní krásy se můžete těšit?

Zanzibar

Ostrov Zanzibar jako mix kultury

Ostrov Zanzibar je jedinečnou kulturní směsí, kde se klade důraz na pohostinnost. Proslul svými bílými plážemi, korálovými útesy, křišťálovým mořem a vřelostí místních obyvatel.

Ostrov byl kdysi jednou z velkých obchodních tras východní Afriky a bránou pro mezinárodní cestovatele, kteří putovali mezi Arábií, Indií a Afrikou.

Výsledné spojení mnoha kultur vábí k dovolené na Zanzibaru cestovatele z celého světa.

Na návštěvu do Stone Town v Zanzibar City

Kulturní mix pocítíte zejména ve Stone Town, staré čtvrti města Zanzibar City. Toto místo světového dědictví bylo kdysi hlavním centrem zanzibarského sultanátu a kvetoucího obchodu s kořením.

Bludiště křivolakých uliček a rušných bazarů tvoří fascinující směsici budov: domy z korálů a kamene s impozantními dveřmi s vyřezávaným koránským písmem, arabské domy s bílými zdmi a indické domy s nádherně zdobenými balkony.

Za historií a přírodou ostrova Zanzibar

Ve městě můžete navštívit Old Slave Market, kde vám místní průvodci poví o porušování lidských práv v průběhu historie ostrova. Den můžete strávit také na „Vězeňském ostrově“, který nikdy nefungoval jako vězení, ale pomohl zastavit šíření španělské chřipky ve východní Africe na počátku 20. století. Tehdejší vůdci Zanzibaru využili malý ostrov ke karanténě lodí. V současné době je Prison Island domovem obrovských želv.

Pohled do daleké minulosti nabízí Stará pevnost, bývalé paláce arabských sultánů a sídla perských obchodníků. Pokud toužíte po přírodních krásách, fascinovat vás budou klidné pláže omývané Indickým oceánem, kde najdete veškeré sportovní vyžití.

Milovníci přírody budou nadšeni z pozorování opice Guerézy červené, vzácného tvora, který obývá prales Jozani. A samozřejmě nesmíte zapomenout ani na část ostrova s přezdívkou „Spice“ s plantážemi koření.

opice na Zanzibaru

Jak se dostat na Zanzibar?

Zanzibar má mořský přístav a mezinárodní letiště. Z Prahy létá na ostrov přímý let, a to s průměrnou dobou letu kolem 8 hodin a 30 minut. Nejrychlejší lety s přestupem trvají okolo 13 hodin.

Kde se ubytovat na Zanzibaru?

Na ostrově Zanzibar nechybí turistická letoviska s hotely, které si zakládají na pohostinnosti. Nabízejí veškerý servis, abyste si odpočinuli. Zdaleka nejoblíbenější oblastí je sever ostrova Nungwi.

Kam na dovolenou na Zanzibaru?

Výběr oblasti Zanzibaru závisí na vašich zájmech a preferencích. Na Zanzibaru je pro každého něco:

1. Stonetown je ideálním místem pro zájemce o historii, poznávání svahilské kultury nebo pro ty, kteří se chtějí zúčastnit některého z každoročních festivalů na ostrově.

2. Sever Zanzibaru je nejlepší pro potápění, šnorchlování a plavání. Oblast Nungwi je vhodná pro rodiny s dětmi. Právě zde najdete letoviska s hotely pro všechny generace. V této oblasti je nejmenší příliv a odliv.

3. Severovýchod Zanzibaru se proslavil nádherným atolem Mnemba, který láká ke šnorchlování a potápění. Ubytování v této oblasti splňuje vysoké standardy a považuje se za luxusnější.

4. Západní Zanzibar nabízí nádherné ubytování se spoustou zábavy. Víkendy podél západního pobřeží prosluly plážovými večírky, které trvají celou noc. Ve všední dny si tu užijete poklidnou atmosféru na plážích, kde můžete relaxovat.

5. Jižní a východní Zanzibar má extrémnější přílivy a pláže vábící k odpočinku. Moře v této části ale není ideální pro koupání. Odliv je však jako stvořený pro windsurfing, hlavně oblast Paje. V jižní části Zanzibaru je oblast Jambiani, kam turisté přijíždějí, aby viděli delfíny a zaplavili si s nimi.

loď na Zanzibaru

Kdy letět na dovolenou na Zanzibar?

Na Zanzibaru je většinu roku teplo a slunečno.

  • Nicméně od dubna do listopadu je tu období dešťů s teplotami kolem 26 °C.
  • Naopak období sucha trvá od ledna do března a teploty se tu drží okolo 30 °C.
  • Nejlepší měsíce pro návštěvu Zanzibaru jsou od června do října a od ledna do března.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial