Krása

DVOUFÁZOVÉ ČIŠTĚNÍ PLETI: KDYŽ HO NEDĚLÁTE, SPÍTE S NEČISTOU PLETÍ

Dermatologové uvádějí, že pokud nosíte make-up a neprovádíte večer dvoufázové čištění pleti, chodíte spát s nevyčištěnou pletí (chápejte se špinavým obličejem). Důkladné mytí pleti je klíčem ke zdravé a zářící pleti. Jak na dvoufázové čištění a jaké kosmetické produkty k tomu potřebujete?

žena provádí dvoufázové čištění pleti

Co je dvoufázové čištění pleti?

Také máte pocit lehčího obličeje, když si odlíčíte make-up a s tím i přebytečný maz a všechen stres z uplynulého dne? Možná ale netušíte, že si pleť nečistíte tak, aby byla skutečně čistá.

Dvoufázové čištění pleti se vám může zdát zbytečné. Dermatologové se však shodují, že dvoufázové čištění pleti je nejen virálním hitem na sociálních sítích, ale i klíčem ke krásné pleti.

Dvoufázové čištění pleti je proces podle korejského rituálu každodenní péče, kdy si dvakrát po sobě umyjete obličej. Nejprve použijete hydrofilní olej a poté čisticí gel (pěnu) na vodní bázi.

Hydrofilním olejíčkem jemně a účinně odstraníte nečistoty, make-up a přebytečný maz, aniž by došlo k podráždění pleti. Čisticím gelem na vodní bázi odstraníte zbylý make-up a jiné nečistoty.

Proč jako první použít hydrofilní olej? Většina make-upů a opalovacích krémů obsahuje látky, které dokáže rozpustit a odstranit pouze hydrofilní olej. O zbytek se postará mycí gel.

žena provádí dvoufázové čištění pleti

Proč je důležité čistit pleť dvakrát?

Dvoufázové čištění je ideální pro odstranění veškerých nečistot, přebytečného mazu a make-upu, na které tradiční čisticí produkty nestačí. A je nezbytný hlavně pro ženy, které používají vícevrstvý make-up.

Pokud byste pleť důkladně nevyčistila, zůstaly by vám na ní zbytky make-upu, opalovacího krému a další nečistoty, které ucpávají póry. Kromě toho by to brzdilo přirozenou regeneraci pleti a proces obměny buněk. To by mohlo vést k vysoušení pleti, našedlému odstínu pleti, pocitu pnutí nebo podráždění pleti.

Dvoufázové čištění pro maximální účinek sér a krémů

Kromě toho je důležité, aby byla pleť před aplikací dalších kosmetických produktů dokonale čistá. Tím se vstřebají do pleti všechny výživné, pečující a hydratační složky. Čisté a otevřené póry jsou vnímavější k aktivním látkám v pleťových vodách, sérech a krémech.

Rozhodla jste se, že vyzkoušíte dvoufázové čištění pleti? Nemáte co ztratit – můžete jen získat pěstěnější a zářivější pleť.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial