Cestování

GASTROTURISTIKA, ANEB KDE SE DOBŘE NAJÍST

Gastroturistika zažívá svůj rozmach. Lidé se vydávají desítky až stovky kilometrů daleko, aby si odnesli z restaurací kulinářský zážitek. A navíc – poznávání chutných jídel lehce spojíte s cestováním po okolních krásách. Kam se vydat za skvělým jídlem? Kde se dobře najíte? Čtěte a pochutnejte si!

maso grilované na ohni

Za gastroturistikou po celém Česku

Zážitková gastronomie se stává populárním odvětvím cestovního ruchu. Lidé odjakživa slyšeli na dobré jídlo a ochotně za něj utrácí peníze. Lidé stále častěji jezdí po Česku a po Evropě za místní gastronomií. Kdo by také nechtěl ochutnat delikatesy různých zemí? Zájem roste hlavně o gastroturistiku ve Francii, Řecku a Itálii. Zůstaňme ale v Česku a řekněme si, kde prožijete „orgasmus“ z jídla.

1. Středověká krčma v Dětenicích

Český ráj to na pohled – nekochejte se v Českém ráji jen přírodou a památkami. Zajděte si do Středověké krčmy v Dětenicích a zažijte atmosféru středověku na vlastní kůži. Ochutnejte černé a světlé pivo z místního pivovaru a dejte si k němu maso pečené na otevřeném ohni nebo výtečné české speciality. A když budete mít odvahu, přenocujte ve středověkém hotelu.

burger s masem v zážitkové restauraci

2. Hospůdka U Kamila v Kostomlatech pod Milešovkou

V hospůdce U Kamila pro vás připraví opravdové delikatesy z domácích surovin. Těšte se na obří porce, nad kterými si budete pomlaskávat. Přijeďte na domácí hranolky, prvotřídní burgery, grilované pokrmy, měkké steaky a další dobroty. A některé dny to budete mít i s živým hudebním doprovodem. Ručíme vám za to, že se budete chtít do hospůdky U Kamila pravidelně vracet.

3. Umami Sushi v Praze

Kde jinde hledat zážitkové restaurace než v Praze? A vezměte to pěkně od východu: zajděte si do Umami Sushi v centru Prahy, kde vás čekají speciality z Dálného východu. Gurmáni se budou rozplývat nad sushi plné čerstvých ryb a nad místní specialitou – grilovaným tuňákem se švestkovou omáčkou. Moderní japonská fusion restaurace čeká na objevení vašimi chuťovými pohárky.

žena večeří v zážitkové restauraci

4. Kohout NA VÍNĚ v Brně

V zážitkové restauraci Kohout NA VÍNĚ v Brně se skvěle najíte. Restaurace s vinným barem láká na kohouta na víně, degustační menu s vínem a archivní vína. A nemusíte si hned kupovat celou lahev vína. Restaurace využívá technologii CORAVIN, a vy tak můžete ochutnat po sklence jakékoliv dražší víno.

5. Na Čechách na Vysočině

Restaurace ve stylu dvacátých let minulého století si vás získá svým interiérem, odpočinkovým prostředím se zvířaty, vlastní zahrádkou a bohatým výběrem poctivých pokrmů po masožravce, vegetariány a vegany. Do pokrmů tu přidávají vlastní domácí suroviny – a výsledek? To musíte ochutnat sami! Jako sladkou tečku vám restaurace Na Čechách připraví domácí smetanovou zmrzlinu s horkým ovocným přelivem.

losos se salátem v zážitkové restauraci

6. Pivovar restaurace MONOPOL v Teplicích

Vraťte se v čase o pár desetiletí zpět v zážitkové restauraci MONOPOL. Kochejte se secesní výzdobou a měděnými pivními varnami při čekání na výtečné pokrmy. Pak se s gustem pusťte do lahodných pokrmů české kuchyně s prvky moderní gastronomie. Po vydatném jídle poseďte v kavárně MONOPOL s bohatým výběrem dortíků.

sushi s čerstvou rybou v zážitkové restauraci

Zážitková gastronomie není o přejídání, ale o ochutnání pokrmů, které kuchaři připravují podle svého nejlepšího svědomí z čerstvých surovin.

Napište nám do komentářů, jakou zážitkovou restauraci byste doporučili našim čtenářkám!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial